RSS

Zabezpiecz swoje interesy w tuczu kontraktowym — pomoc…

Tucz kontraktowy to forma współpracy między hodowcami a firmami przetwórczymi. Hodowla zwierząt rzeźnych powinna przebiegać…

Wycena działalności gospodarczej. Wpływ typu ewidencji.

Wycena jednoosobowej działalności gospodarczej (firmy jednoosobowej) jest dokonywana w dużej mierze na podstawie dokumentów finansowych…

Jak adaptogeny mogą wspierać odchudzanie?

W obliczu rosnącego problemu otyłości, wiele osób szuka skutecznych i bezpiecznych metod wspierających utratę wagi.…

Rola naturalnych emulgatorów w poprawie jakości produktów spożywczych

Świadomość zdrowego odżywiania rośnie, społeczeństwo zaczyna przyglądać się składnikom, które znajdują się w produktach spożywczych…

«
»

Żabka – opinie o franczyzie

  • Napisany przez:

Franczyza opinie w naszym kraju ma coraz lepsze. Ten model biznesowy – choć wydaje się niekiedy skomplikowany – często jest bardzo wygodny dla przedsiębiorców, zwłaszcza początkujących.

Co prawda do prowadzenia lokali niektórych popularnych sieci franczyzowych potrzebne jest nawet kilkaset tysięcy złotych wkładu początkowego, co może skutecznie odstraszać, jednak na rynku dostępna jest niejedna franczyza. Żabka opinię godnej uwagi franczyzy dla początkujących zdobyła między innymi dlatego, że wymaga niewielkiego wkładu na początek. Czym jeszcze przekonuje Żabka? Sprawdźmy!

Żabka – opinie o wysokości wkładu własnego

Franczyza opiera się na tym, że franczyzobiorca płaci franczyzodawcy za możliwość działania pod jego logo/marką, zapewnienie sieci dostaw produktów, pomoc przy aranżacji lokalu, promocje w mediach itp. Opłaty uiszczane są co miesiąc i najczęściej zależne od obrotów. Oprócz tego trzeba się liczyć z koniecznością wniesienia wkładu własnego, który najczęściej ma pokryć koszty związane z otwarciem nowej placówki. Bywa on bardzo wysoki, jednak Żabka ustala go zaledwie na poziomie 5000 zł, ponosząc wiele kosztów samodzielnie. Przez to ma ich franczyza opinię bardzo przystępnej.

Żabka – opinie o przychodach

Gdy tematem jest franczyza, opinie szybko koncentrują się na zyskach. To oczywiste – skoro jest to forma prowadzenia działalności gospodarczej, warto wiedzieć, ile można na tym zarobić, inwestując swoje pieniądze. Okazuje się, że w przypadku Żabki perspektywy są wielce zachęcające. Dla nowych franczyzobiorców (którzy podpiszą umowę przed końcem lutego 2022 roku) Żabka oferuje miesięcznie 16.000 zł netto gwarantowanego minimalnego przychodu przez pierwsze 12 miesięcy współpracy. Oferta ta dotyczy tylko pierwszego lokalu. Trzeba spełnić także kilka warunków – otwierać sklep we wszystkie dni danego miesiąca, a w niedziele obsługiwać klientów przynajmniej przez 8 godzin oraz uzyskać ocenę standardów jakości na poziomie przynajmniej 80 procent. Nie są to szczególnie wysokie wymagania, zwłaszcza jeśli zna się je od początku.

Żabka – opinie o początkach współpracy

Co na samym początku współpracy oferuje Żabka? Franczyza w ramach opłaty początkowej praktycznie wyręcza franczyzobiorcę w przygotowaniu sklepu do prowadzenia. Żabka pomaga nawet w znalezieniu i wynajęciu lokalu,  jego umeblowanie oraz początkowe zatowarowanie. Dostajemy także dostęp do szerokiej i sprawnie działającej sieci logistycznej, dzięki czemu sprawnie uzupełnimy braki towarowe na półkach.

Franczyzobiorcy Żabki często chwalą sobie szeroki zakres usług dostępnych w ich punktach, który generuje bardzo duży ruch w lokalu. Możliwość zrobienia zakupów spożywczych, opłacenia rachunku, nadania i odbioru paczki, a także skorzystania z kawy i przekąsek w ramach Żabka Café kusi wielu klientów, a poszczególne usługi wspomagają się wzajemnie. Dlatego powodzenie nowo otwartego punktu często pozytywnie zaskakuje przedsiębiorcę, który postanowił dołączyć do sieci franczyzowej.

Artykuł partnera

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu