RSS

Jak wybrać najlepszego dostawcę rozwiązań dla sieci trakcyjnych?

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że praktycznie nikt z nas na co dzień nie docenia istnienia…

Jak rozliczyć PIT-36 za 2022 rok?

Rozliczenie PIT-36 2022 warto zrobić za pomocą specjalnego programu do rozliczania PIT. Dzięki temu unikniemy…

Fachowe doradztwo energetyczne dla twojej firmy

Zmiana polityki energetycznej w firmie może przyczynić się do uzyskania sporych oszczędności w skali roku.…

Do jakich krajów wymagana jest Zielona Karta?

Planujesz wyjazd za granicę i będziesz poruszał się własnym samochodem? W niektórych krajach wystarczy, że…

«
»

Kredyt gotówkowy na wakacje? Tak, ale warto pamiętać o kilku sprawach

Marzy ci się egzotyczny urlop, ale brak oszczędności zawsze „sprowadza cię na ziemię”? Wcale nie musisz rezygnować z wakacji – także wtedy, gdy nie dysponujesz nadprogramowym budżetem. Wystarczy, że – tak jak mnóstwo ludzi – zaciągniesz kredyt gotówkowy. Aby jednak takie zobowiązanie nie okazało się przyczyną problemów finansowych sprawdź, o czym należy pamiętać.

Kredyt gotówkowy jest tym produktem bankowym, który – obok kredytów mieszkaniowych – cieszy się dużą popularnością. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ pozwala na sfinansowanie dowolnych wydatków – także tych związanych z wakacyjnym wyjazdem.

Kredyt gotówkowy na wakacje – jak uniknąć finansowej pułapki?

W związku z tym, że kredyt gotówkowy jest dość łatwy do uzyskania, wiele osób zaciąga go nierozważnie. To z kolei może skutkować problemami z terminową spłatą zobowiązania. Można jednak tego uniknąć – wystarczy skorzystać z kilku cennych wskazówek.

  • Dopasuj wysokość kredytu do sytuacji materialnej

Nikt nie jest w stanie przewidzieć tego, co przyniesie przyszłość. Dlatego warto dopasować wysokość kredytu do obecnej sytuacji materialnej – szczególnie, jeśli nie dysponujesz tzw. poduszką finansową.

Nie daj się skusić na duży kredyt – nawet, jeżeli wykazujesz odpowiednio wysoką zdolność kredytową. Oszacuj to, jak wysoka może być miesięczna rata – na tyle, żeby móc bez problemu spłacać ją w terminie.

  • Pożycz tyle pieniędzy, ile faktycznie potrzebujesz

Ten punkt łączy się z poprzednim. Zanim zaczniesz ubiegać się o kredyt gotówkowy, warto podliczyć szacowany koszt wakacji. Dzięki temu łatwiej określisz, ile pieniędzy będziesz potrzebować. Na tej podstawie wnioskuj o kredyt gotówkowy.

Pamiętaj! Jeśli zaciągniesz kwotę wyższą niż tego faktycznie potrzebujesz, trzeba będzie zwrócić dużo więcej. Czy twój budżet będzie na to gotowy po kosztownych wakacjach?

  • Porównaj dostępne oferty

Wybór przypadkowej oferty kredytowej może cię wiele kosztować. Co prawda zaoszczędzisz sporo czasu, ale być może przepłacisz.

Jeśli chcesz mieć pewność, że wakacyjny kredyt gotówkowy nie przysporzy kłopotów finansowych, sprawdź propozycje kilku banków. Szybko przekonasz się, że poszczególne oferty – choć bardzo zbliżone – będą różnić się całkowitą kwotą do zapłaty.

Jak wybrać dobry kredyt gotówkowy?

Wybierając kredyt gotówkowy, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Wbrew pozorom, liczy się nie tylko oprocentowanie, ale również wiele innych kwestii.

  • Okres finansowania

Powinien być dopasowany do twoich możliwości finansowych. Z jednej strony im dłuższy czas na spłatę, tym niższa rata. Jednak z drugiej – będzie to oznaczać wyższą kwotę całkowitą do zapłaty.

  • Maksymalna kwota kredytu

Kredyty gotówkowe oferowane przez banki mogą mieć różną wysokość. Niekiedy kredytobiorcy potrzebują dość dużych kwot – szczególnie, jeśli całą rodziną wybierają się na wczasy do najbardziej egzotycznych zakątków świata. Na szczęście niektóre banki oferują nawet 20 tys. złotych, co pozwala zrealizować śmiałe marzenia kredytobiorców.

  • Koszty finansowania

Większość osób popełnia błąd, sprawdzając wyłącznie wysokość obowiązującego oprocentowania. Okazuje się jednak, że na całkowitą kwotę do spłaty wpływają także koszty pozaodsetkowe. Jeśli chcesz oszacować, ile faktycznie zapłacisz za kredyt, zwróć uwagę na RRSO.

Kredyt gotówkowy na wakacje? Nie ma w nim nic złego, o ile decyzja jest podejmowana w pełni świadomie.

Artykuł partnera

https://www.mistrzu.com/dlugi-pozabankowe-a-zdolnosc-kredytowa/

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu