RSS

Polski przewodnik na Gran Canarii - którego wybrać?

Polski przewodnik na Gran Canarii - którego wybrać? Planując podróż na Gran Canarię, ważnym elementem wyprawy…

Zabezpiecz swoje interesy w tuczu kontraktowym — pomoc…

Tucz kontraktowy to forma współpracy między hodowcami a firmami przetwórczymi. Hodowla zwierząt rzeźnych powinna przebiegać…

Wycena działalności gospodarczej. Wpływ typu ewidencji.

Wycena jednoosobowej działalności gospodarczej (firmy jednoosobowej) jest dokonywana w dużej mierze na podstawie dokumentów finansowych…

Jak adaptogeny mogą wspierać odchudzanie?

W obliczu rosnącego problemu otyłości, wiele osób szuka skutecznych i bezpiecznych metod wspierających utratę wagi.…

«
»

Odzież dla zmarłego – jak wybrać ubiór do pochówku?

  • Napisany przez:
Śmierć bliskiej osoby to niezwykle trudna sytuacja dla całej rodziny, ale i znajomych, przyjaciół czy współpracowników. Nie da się jednak uniknąć tego, że przed bliskim stoi wyzwanie organizacji pogrzebu. Poza oczywistymi kwestiami, jak dobór terminu pochówku czy trumny, należy się zastanowić, w co ubrać osobę zmarłą. Jaką odzież wybrać do pochówku? Jakiego rodzaju strój będzie odpowiedni i czy może to być odzież, której zmarła osoba użytkowała za życia?

Elegancki ubiór

Pogrzeb to wydarzenie, podczas którego liczy się elegancki, dopasowany do tej smutnej okazji ubiór. Żałobnicy stawiają na czerń, która jest nieodłącznym elementem żałoby, jednak nie tylko ten kolor może pojawić się w ubiorze osoby, która będzie chowana.

Najważniejsze jest to, by ubiór był elegancki, stonowany i dopasowany do sylwetki zmarłej osoby. Mogą to być zatem ubrania, które były noszone za życia przed zmarłego. Nierzadko rodzina już wie, co bliska im osoba chciała mieć ubrane do pochówku, to znacząco ułatwia zadanie najbliższym. Jeśli zaś ta kwestia przerasta rodzinę, można zadanie to powierzyć profesjonalistom. Oferta, która znajduje się na stronie https://dompogrzebowylomianki.pl/, to nie tylko organizacja pogrzebu, ale i pomoc właśnie w  dobrze stroju do pochówku.

Ubiór zgodny z charakterem i wiekiem zmarłego

Ubiór do pochówku powinien być zgodny z charakterem czy stylem życia zmarłej osoby. Warto wziąć to pod uwagę. Strój niech koreluje z tym, jakie życie prowadziła bliska osoba. U panów zazwyczaj jest to garnitur, u pań garsonki, ale nie tylko.

Nie bez znaczenia pozostaje kwestia wieku zmarłej osoby. Dla dorosłych czy starszych wybiera się zwykle ciemne, stonowane kolory. Zmarłe dzieci bądź nastolatków chowa się zwykle w jasnych ubraniach, które symbolizują niewinność.

Dodatki równie ważne

Warto, aby rodzina zwróciła uwagę również na dodatki do stroju do pochówku. Garnitur mogą uzupełnić spinki do mankietów bądź krawat. Do garsonki może być dobrana apaszka lub szal. Zmarłym należy się godny pochówek, więc i te detale mają tutaj znaczenie i bliska rodzina równie chętnie szuka dodatków, które uzupełnią stonowany ubiór do pochówku.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy profesjonalistów?

Mając na głowie żałobę i wiele rzeczy, które wiążą się z organizacją pogrzebu, bliscy często wykazują problem nie tylko z wyborem ubioru do pochówku. Zapominają o bieliźnie dla zmarłego, odpowiednim obuwiu lub o tym, że np. śmierć w wyniku choroby mogła odcisnąć piętno na ciele zmarłej osoby, pozostawiając je wychudzone. Tym samym zaplanowana odzież może nie pasować, podobnie jak obuwie, które nie zmieści się na opuchniętych stopach.

Pomoc profesjonalistów jest w takim przypadku nieoceniona. Są oni w stanie bowiem nie tylko doradzić, ale i w razie konieczności dobrać cały strój do pochówku – od bielizny zaczynając na dodatkach kończąc.  Warto skorzystać z tego typu usługi, by mieć pewność, że bliska osoba w ostatniej drodze będzie miała zagwarantowaną godność, którą wyraża się m.in. poprzez właściwie dobrany strój.

Artykuł zewnętrzny

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu