RSS

Nieudane przeszczepy włosów . Jak ich uniknąć?

Zmagasz się z łysieniem plackowatym? A może natura nie obdarzyła cię bujną fryzurą? Jeśli w…

Podniebna przygoda ku nowym wyzwaniom

Wspinanie to fascynująca i dynamiczna aktywność, która nie tylko testuje nasze umiejętności fizyczne, ale także…

Koniec z koszmarnymi włosami! Kosmetyki Kemon pomogą Ci…

Marzysz o pięknych, lśniących i zdyscyplinowanych włosach, jak z okładki? Jak się okazuje, dobre geny…

Ewidencja podatku VAT — co trzeba wiedzieć

Ewidencja podatku VAT to rzecz, o której powinien pamiętać każdy czynny podatnik. Jest to wymagane…

«
»

Odlotowy prezent – skok spadochronowy w tandemie

  • Napisany przez:

Chcesz wręczyć prezent, który będzie inny niż wszystkie? Zamów voucher na skok spadochronowy w tandemie!

Uwaga! W związku z sytuacją epidemiczną wywołaną przez koronawirus ośrodki spadochroniarskie zwiesiły skoki spadochronowe. Nadal istnieje możliwość rezerwacji skoków spadochronowych, szkoleń oraz kupowania voucherów upominkowych przez internet.

Podaruj wspomnienia, które zostają w pamięci na długi czas
Prezent na urodziny, pod choinkę czy też na inną ważną okazję może mieć postać przedmiotu. Teraz jednak coraz większą popularnością cieszą się upominki, które nie posiadają postaci fizycznej, lecz gwarantują wspaniałe wspomnienia.

Takim podarunkiem może być wspólny wyjazd na wakacje, przejażdżka sportowym samochodem, zdobycie szczytu górskiego, odwiedziny w zoo, lecz również skok spadochronowy.

Jeśli upominkiem ma być skok ze spadochronem, najlepszym wyborem jest skok spadochronowy w tandemie, do którego nie potrzeba żadnych specjalnych przygotowań. Co warto wiedzieć na temat skoków tandemowych?

Skok w tandemie, czyli instruktor z pasażerem
Skoki spadochronowe nie wymagają uczestniczenia w drogim szkoleniu i badaniach lekarskich. Aktualnie tego typu rozrywka przeznaczona jest niemalże dla każdej, zainteresowanej osoby, która spełni podstawowe wymogi.

Na spełnienie marzeń o locie w przestworzach pozwalają skoki spadochronowe tandemowe, czyli inaczej tandemy. Tego typu skoki spadochronowe wykorzystują specjalistyczne zaplecze – spadochrony tandemowe oraz uprzęże tandemowe. W skoku bierze udział dwóch uczestników, a mianowicie są to pilot oraz pasażer tandemu.

Takie skoki spadochronowe odbywają się tak samo, jak skoki indywidualne. Samolot wynosi skoczków na odpowiednią wysokość, najczęściej 3000 lub 4000 metrów. Następnie wyskakują oni z samolotu lecącego nad lądowiskiem.

Ważnym elementem skoku jest swobodne spadanie, czyli czas, gdy uczestnicy skoku spadają bez otwartego jeszcze spadochronu. Ma to miejsce bezpośrednio po wyskoku z samolotu i trwa około 30-60 sekund zależnie od wysokości wyskoku.

Przy skokach spadochronowych lądowanie jest miękkie, dlatego też nie należy obawiać się o urazy nóg podczas zetknięcia się z ziemią.

Skok spadochronowy w prezencie
Wręczenie skoku spadochronowego w prezencie jest dzisiaj coraz bardziej popularne. To ciekawy pomysł na podarunek na wiele okazji, w tym między innymi na urodziny oraz na imieniny, na wieczór kawalerki i panieński, na Dzień Chłopaka, Walentynki, pod choinkę, a nawet na wesele.

Warto jednak pamiętać o tym, że osoba, która ma wziąć udział w skoku, powinna posiadać ku temu odpowiednie predyspozycje.

Skoki nie są rekomendowane dla osób o pogorszonym stanie zdrowia, które cierpią z powodu niewydolności oddechowej lub krążeniowej, z łamliwością kości, z niestabilnością kręgosłupa, z epilepsją, po niedawno przebytych operacjach.

Voucher upominkowy na skok spadochronowy w tandemie
Najlepszym sposobem, aby podarować skok spadochronowy w tandemie, jest zakupienie vouchera upominkowego. To rodzaj zaproszenia, które upoważnia posiadającą go osobę do skorzystania ze skoku ze spadochronem w wybranej opcji.

Aktualnie vouchery oferowane są przez wiele ośrodków spadochroniarskich, w tym przez ośrodek SKYDIVE.PL . Ceny wynoszą tyle samo, ile skoków spadochronowych, czyli w przypadku ośrodka Skydive rozpoczynają się od 599 złotych.

Zaletą vouchera upominkowego jest możliwość wyboru terminu skoku przez obdarowanego, dlatego może on wybrać taki dzień i godzinę, które będą odpowiadały mu najbardziej. Voucher zachowuje swoją ważność przez 1 rok od momentu zakupu.

Artykuł partnera

https://www.mistrzu.com/jak-uzyskac-pozwolenie-na-bron-w-polsce-wszystko-co-trzeba-wiedziec/

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu