RSS

Nowoczesne technologie spawania - czy warto zainwestować w…

Nowoczesne technologie spawania, takie jak spawarki laserowe, stają się coraz popularniejsze w przemyśle. Dzięki ich…

Chłodnictwo Przemysłowe: Nowoczesne Rozwiązania

Chłodnictwo przemysłowe odgrywa kluczową rolę w różnych sektorach gospodarki, wpływając na komfort pracy, bezpieczeństwo i…

Olejki eteryczne i zapachowe do kąpieli i aromaterapii

Aromaterapia to dziedzina, która wykorzystuje naturalne olejki eteryczne pochodzące z roślin do poprawy zdrowia fizycznego…

Atrakcje w Sosnówce k. Jeleniej Góry - dlaczego…

Przygotowanie eventu firmowego to nie lada wyzwanie. Szczególnie, jeśli zależy Ci na tym, aby pracownicy…

«
»

Oryginalny pomysł na wakacje – czarter jachtów

  • Napisany przez:
Mimo iż wielu osobom wakacje nad Morzem Bałtyckim kojarzą się jedynie z odpoczynkiem na przeludnionych plażach. Powoli jednak zaczyna się to zmieniać – wszystko za sprawą jachtów, na których pokładzie można zwiedzić wybrzeże Bałtyku. Dlatego też podpowiadamy, w jakich portach warto zatrzymać się na postój – zarówno wysp, jak i na stałym lądzie. Zapraszamy do lektury!

 Czarter jachtów na Bałtyku – przygoda, która porywa na każdym kroku

Morze Bałtyckie pod wieloma względami jest niedoceniane. W rzeczywistości ma ono jednak sporo do zaoferowania. Zwłaszcza pod względem miejsc, które warto odwiedzić. Nadbałtyckie mariny przyciągają bowiem swoim klimatem, zabytkami oraz atrakcjami. Wyglądające zupełnie inaczej z perspektywy morza wybrzeże dostarcza niezapomnianych wrażeń. Coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy plażowania, zwiedzania, jak i wypoczynku na łonie natury. Dlatego też podpowiadamy, gdzie warto zatrzymać się czarterując jacht żaglowy. Na naszej liście znalazły się również duże miasta, które dostarczają sporej ilości atrakcji.

Dla fanów rejsów po Bałtyku

Czarter jachtów to doskonała okazja ku temu, by odwiedzić kilka położonych w Basenie Morza Bałtyckiego wysp. Co więcej, jest w czym wybierać. Spośród 20 największych wysp najbardziej popularne od lat są:

  • Bornholm – często określana jako duńska perła Morza Bałtyckiego. Choć Dania składa się z wielu wysp, to właśnie ta jest nam najbliższa. Znajduje się bowiem w odległości 50 mil od Kołobrzegu. Na żeglarzy czeka tam ponad 20 tętniących życiem marin oraz wiele pysznych restauracji.
  • Gotlandia – to zdecydowanie największą z wysp Morza Bałtyckiego. Liczy bowiem ponad 3100 km². Należąca do Szwecji wyspa w przeszłości była ważnym ośrodkiem wikingów. Na przyjezdnych czeka na wyspie wiele zabytkowej architektury.
  • Rugia – to niemiecka wysepka, która słynie ze swojej urzekającej natury, piaszczystych plaż oraz wysokich, nadmorskich klifów. Na wyspie znajduje się najmniejszy z niemieckich parków narodowych – Park Narodowy Jasmund.

Wiele atrakcji dla osób czarterujących jachty czeka na południowym wybrzeżu Morza Bałtyckiego.

Mariny na południowym wybrzeżu Bałtyku

Czarter jachtu to również znakomita okazja do eksploracji południowego wybrzeża Bałtyku. Poza polskimi marinami na trasie jachtu warto uwzględnić postój w:

  • Ukermunde – to bardzo ciekawy porcik żeglarski, który znajduje się blisko uroczej plaży. Obok niej znajduje się Marina Lagunenstadt, skąd można dostać się np. Na wycieczkę do Świnoujścia lub Szczecina.
  • Sasnitz – to kolejna niemiecka marina, która ulokowana jest w bardzo urokliwym miasteczku. Nie brak tam dobrych restauracji i tawern.
  • Kalingrad – port leży w odległości 1,5 km od miasta Kalingrad. W mieście czeka na przyjezdnych wiele zabytków, w tym gotycka Katedra Matki Bożej i św. Wojciecha z XIV wieku. To właśnie w niej chowano wielkich mistrzów zakonu krzyżackiego. Znajduje się tam również grobowiec Immanuela Kanta. Godnym zobaczenia budynkiem jest także Dom Sovieta, czyli ogromnych rozmiarów, socjalistyczny biurowiec, który wybudowano na ruinach Zamku Królewskiego. Będąc w mieście, nie sposób pominąć Muzeum Bursztynu, z którego Kaliningrad słynie.
  • Juodkrantė – położone na Litwie Juodkrantė, znajduje się na Mierzei Kurońskiej. Jest to druga co do wielkości osada Neryngi. Słynie ona przede wszystkim z zapierających dech w piersiach pejzaży oraz natury. Będąc w marinie, warto odwiedzić tamtejszy park kamiennych rzeźb oraz Wzgórze Wiedźm, na którym znajduje się neogotycki kościół oraz park drewnianych rzeźb.

Wszystkie te miejsca można odwiedzić w trakcie czarterowania jachtu w Kołobrzegu. Znajduje się tam wiele żaglówek wartych uwagi. Szczególnie zwraca uwagę Bavaria 50 w najnowszej wersji c-style, jedyny tej klasy jacht żaglowy bałtyckiego wybrzeża.

Artykuł zewnętrzny

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu