RSS

Rola naturalnych emulgatorów w poprawie jakości produktów spożywczych

Świadomość zdrowego odżywiania rośnie, społeczeństwo zaczyna przyglądać się składnikom, które znajdują się w produktach spożywczych…

Stal Nierdzewna Vs Aluminium

Porównanie stali nierdzewnej z aluminium to temat często poruszany przy wyborze materiałów w projektowaniu produktów,…

Czym jest krykiet?

Krykiet jest jedną z najstarszych i najbardziej złożonych gier zespołowych, których korzenie sięgają Anglii w…

Prop trading kontra inwestycje długoterminowe: zalety i wady…

Prop trading to strategia, w ramach której firmy inwestycyjne (lub indywidualni traderzy zawodowi) wykorzystują własny…

«
»

Pogoda dla działkowców

 • Napisany przez:

Każdy działkowiec marzy o tym, aby być w stanie przewidzieć, jaka będzie pogoda w zbliżających się dniach, a najlepiej tygodniach. Każdy też ma na to inne sposoby. My postanowiliśmy opisać dwa sposoby na przewidywanie pogody. Dwa skrajnie różne sposoby. Pierwszy, bardzo tradycyjny, wręcz staroświecki, przewidujący pogodę na podstawie zachowania zwierząt. Drugi bardzo nowoczesny, przewidujący pogodę na podstawie radarów i satelitów. W naszej opinii oba są dobre i oba warto znać.

Naturalne sposoby na przewidywanie pogody

Wielu działkowców i osób uprawiających ogródki niechętnie podchodzi do prognoz pogody w telewizji, czy w radiu i woli korzystać ze sposobów przekazywanych z pokolenia na pokolenie. W tym celu obserwują zwierzęta, ich zachowanie często zdradza rychłą zmianę pogody. Mimo to icm pogoda długoterminowa powie ci więcej o pogodzie w długim okresie, niż przykładowo powie ci obserwowanie jaskółek.

Oto kilka najlepiej sprawdzonych i najpopularniejszych metod, przewidujących, że niebawem pogoda się pogorszy i zacznie padać deszcz:

 • Pszczoły schowały się w ulu lub jeśli do deszczu zostało odrobinę więcej czasu, latają w jego pobliżu.
 • Mrówki zamykają wejścia do mrowisk, aby uchronić swój dom przed zalaniem.
 • Jaskółki latają nisko, ponieważ owady latają tuż nad ziemią, szukając schronienia przed deszczem.
 • Muchy wręcz pchają się do domów.

Dzięki zwierzętom możemy przewidywać też deszcz, który nie nadejdzie za kilka godzin, ale za dzień, czy dwa. Zachowaniami, które zwiastują pogorszenie się pogody i zbliżające się deszcze są:

 • Krety kopią kretowiska, aby ich tunele nie zostały zalane przez deszcz.
 • Pająki nie budują nowych sieci, tylko utrwalają istniejące
 • Chrząszcze wieczorem wychodzą z gniazd.
 • Jaskółki latają kiedy już zaczął padać deszcz. Takie zachowanie zapowiada długotrwałe opady deszczu.

Zachowanie zwierząt może też dać nam wskazówkę, że w najbliższych dniach dobra pogoda się utrzyma i deszcz nie będzie padał. To zwiastują:

 • Chmary komarów latające wieczorem.
 • Żaby grające donośny koncert
 • Wróble kąpiące się w kałuży
 • Kiedy pogoda ma być dobra, pająki ochoczo budują duże sieci.
 • Jaskółki latają wysoko.

Jak więc widzisz, obserwując zachowanie zwierząt, możesz przewidzieć, że dosłownie za godzinę, czy dwie będzie padał deszcz. Możesz też z dużą dozą prawdopodobieństwa sukcesu ocenić, czy następnego dnia będzie padał deszcz, czy raczej będzie świeciło słońce. Trudno będzie ci jednak przewidzieć, jaka będzie pogoda za tydzień czy za dwa.

Nowoczesne metody przewidywania pogody

Jednak nawet najdokładniejszy radar pogodowy, nie jest w stanie idealnie przewidzieć tego, co osoby zajmujące się ogródkiem chciałby wiedzieć najbardziej, czyli jaka będzie pogoda za tydzień, czy dwa. Dzięki takiej wiedzy działkowicze mogliby zaplanować kiedy posadzić, czy zebrać warzywa i owoce.

Tradycyjne metody przewidywania pogody działają i zdecydowanie warto je znać, choćby po to, aby zaimponować znajomym czy sąsiadom. Nie zmienia to jednak faktu, że nowoczesna technologia też potrafi być imponująca. Dzięki niej na mapie możemy zobaczyć, w których miejscach pada, gdzie są chmury i jak przesuwają się fronty atmosferyczne. Pragniemy polecić ci promowane przez nas strony, są nimi kantor walutowy na https://pl.exrates.pro.

Nowoczesne metody nie są idealne i tym mniejsza ich dokładność, im dłuższy okres, jaki mają przewidzieć. Katalog polskich firm na http://mapia.pl zachęcamy do zapoznania się z tymi stronami.

Artykuł partnera

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu