RSS

Podniebna przygoda ku nowym wyzwaniom

Wspinanie to fascynująca i dynamiczna aktywność, która nie tylko testuje nasze umiejętności fizyczne, ale także…

Koniec z koszmarnymi włosami! Kosmetyki Kemon pomogą Ci…

Marzysz o pięknych, lśniących i zdyscyplinowanych włosach, jak z okładki? Jak się okazuje, dobre geny…

Ewidencja podatku VAT — co trzeba wiedzieć

Ewidencja podatku VAT to rzecz, o której powinien pamiętać każdy czynny podatnik. Jest to wymagane…

Naturalny miód rzepakowy – słodki nektar z pól

Naturalny miód rzepakowy to jeden z najczęściej spotykanych miodów na sklepowych półkach. Co jednak kryje…

«
»

Wózek do samolotu – wskazówki dla rodziców

  • Napisany przez:

Samolot to coraz chętniej wybierany przez rodziny z dziećmi środek transportu. Nic w tym dziwnego – czas podróży jest dużo krótszy, a bilety często naprawdę tanie. Aby cała wycieczka była naprawdę komfortowa, konieczne jest wyposażenie się w dobry wózek do samolotu. Powinien być lekki i niewielki, a jednocześnie bezpieczny. Co powinieneś wiedzieć zanim zdecydujesz się na jego zakup?

Rodziny podróżujące z dziećmi samolotem mogą liczyć na pewne udogodnienia ze strony linii lotniczych. Jednym z nich jest możliwość zabrania ze sobą wózka – każdy ma prawo schować do luku bagażowego po jednym dla każdego z dzieci. Aby podróż przebiegała bez przeszkód, warto wiedzieć, kiedy oddać go obsłudze oraz jaki model sprawdzi się najlepiej.

Wózki na podróż samolotem – co warto wiedzieć?

Większość linii lotniczych pozwala dzisiaj na oddanie wózka tuż przed wejściem na pokład, czyli już na płycie lotniska. To bardzo wygodne, jeśli podróżujecie z niemowlakiem – w przypadku dużego dziecka warto przemyśleć, czy nie lepszym rozwiązaniem będzie oddanie spacerówki do luku bagażowego już przy odprawie. Niektóre linie lotnicze pozwalają także wnieść wózek spacerowy na pokład – musi być jednak naprawdę nieduży i po złożeniu mieć wymiary nie większe niż wyznaczony przez przewoźnika rozmiar bagażu podręcznego.

Istotna jest informacja, że darmowy przewóz wózka obowiązuje dla wszystkich pasażerów poniżej 2. roku życia. Co więcej, w przypadku niemowlaków linie lotnicze coraz częściej decydują się również na umożliwienie bezpłatnego przewozu nosidełka lub złożonego łóżeczka turystycznego. Gdy podróżujesz z większymi dziećmi, wózek spacerowy będzie traktowany jako dodatkowy bagaż, za który trzeba zapłacić.

Każdy wózek do samolotu musi zostać odpowiednio oznaczony przy odprawie. Zapobiegnie to niechcianym pomyłkom. Jeśli decydujesz się oddać go do luku bagażowego, możesz owinąć go również folią, by uniknąć zniszczeń podczas przewożenia w luku bagażowym. Zawsze pamiętaj, by przed oddaniem skrupulatnie złożyć wybrany wózek spacerowy i zabezpieczyć przed rozłożeniem.

Najlepsza spacerówka do samolotu

Wśród tak wielu modeli wózków, które dzisiaj możemy dostać od ręki w sklepach z artykułami dziecięcymi, naprawdę trudno jest znaleźć ten idealnie dopasowany do naszych potrzeb. Jeśli jednak cenisz wygodę i stawiasz na bezpieczeństwo, ponadto wiesz, że chciałbyś w przyszłości zdecydować się na podróżowanie z dzieckiem samolotem, najlepszym wyborem może okazać się wózek dziecięcy 2w1 Bumprider Connect.

Wózek spacerowy Bumprider Connect jest bardzo wygodny w prowadzeniu i składaniu. Możesz robić to jedną ręką! Sprawdzi się więc podczas podróży z jednym rodzicem, kiedy musisz ogarnąć dziecko i walizki. Lekka spacerówka posiada zwrotne przednie koła, dzięki którym bardzo płynnie jeździ. Pod siedziskiem znajduje się praktyczny i pojemny kosz na zakupy, co docenisz zarówno w czasie podróży, jak i na co dzień. Dlaczego to najlepszy wózek do samolotu? Posiada wytrzymały stelaż i dodatkową blokadę po złożeniu, został też wykonany z materiałów, które można prać w pralce. Nie zniszczy się więc w luku bagażowym ani na skutek zabrudzeń w czasie wycieczki.

Należy podkreślić, że mimo niewielkich rozmiarów, wózek Bumprider Connect zapewnia bezpieczeństwo przewożonemu w nim maluszkowi. Producent zadbał o pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa oraz regulowane do pozycji leżącej oparcie. Spacerówka posiada również sporych rozmiarów budkę, która chroni dziecko przed słońcem. Została wyposażona w praktyczny hamulec nożny oraz wygodny podnóżek dla dziecka. Co ciekawe, to wózek 2w1 – można zamontować na nim gondolę dla niemowlaka. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych magnesów można połączyć go z drugim wózkiem Bumprider, jeśli podróżujecie z kilkorgiem dzieci.

Materiał zewnętrzny

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu