RSS

Rola naturalnych emulgatorów w poprawie jakości produktów spożywczych

Świadomość zdrowego odżywiania rośnie, społeczeństwo zaczyna przyglądać się składnikom, które znajdują się w produktach spożywczych…

Stal Nierdzewna Vs Aluminium

Porównanie stali nierdzewnej z aluminium to temat często poruszany przy wyborze materiałów w projektowaniu produktów,…

Czym jest krykiet?

Krykiet jest jedną z najstarszych i najbardziej złożonych gier zespołowych, których korzenie sięgają Anglii w…

Prop trading kontra inwestycje długoterminowe: zalety i wady…

Prop trading to strategia, w ramach której firmy inwestycyjne (lub indywidualni traderzy zawodowi) wykorzystują własny…

«
»

Przecinarki taśmowe Bomar do metalu – rodzaje, charakterystyka

Przecinanie metalowych elementów niestety nie jest prostym zadaniem, dlatego też tym bardziej warto postawić na niezawodny sprzęt. Przy precyzyjnej obróbce metalu doskonale sprawdzą się przecinarki taśmowe Bomar, które w swojej klasie nie mają sobie równych.

Jakie są najpopularniejsze rodzaje przecinarek taśmowych?

Na rynku dostępnych jest kilka modeli przecinarek taśmowych, które zaprojektowane są do wykonywania konkretnych zadań. Główny podział opiera się oczywiście na sposobie sterowania. Wyróżnić można nie tylko przecinarki ręczne, ale również przecinarki grawitacyjne, półautomatyczne i automatyczne. Każdy z wymienionych sprzętów ma swoje zalety i wady, dlatego też warto dowiedzieć się o nich nieco więcej, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego zakupu.

Czym wyróżniają się przecinarki ręczne?

ręcznych przecinarkach taśmowych, jak sama nazwa wskazuje, cały proces sterowania odbywa się ręcznie. Urządzenia tego typu bardzo często spotkać można w profesjonalnych warsztatach i zakładach ślusarskich. Proste i funkcjonalne przecinarki ręczne doskonale sprawdzą się także na placu budowy. Do największych zalet należy zaliczyć nie tylko atrakcyjną cenę i prostą obsługę, ale również to, że zajmują one bardzo mało miejsca. Godne polecenia są między innymi przecinarki taśmowe Bomar Workline 510.350 G, które posiadają nie tylko opuszczane ramię, ale również możliwe jest regulowanie prędkości. Jest to doskonały sprzęt do przecinania elementów metalowych o mniejszych i średnich średnicach. Dzięki dodatkowemu wyposażeniu można znacząco zwiększyć funkcjonalność sprzętu.

Czym charakteryzują się przecinarki taśmowe półautomatyczne?

Z miesiąca na miesiąc coraz większą popularność zdobywają niezawodne przecinarki taśmowe półautomatyczne. Są to zaawansowane urządzenia, które spotkać można nie tylko w warsztatach ślusarskich, ale również w rozbudowanych halach produkcyjnych. Godne polecenia są przede wszystkim modele sterowane hydraulicznie. Operator w wygodny sposób może mocować materiał i opuszczać ramię. Największą zaletą przecinarek półautomatycznych marki Bomar jest przede wszystkim bardzo wysoka dokładność cięcia i wydajność. Przecinarki doskonale radzą sobie z przecinaniem metalowych elementów o przekrojach płaskich i okrągłych. Na szczególną uwagę zasługuje bimetaliczna taśma tnąca, dzięki której bez problemu przetniemy nie tylko stal nierdzewną, ale również twardą stal konstrukcyjną i wymagającą stal narzędziową. Bomar przecinarki półautomatyczne idealnie sprawdzą się w jednostkowej i małoseryjnej produkcji. Do największych zalet należy zaliczyć także wygodę użytkowania, dużą bezawaryjność i uniwersalność.

Przecinarki taśmowe automatyczne dla wymagających użytkowników

Przy najbardziej skomplikowanych pracach doskonale sprawdzą się przecinarki taśmowe automatyczne. Jest to najlepszy wybór dla firm, które w pierwszej kolejności stawiają na produkcję seryjną i masową. W dużej mierze to właśnie dzięki automatycznym przecinarkom taśmowym można znacząco skrócić proces produkcji i jednocześnie zaoszczędzić sporo cennego czasu i gotówki. Jeżeli chodzi o obsługę przecinarek automatycznych, to wbrew pozorom jest ona bardzo prosta i intuicyjna dla operatorów. Godne polecenia są modele Ergonomic 290.250 DGA, Individual 520.360 GANC oraz Extend 900.720 A, które zapewnią wydajną i komfortową pracę. Dzięki stabilnej konstrukcji można liczyć na precyzyjne prowadzenie taśmy. Na automatyczny cykl pracy składa się nie tylko uruchomienie mechanizmu cięcia i zamknięcie imadła, ale również uruchomienie obrotów taśmy, opuszczenie ramienia (podniesienie ramienia po wykonaniu cięcia) oraz otwarcie imadła hydraulicznego. W automatycznych przecinarkach Bomar materiał podawany jest zawsze samoczynnie i z dużą dokładnością. Jest to najlepszy sprzęt do wielkoseryjnej produkcji. Taśmowe piły Bomar znacząco zwiększają wydajność pracy zwłaszcza, jak trzeba zmierzyć się w cięciem większych detali. Na dużą dokładność można liczyć nie tylko przy cięciu prostopadłym, ale również przy cięciu pod kątem. Zobacz więcej na temat przecinarek taśmowych Bomar na: https://www.bomar-poland.com.pl/przecinarki-tasmowe/

Artykuł partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu