RSS

Stal Nierdzewna Vs Aluminium

Porównanie stali nierdzewnej z aluminium to temat często poruszany przy wyborze materiałów w projektowaniu produktów,…

Czym jest krykiet?

Krykiet jest jedną z najstarszych i najbardziej złożonych gier zespołowych, których korzenie sięgają Anglii w…

Prop trading kontra inwestycje długoterminowe: zalety i wady…

Prop trading to strategia, w ramach której firmy inwestycyjne (lub indywidualni traderzy zawodowi) wykorzystują własny…

Dobroczynna moc kosmetyków naturalnych

Konsumenci mają coraz większą świadomość na temat kupowanych kosmetyków i ich składu. Interesują się również…

«
»

Nie tylko ład korporacyjny – klucz sukcesu Żabki

  • Napisany przez:
Grupa Żabka jest właścicielem ogromnej sieci sklepów spożywczych na terenie Polski, funkcjonujących na zasadzie franczyzy. Swój sukces zawdzięcza innowacyjności, zrównoważonemu rozwojowi, ale też społecznej odpowiedzialności oraz dobrej organizacji – opartej o tzw. ład korporacyjny. Za sukcesem firmy stoi cały szereg czynników.

Przejrzysta organizacja i otwartość

W kontekście organizacji Grupa Żabka ceni sobie różnorodność. Firma uważa, że to właśnie różnorodność przyczynia się do ciągłego rozwoju marki. Firma dąży też do zapewnienia równych szans swoim pracownikom, ocenia ich wyłącznie ze względu na kompetencje oraz ich zaangażowanie w podejmowaną pracę.

Grupa Żabka zdaje sobie też sprawę, jak istotny we współczesnym zarządzaniu jest ład korporacyjny. Grupa kładzie duży nacisk na przejrzystą i efektywną organizację, która przyczynia się do rozwoju firmy, obniża ryzyka i pozwala jej na osiąganie lepszych wyników.

Społeczna odpowiedzialność firmy

Współczesna rola firmy dotyczy również kwestii pozafinansowych i jest związana ze społeczną odpowiedzialnością przedsiębiorstwa. Grupa Żabka bierze czynny udział w aktywizowaniu społeczeństwa, nauce przedsiębiorczości, a także dbaniu o zdrowy i zrównoważony tryb życia – np. poprzez oferowanie zdrowych przekąsek.

Grupa Żabka troszczy się również o ekologię i proponuje szereg ekologicznych rozwiązań – począwszy na opakowaniach możliwych do recyklingu, dekarbonizacji, a skończywszy na wykorzystywaniu wyłącznie zielonej energii w siedzibie głównej. Wszystko to z troski o planetę.

Transparentność firmy – dla zwiększenia wiarygodności

Grupa Żabka ma także świadomość, że największe sukcesy biznesowe można uzyskać jedynie poprzez budowanie wiarygodności. Tylko wiarygodna firma jest w stanie zbudować potężną sieć opartą na współpracy i partnerstwie. Dlatego też Grupa Żabka w sposób szczegółowy i zgodny z międzynarodowymi standardami składa raporty ze swojej działalności.

Wiarygodna firma to również sposób komunikowania się z pracownikami czy franczyzobiorcami. Dlatego celem Żabki jest tworzenie klarownej komunikacji z partnerami i gruntowne wypełnianie swoich zobowiązań. Tylko w ten sposób możliwe jest budowanie wysokiego standardu pracy i tworzenie bezpiecznego, równego środowiska pracy.

Otwartość na franczyzobiorców

Żabka posiada ponad 8000 sklepów na terenie Polski działających w oparciu na franczyzę. Otwarcie tak wielu punktów możliwe było dzięki stworzeniu warunków ścisłej pomocy franczyzobiorcom, którzy otrzymują na start wyposażony sklep, profesjonalne szkolenie z zakresu jego funkcjonowania i wsparcie na każdym etapie prowadzenia działalności gospodarczej. Dzięki temu z Grupą Żabka współpracuje już ponad 6500 franczyzobiorców.

Szereg czynników stojących za sukcesem

Osiągnięcie sukcesu Grupy Żabka możliwe było dzięki wdrożeniu różnorodnych rozwiązań i nastawieniu przedsiębiorstwa również na aspekty pozafinansowe. Istotna jest nowoczesna organizacja o określonym ładzie korporacyjnym, wdrożenie zasad odpowiedzialności społecznej, jak i także dbanie o transparentność firmy. To dzięki temu Żabka stworzyła tak dużą i prężnie działającą sieć sklepów.

Artykuł partnera

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu