RSS

Jak wybrać najlepszego dostawcę rozwiązań dla sieci trakcyjnych?

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że praktycznie nikt z nas na co dzień nie docenia istnienia…

Jak rozliczyć PIT-36 za 2022 rok?

Rozliczenie PIT-36 2022 warto zrobić za pomocą specjalnego programu do rozliczania PIT. Dzięki temu unikniemy…

Fachowe doradztwo energetyczne dla twojej firmy

Zmiana polityki energetycznej w firmie może przyczynić się do uzyskania sporych oszczędności w skali roku.…

Do jakich krajów wymagana jest Zielona Karta?

Planujesz wyjazd za granicę i będziesz poruszał się własnym samochodem? W niektórych krajach wystarczy, że…

«
»

Odbiorniki GNSS – co to jest i po co się go używa?

  • Napisany przez:

Produkty to mierzenia to niezbędnik każdego szanującego się geodety. Jednak nie zawsze jest możliwe, żeby dostać się ze swoim sprzętem w każde miejsce. Dlatego powstały odbiorniki GNSS, które są odpowiedzią na niemożność dostania się w niektóre miejsca. Jeśli nie wiesz, co to są odbiorniki GNSS i do czego służą, koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Co to odbiornik GNSS?

Odbiornik GNSS to odbiornik, który poza systemem GPS, potrafi także śledzić i wykorzystywać do pozycjonowania sygnał Glonass. Sam skrót GNSS to „Global Navigation Satellite System”, czyli globalny system nawigacji satelitarnej. Globalny oznacza, że pozwala na pozycjonowanie w każdym miejscu na świecie. Ta definicja sprawia, że do systemów GNSS zaliczamy wyłącznie te, które swoim obszarem działania obejmują cały świat.

Głównym zadaniem Globalnych Systemów Nawigacji Satelitarnej jest wyznaczanie pozycji użytkownika. W tej chwili do GNSS zalicza się także GPS oraz Glonass, europejski system Galileo, chiński BeiDou oraz japoński QZSS. W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że ta zasada polega na tym, że opiera się na znajomości współrzędnych satelitów w momencie wysyłania sygnał i pomiarze pseudoodległości od satelity do odbiornika.

Jak pracują odbiorniki GNSS?

Odbiorniki GNSS pracują z częstotliwością 5 Hz oraz ze wszystkimi konstelacjami, co oznacza, że można z nich korzystać np. z czterosystemowych poprawek. To przekłada się na 5 pomiarów na sekundę oraz stabilność utrzymania rozwiązania typu fixeD podczas przemieszczania się pomiędzy pomiarami nawet w trudnych warunkach terenowych. Te instrumenty dostępne są z kontrolerami, które wyposażone są w systemy Android, Windows Mobile lub Windows 10. Niektóre modele odbiorników są unowocześnione i pozwalają na korzystanie z własnego urządzenia mobilnego.

Odbiornik GNSS od Cubic Orb

Na rynku dostępnych jest wiele tego typu urządzeń, dlatego warto postawić na sprawdzony model. My polecamy odbiorniki GNSS od Cubic Orb, który jest dystrybutorem odbiorników RTK od szwedzkiej marki Satlab. Wszystkie oferowane geodezyjne przyrządy GPS bazują na 555-kanałowej płycie Novatel OEM729. Są to odbiorniki, które pracują na 3 częstotliwościach, a dodatkowo odbierają sygnały GPS, GLONASS, Galileo, BeiDou, SBAS, QZSS oraz Navic.

Warto dodać, że każdy odbiornik oferowany przez firmę Satlab zapewnia taką samą, czyli wysoką, dokładność wykonywanych pomiar. Jeszcze bardziej zaawansowane modele posiadają też wbudowane radio nadawczo-odbiorcze, a jeszcze inne pochyłomierz. W zależności od potrzeb można wybrać odbiornik GNSS od Cubic Orb, który jest bardziej lub mniej zaawansowany technologicznie. Jednak zawsze można mieć pewność, że pomiar będzie wykonany tak, jak należy, czyli bardzo dokładnie.

Korzyści oferty Cubic Orb

Kupując odbiornik GNSS od Cubic Orb, otrzymujesz nie tylko najwyżej jakości urządzenie do pomiarów geodezyjnych, ale także pakiet korzyści. Kupując w Cubic Orb otrzymujesz:

  • 24 miesiące gwarancji od producenta,
  • wyjątkową jakość wykonania, która potwierdzona jest międzynarodowymi atestami,
  • serwis gwarancyjny i pogwarancyjny,
  • pełne wsparcie techniczne działające na terenie całej Polski,
  • pełen zakres szkolenia z obsługi urządzenia,
  • produkt, który dostarczony jest do ręki, więc masz pewność, że nie będzie uszkodzony. W przypadku wyczerpania zapasów dostawa następuje w ciągu tygodnia.

Odbiornik GNSS od Cubic Orb to ułatwienie w pracy oraz jakość, która jest niezastąpiona w tak precyzyjnej pracy, jaką wykonuje geodeta w trakcie wykonywania pomiarów.

źródło zdjęć: freepik com

Artykuł zewnętrzny

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu