RSS

Podniebna przygoda ku nowym wyzwaniom

Wspinanie to fascynująca i dynamiczna aktywność, która nie tylko testuje nasze umiejętności fizyczne, ale także…

Koniec z koszmarnymi włosami! Kosmetyki Kemon pomogą Ci…

Marzysz o pięknych, lśniących i zdyscyplinowanych włosach, jak z okładki? Jak się okazuje, dobre geny…

Ewidencja podatku VAT — co trzeba wiedzieć

Ewidencja podatku VAT to rzecz, o której powinien pamiętać każdy czynny podatnik. Jest to wymagane…

Naturalny miód rzepakowy – słodki nektar z pól

Naturalny miód rzepakowy to jeden z najczęściej spotykanych miodów na sklepowych półkach. Co jednak kryje…

«
»

Brakuje Ci miejsca w komputerze? Sprawdź, czy znasz te metody przechowywania plików

  • Napisany przez:
Ograniczona przestrzeń na dysku bywa problemem dla właścicieli laptopów. Poznaj trzy sposoby przechowywania plików, które go rozwiążą!

Brak pamięci w urządzeniu

Ograniczona przestrzeń na dysku bywa problemem dla właścicieli niektórych laptopów biznesowych, multimedialnych, albo starszych modeli, pochodzących z czasów, gdy filmy i zdjęcia miały słabszą jakość, więc siłą rzeczy zajmowały mniej miejsca. W każdym urządzeniu sporą część dysku pochłania system operacyjny, a także zainstalowane oprogramowanie. Jeśli użytkownik gromadzi na nim dodatkowe dane, na przykład filmy, zdjęcia czy muzykę, pojemność okazuje się niewystarczająca. Warto pamiętać, że dysk nie może być zapełniony całkowicie, gdyż zbytnio przeciąża to system operacyjny i ogranicza wydajność urządzenia.

Przechowywanie plików na dysku zewnętrznym

Jednym z nich jest zakup dysku zewnętrznego. Dysk zewnętrzny to urządzenie, które działa zupełnie jak pendrive, z tą różnicą, że jego pojemność jest znacznie większa i pod tym względem można go porównać raczej do dysków komputerowych. Kiedy na twoim komputerze zabraknie wolnego miejsca, pliki, których używasz rzadziej, na przykład wspomniane zdjęcia i filmy możesz bez problemu przenieść na dysk zewnętrzny, aby w dowolnym momencie do nich wrócić.

Dysk zewnętrzny to bardzo wygodna metoda przechowywania plików, ponieważ urządzenie ma uniwersalne przeznaczenie. Może Ci się przydać między innymi jako uzupełnienie konsoli, gdy przechowujesz na niej pokaźną bibliotekę gier, albo telewizora, jeśli nagrywasz transmisje i programy. Jednocześnie dysk zewnętrzny pomoże ci przenosić wygodnie bardzo duże pliki pomiędzy domem a pracę, bez konieczności zabierania ze sobą komputera. Poza tym dysk zewnętrzny może pomieścić kopię zapasową systemu z twojego laptopa.

Przechowywanie danych w chmurze

Alternatywną metodą przechowywania plików z są serwery zewnętrzne. Warto pamiętać, że dane gromadzone w chmurze są bezpieczne i masz do nich dostęp z dowolnego miejsca na świecie. To również całkiem dobry sposób na tworzenie kopii zapasowych.

Wady? Jeśli przechowujesz swoje dane w chmurze, ograniczeniem może być szybkość połączenia internetowego. Upload i download potrwają dłużej niż w przypadku dysku zewnętrznego. Do twojej dyspozycji pozostają dziesiątki aplikacji, między innymi Google Drive, albo stworzona z myślą o użytkownikach urządzeń Apple – iCLOUD. Niestety, jeżeli zależy Ci na przechowywaniu w chmurze pokaźnej biblioteki danych, sięgającej dziesiątek i setek gigabajtów, za taką usługę musisz dodatkowo płacić w ramach miesięcznej subskrypcji.

Wymiana dysku na model o większej pojemności

Jest jeszcze trzecie rozwiązanie, czyli wymiana dysku w twoim laptopie. W ten sposób możesz zwiększyć ilość dostępnej pamięci nawet czterokrotnie. Wymiana dysku ma dodatkowe zalety – jeżeli jesteś posiadaczem starszego urządzenia, nowy dysk charakteryzujący się szybszym zapisem i odczytem danym, poprawi wydajność komputera. Więcej na temat usługi przeczytasz na stronie:

https://macforce.pl/serwis/naprawa-macbookow-i-komputerow-mac/wymiana-dysku.

Wymiana dysku w komputerze jest relatywnie tania i przebiega bardzo szybko. W Warszawie taką usługę oferuje MacForce – serwis sprzętu Apple.

Artykuł partnera

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu