Pożyczka bez zaświadczeń - kto m…

Pożyczka bez zaświadczeń …

Obniżenie wieku emerytalnego

Obniżenie wieku emerytaln…

Jakie są najsilniejsze waluty w …

Jak wyliczyła agencja Blo…

Jak rzady PIS wpływają na gospod…

Po wygraniu przez Prawo i…

Zmiany w kredytach

Narodowy Bank Polski co k…

Jak zaoszczędzić w święta?

Zbliżający się wielkimi k…

Nowelizacja ustawy o VAT, czyli …

Nie ulega wątpliwości, iż…

Czy karta kredytowa jest potrzeb…

Większość ludzi korzysta …

Meksyk

Meksyk to wyjątkowe miejs…

Pragniesz odmiany w sypialni? Za…

W latach 90. pojawiające …

«
»
TwitterFacebookPinterestGoogle+

Kredyt gotówkowy – o czym pamiętać podpisując umowę z bankiem?

Kredyt gotówkowy – mając na uwadze jego ogromną popularność, łatwo zauważyć, jak wielu usługobiorców nie zwraca większej uwagi na szczegóły oferty. Chcąc skorzystać w jak najkrótszym czasie z dodatkowych pieniędzy, wiele osób decyduje się na podpisanie umowy bez zdobycia podstawowych informacji o produkcie finansowym. To często prowadzi do zawierania mniej atrakcyjnych umów, a w najgorszych wypadkach, do trudności w regularnym spłacaniu zaciągniętej pożyczki. Przed podjęciem decyzji o zobowiązaniu zastanów się, czego musisz się dowiedzieć o oferowanych przez banki usługach i o czym warto pamiętać przed złożeniem swojego podpisu na umowie kredytowej.

Kredyt gotówkowy – mając na uwadze jego ogromną popularność, łatwo zauważyć, jak wielu usługobiorców nie zwraca większej uwagi na szczegóły oferty. Chcąc skorzystać w jak najkrótszym czasie z dodatkowych pieniędzy, wiele osób decyduje się na podpisanie umowy bez zdobycia podstawowych informacji o produkcie finansowym. To często prowadzi do zawierania mniej atrakcyjnych umów, a w najgorszych wypadkach, do trudności w regularnym spłacaniu zaciągniętej pożyczki. Przed podjęciem decyzji o zobowiązaniu zastanów się, czego musisz się dowiedzieć o oferowanych przez banki usługach i o czym warto pamiętać przed złożeniem swojego podpisu na umowie kredytowej.

Korzystne warunki kredytu 
Możemy wyróżnić oferty kredytowe, które poza atrakcyjnym oprocentowaniem konkurując z innymi zadłużeniami innymi warunkami, równie atrakcyjnymi dla przyszłego kredytobiorcy. Śledząc aktualne oferty, warto zwrócić uwagę na to, czy któraś z usług nie zapewnia takich udogodnień.

Na co przede wszystkim zwrócić uwagę? 
Przekonaj się, czy bank umożliwia wcześniejszą spłatę kredytu, bez ponoszenia dodatkowych opłat. Nawet jeśli nie planujesz uregulować zadłużenia przed wyznaczonym terminem, możesz mieć taką możliwość, jednocześnie obniżając koszt oferty.
Ogromnym atutem kredytu może być również możliwość skorzystania z wakacji kredytowych. To atrakcyjne rozwiązanie, szczególnie dla osób, które decydują się na większe zadłużenie, a okres spłaty rozciąga się na przestrzeni nawet kilku lat.
Zwróć uwagę na okres spłaty proponowany przez bank. Możliwość rozłożenia rat w dłuższej perspektywie czasu pozwoli Ci znacznie obniżyć miesięczne opłaty, co może ułatwić Ci uregulowanie zobowiązania.

Choć pozornie są to mniej istotne szczegóły umowy, mogą w trakcie jej trwania znacznie zmienić komfort całej usługi.

Pamiętaj o RRSO kredytu
Wybierając najtańsze zadłużenie, masz szansę znacznie zaoszczędzić na spłacie kredytu gotówkowego. Nawet niewielka różnica, kilkudziesięciu złotych w miesięcznych ratach dają pokaźną sum, jeśli weźmiesz pod uwagę całkowitą kwotę, jaką wpłacisz na rachunek banku w trakcie trwania umowy.
Rzeczywista roczna stopa procentowania ułatwi Ci poznanie ogólnego kosztu zadłużenia. Na koszt kredytu składa się więcej opłat niż oprocentowanie nominalne. Większość kredytobiorców weryfikuje jednak wyłącznie ten koszt, licząc na to, że niskie oprocentowanie zapewni najlepsze warunki finansowe. RRSO pozwala poznać sumę oprocentowania oraz pozostałych kosztów, m.in. prowizji pobieranej przez bank za udzielenie kredytu gotówkowego.
Banki nie mogą zatajać informacji o RRSO swoich usług, wciąż jednak są to wiadomości, które nie są tak eksponowane, jak oprocentowanie nominalne, co może być mylące dla wielu Klientów. Warto w takiej sytuacji skorzystać z rankingu kredytów gotówkowych, który pomoże Ci szybko wybrać najlepszy kredyt. W jednym miejscu znajdziesz wszystkie niezbędne informacje o najpopularniejszych i najkorzystniejszych ofertach kredytowych na dowolny cel.

Artykuł partnera

<div style=Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
1

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu