RSS

Optymalizacja podatkowa dla małych firm – jak legalnie…

Prowadzenie małej firmy wiąże się z wieloma wyzwaniami, a jednym z nich są obciążenia podatkowe.…

Oczyszczanie wodorowe – skuteczna metoda pielęgnacji skóry

Oczyszczanie wodorowe to nowoczesna metoda pielęgnacji skóry, która zyskuje na popularności w salonach kosmetycznych. Dzięki…

Jak używać kalkulatora akcyzy za samochód: Kompletny Przewodnik

Prawidłowe obliczenie akcyzy za samochód stanowi kluczowy element procesu zakupu pojazdu z zagranicy lub rejestracji…

Dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalnej księgowości?

Niedawno w mediach pojawiły się informacje o licznych firmach, które napotkały trudności związane z nagłymi…

«
»

Konserwacja urządzeń suwnicowych – najważniejsze zasady

  • Napisany przez:

Najwyższy poziom bezpieczeństwa i wydajności to filary eksploatacji każdego rodzaju maszyn, wykorzystywanych w różnorodnych branżach. Nie inaczej jest z urządzeniami suwnicowymi, które należy regularnie konserwować, dokonywać fachowych przeglądów oraz niezbędnych modernizacji. Jakie są najważniejsze zasady dotyczące konserwacji tego rodzaju sprzętu? Kto może dokonywać przeglądów maszyn? O czym należy pamiętać, zajmując się modernizacją suwnic? Odpowiedzi na najważniejsze pytania związane z tym tematem prezentujemy w naszym wpisie. Zapraszamy do lektury!

Regularne przeglądy suwnic – po co je wykonywać?

Jednym z najważniejszych celów systematycznie wykonywanych prac konserwacyjnych na urządzeniach suwnicowych jest poprawa bezpieczeństwa i wydajności ich pracy oraz zapobieganie i maksymalne skracanie przestojów w pracy. Do tego liczy się także zwiększenie bezawaryjności działania oraz możliwość wprowadzania niezbędnych ulepszeń. Regularne inspekcje oraz wszelkiego rodzaju prewencyjne działania konserwacyjne sprawiają, że urządzenia suwnicowe zyskują zwiększoną żywotność, jak też pracują maksymalnie wydajnie. Do tego przeglądy dokonywane przez najwyższej klasy specjalistów z branży pozwalają na wykrywanie stopnia zużycia sprzętów, weryfikują zgodność urządzeń z aktualnie obowiązującymi standardami i przepisami. Tym samym oczywiste staje się to, że pomagają w uniknięciu nie tylko zakłóceń w produkcji, ale również i kosztownych kar związanych z ewentualnym nieprzystosowaniem sprzętu do eksploatacji.

Przeglądy i nie tylko

Modernizacja suwnic to nie tylko systematycznie dokonywane przeglądy konserwacyjne. To również bardzo istotne prace związane z opracowaniem kompleksowego planu konserwacji zapobiegawczej oraz planowych napraw. Zaawansowane usługi serwisowe w branży urządzeń suwnicowych są obecnie bardzo szeroko poszukiwane – dzięki ich wdrożeniu można mówić o zapewnieniu jak najlepszych warunków w pełni bezpiecznej, bezawaryjnej i zgodnej z wszelkimi przepisami pracy.

Konserwacja zapobiegawcza – co to takiego?

Z tematem profesjonalnych przeglądów suwnic wiąże się też pojęcie konserwacji zapobiegawczej. Czym są działania określane tym mianem? To przede wszystkim prewencyjna obsługa techniczna oraz kontrole zgodności z przepisami, jak również rutynowe prace konserwacyjne. Ich celem jest wspomaganie w przestrzeganiu wszelkich przepisów i zaleceń producenta związanych z konserwacją urządzeń suwnicowych. Nie bez znaczenia pozostaje również zmniejszanie prawdopodobieństwa wystąpienia różnego rodzaju awarii, które skutkować będą nieplanowanymi przestojami w produkcji. Konserwacja zapobiegawcza to działania wysoce spersonalizowane i dostosowane do potrzeb działalności danej firmy, z uwzględnieniem rodzaju urządzeń, ich użytkowania, środowiska pracy, historii serwisowej, wymogów prawnych, GNP oraz zaleceń producenta. Indywidualnie dobrane usługi serwisowe w dziedzinie konserwacji urządzeń suwnicowych są dziś bardzo poszukiwane i na czasie. Zdecydowanie warto z nich korzystać!

Ważna identyfikacja ryzyk

Podstawą fachowych działań konserwacyjnych na urządzeniach suwnicowych jest stosowanie Metody Ryzyka i Zaleceń. Opcja ta pozwala udokumentować i ustalić wszelkie priorytety w działaniach związanych z naprawą suwnic. Warto wiedzieć, że najpierw każdy element konstrukcji jest dokładnie sprawdzany pod kątem oceny jego stanu. Następnie dokonuje się adnotacji wszelkich zaobserwowanych awarii, uchybień lub naruszeń, po czym klasyfikuje się je i zalicza do jednej z trzech kategorii: zagrożenia bezpieczeństwa, ryzyka produkcyjnego lub stanu nieokreślonego. Ponadto dokonuje się jednocześnie identyfikacji wszelkich możliwości ulepszeń. Warto dodać, że zanim specjaliści zajmą się naprawą suwnicy, najpierw omawiają wszelkie zaplanowane prace ze swoimi klientami.

Istota konserwacji naprawczej

Kiedy dokonuje się konserwacji naprawczej urządzeń serwisowych? Takie działania podejmuje się najczęściej po wykryciu wady w działaniu maszyny, a ich celem jest przywrócenie suwnicy do stanu funkcjonalności. Warto podkreślić, że jedynie szybka i fachowa naprawa rozpoznanych wad może skutecznie zmniejszyć ryzyko wystąpienia niepożądanej awarii. Dodatkowo obowiązek naprawy regulowany jest przepisami obowiązującego praca.

Na czym polegają modyfikacje suwnicy?

W jaki sposób można stosunkowo łatwo i niedrogo wyposażyć suwnicę w najnowsze funkcje i rozwiązania technologiczne? Najlepiej skorzystać z fachowych modyfikacji oferowanych przez specjalistów z branży. Jakie prace wykonywane są najczęściej? Modyfikacje obejmują wymianę wciągnika i elementów, układu sterowniczego o zmiennej szybkości czy wprowadzenia zdalnego sterowania radiowego. Nierzadko stosuje się też nowoczesne oświetlenie LED-owe. Modyfikacje tym różnią się od modernizacji suwnicy, że nie wymagają tak dużo prac związanych z planowaniem i wiążą się ze zdecydowanie krótszym przestojem urządzenia suwnicowego.

Artykuł partnera

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu