RSS

Zabezpiecz swoje interesy w tuczu kontraktowym — pomoc…

Tucz kontraktowy to forma współpracy między hodowcami a firmami przetwórczymi. Hodowla zwierząt rzeźnych powinna przebiegać…

Wycena działalności gospodarczej. Wpływ typu ewidencji.

Wycena jednoosobowej działalności gospodarczej (firmy jednoosobowej) jest dokonywana w dużej mierze na podstawie dokumentów finansowych…

Jak adaptogeny mogą wspierać odchudzanie?

W obliczu rosnącego problemu otyłości, wiele osób szuka skutecznych i bezpiecznych metod wspierających utratę wagi.…

Rola naturalnych emulgatorów w poprawie jakości produktów spożywczych

Świadomość zdrowego odżywiania rośnie, społeczeństwo zaczyna przyglądać się składnikom, które znajdują się w produktach spożywczych…

«
»

Zegarki szwajcarskie – co warto o nich wiedzieć?

Jak powszechnie wiadomo, zegarki szwajcarskie uchodzą za najlepsze i najbardziej precyzyjne ze wszystkich. Dla wielu są one symbolem prestiżu i bogactwa – nie ma się co dziwić, nie należą on do najtańszych. Jednak nie każdy egzemplarz można nazwać zegarkiem szwajcarskim. Warto wiedzieć, po czym można poznać, czy dany model jest szwajcarski i na, które zegarki najlepiej zwrócić uwagę.

Kiedy można powiedzieć, że dany zegarek jest szwajcarski?

Pierwszą i podstawową zasadą, która świadczy o tym, czy dane zegarki są szwajcarskie, czy nie jest miejsce ich powstania. W większości przypadku bardzo szybko można ustalić, gdzie zostały wyprodukowane dane modele. Na samym zegarku najczęściej umieszczona jest informacja o jego pochodzeniu.  Jednak warto zaznaczyć, że istnieje wiele marek zajmujących się produkcją zegarków, które wykorzystują szwajcarskie mechanizmy. Ich jakość i precyzja jest tak samo wysoka, jak w przypadku modeli szwajcarskich, jednak nie można im nadać nazwy Swiss Made.

Zegarek można nazwać szwajcarskim, gdy jego mechanizm pochodzi ze Szwajcarii, został złożony w Szwajcarii, kontrola końcowa produktu powinna być przeprowadzona w Szwajcarii, większość kosztów produkcji jest generowana na terenie Szwajcarii. Aby mieć pewność, że dany model to autentyczny zegarek szwajcarski, należy zapoznać się z informacjami umieszczonymi na tarczy zegarka. Jeżeli jednak informacja jest trudna do znalezienia dobrym rozwiązaniem będzie odwiedzenie strony internetowej producenta. Z pewnością będą tam dostępne szczegółowe dane na temat pochodzenia marki. Ostatnim miejscem, w którym można sprawdzić autentyczność szwajcarskich zegarków jest strona internetowa Federacji szwajcarskich zegarków. Dostępne są tam wszelkie informacje dotyczące wszystkich marek, które uznawane są za Szwajcarskie. Warto wspomnieć o tym, że zegarki prestiżowe Swiss Made powinno się kupować w autoryzowanych punktach, by mieć pewność o zakupie oryginalnego zegarka.

Zegarki szwajcarskie – na jaką markę postawić?

Szwajcarskie zegarki luksusowe są jednymi z najbardziej pożądanych modeli na świecie i cieszą się wielkim szacunkiem w każdym kraju. Warto bliżej zapoznać się z najbardziej popularnymi markami. Który zegarek najbardziej Ci się spodobał – Atlantic, Grovana, czy może Jacques Lemans?

Atlantic – lider wśród szwajcarskich zegarków

Zegarki Atlantic to idealne propozycje dla każdej osoby zainteresowanej eleganckim i ekskluzywnym zegarkiem. Firma opiera się na wieloletniej tradycji i skupia się szczególnie na odtwarzaniu sprawdzonych wzorców przy równoczesnym wykorzystywaniu nowoczesnych materiałów. Cechami charakterystycznymi zegarków tej marki to stonowana kolorystyka i duża funkcjonalność, dzięki wykorzystaniu praktycznych funkcji. Wiele z modeli to zegarki automatyczne, dzięki czemu możemy mieć pewność co do niepodważalnej jakości tej marki. Pierwszym zegarkiem wyprodukowanym przez to przedsiębiorstwo było wodoszczelne urządzenie, dlatego logiem firmy Atlantic jest kotwica oraz cyrkiel. Wiele modeli tej matki przez lata cieszy się niezwykłą popularnością na całym świecie. Obecnie dostępne jest około 20 niepowtarzalnych kolekcji zegarków.

Grovana, czyli najwyższa jakoś w przystępnej cenie

Kolejną ciekawą i wartą uwagi marką jest Grovana. Słynie ona z długoletniej tradycji. Każdy z egzemplarzy zegarka charakteryzuje się najwyższą jakością i eleganckim wyglądem. Firma produkująca zegarki Grovana została utworzona w 1924 roku. I niemal od samego początku swojej działalności cieszy się dużą popularnością. Dzięki niezmiennej jakości produkowanych zegarków marka cieszy się niesłabnącą popularnością klientów na całym świecie.  Modele Grovana są połączeniem eleganckiego charakteru oraz bardziej klasycznego wzornictwa, dzięki czemu idealnie pasują zarówno do użytku codziennego, jak i do bardziej formalnych stylizacji.

Eleganckie propozycje Jacques Lemans

Zegarki Jacques Lemans bazują na mechanizmach kwarcowych najwyższej jakości. Ich największą zaletą jest bardzo długi czas funkcjonowania, dzięki wykorzystaniu specjalnej baterii. Bransolety wykonane są z materiałów, które charakteryzują się bardzo dużą odpornością na zarysowania i prezentują się idealnie przez wiele lat. Marka w swojej ofercie posiada również zegarki ceramiczne, które są najlepszym wyborem dla alergików. To jednak nie wszystko. Wiele damskich zegarków Jacques Lemans wzbogacono o błyszczące elementy w postaci kryształków. Jest to zatem nie tylko praktyczny, ale również mody dodatek dla każdej odważnej osoby.

Zegarek szwajcarski, czyli niepodważalna jakość dla wymagających

Szwajcarskie zegarki to synonim najwyższej jakości i idealnego wykonania. Cieszą się one powszechnym szacunkiem i popularnością na całym świecie. Warto zapoznać się z poszczególnym markami i wybrać najlepszy model dla siebie. Na autoryzowanych stronach internetowych dostępny jest szeroki wybór i szereg ciekawych informacji.

Artykuł zewnętrzny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu