RSS

Ajencja i franczyza — czym się od siebie…

Dwudziesty pierwszy wiek to czas, w którym na popularności zyskują coraz to nowe formy modeli…

Frank nadal drogi. Co zrobić z kredytem CHF?

Kurs szwajcarskiej waluty niebezpiecznie zbliża się do granicy 5 zł. To dla frankowiczów oznacza bardzo…

Stało się. Wyższe kary za zanieczyszczanie środowiska Gdańsk.

Temat ochrony środowiska w dalszym ciągu jest z nami obecny. Sejm przyjął nową ustawę o…

Jak pozbyć się lwiej zmarszczki?

Lwia zmarszczka bardzo zmienia wygląd twarzy. Na początku pojawia się pojedyncza, drobna bruzda, ale z…

«
»

Czas i koszty dostawy za zakupy w internecie. Co na ten temat sądzą Polacy?

  • Napisany przez:
Polacy uważają, że zakupy w internecie są wygodne, nieskomplikowane i dają większe możliwości wyboru niż kupowanie w sklepach tradycyjnych[1]. Nie dziwi więc, że w naszym kraju kupuje aż 77% internautów[1]. E-konsumenci mają jednak pewne wymagania i dotyczą one nie tylko jakości produktów czy cen, ale również dostawy[2]. Sprawdźmy więc, jakie według Polaków powinny być czas i koszty dostawy.

Optymalny czas dostawy według kupujących w internecie

Nie ma wątpliwości co do tego, że polskich internautów motywuje do zakupów online jak najkrótszy czas dostawy zamówionych produktów3. Potwierdzają to wyniki badań – aż 93% stwierdza, że proces dostawy powinien trwać nie więcej niż 8 godzin. 85% e-konsumentów do zakupów w internecie skłoniłaby natomiast dostawa w maksymalnie 12 godzin3.

Rosnący czas dostawy motywuje do zakupów przez internet mniejszą liczbę osób. Mniej niż 30% e-konsumentów uważa, że dostawa powinna trwać do 24 lub 36 godzin, a tylko dla 4% kupujących atrakcyjne okazuje się opcja dostarczania produktów w 72 godziny i więcej3.

Jakie powinny być koszty dostawy?

Najbardziej motywująca do zakupów w internecie jest darmowa dostawa produktów, a wzrost oczekiwań jest proporcjonalny do wzrostu wartości zamówienia3. Aż 79% e-kupujących uważa, że dostarczanie powinno być bezpłatne przy zamówieniach powyżej 500 zł (dla porównania w przypadku zakupów do 20 zł darmowej dostawy oczekuje tylko 33% Polaków)3.

Jak pokazują statystyki, e-konsumenci chcą płacić za dostarczanie produktów zakupionych w sieci maksymalnie 20 zł3. Dostawy za wyższą kwotę są akceptowalne wyłącznie przy dużych wartościach zamówienia3.

Płatności za zakupy online z Visa Mobile

Krótki czas i niskie koszty dostawy to nie wszystko, czego oczekują e-kupujący – zależy im także na dostępie do różnych metod płatności4. Dlatego dla osób robiących zakupy w internecie powstają kolejne rozwiązania, które pozwalają płacić wygodnie, szybko i bezpiecznie. Jednym z nich jest Visa Mobile – usługa wprowadzana na rynek, która pozwala płacić bez wprowadzania danych karty oraz haseł w sklepie internetowym5.

Jak to możliwe? Dane karty wprowadzane są tylko raz – podczas konfigurowania Visa Mobile. To na tym etapie należy podać niezbędne informacje, łącznie z numerem telefonu czy adresem e-mail. Potem wystarczy wybrać tę metodę płatności w sklepie internetowym, wprowadzić numer telefonu i zatwierdzić transakcję w aplikacji na smartfonie. Bez pozostawiania jakichkolwiek innych informacji, a także przeklikiwania się przez wyskakujące okna czy wypełniania wielu pól formularza5.

Jak skorzystać z wirtualnego portfela Visa Mobile. Można wybrać jedną z dwóch metod – uruchamiając odpowiednią funkcję w mobilnej aplikacji bankowej albo pobierając Visa Mobile w formie bezpłatnej i samodzielnej aplikacji na telefon (w sklepie z aplikacjami dedykowanym konkretnemu systemowi operacyjnemu). Lista banków, których klienci już teraz skorzystają z Visa Mobile, znajduje się na stronie https://www.visa.pl/plac-z-visa/polecane-technologie/visa-mobile.html. Warto jedynie pamiętać, że niektóre banki mogą wymagać aktualizacji aplikacji albo innych dodatkowych czynności5.

Warto dodać, że płatności za zakupy online z Visa Mobile są nie tylko łatwe i szybkie, a transakcja przeprowadzana przez użytkownika jest zabezpieczana przez Visa5.

Artykuł powstał przy współpracy z Visa.

Bibliografia:

  1. Raport Gemius E-Commerce w Polsce 2021, s. 10
  2. Raport Gemius E-Commerce w Polsce 2021, s. 12-13
  3. Raport Gemius E-Commerce w Polsce 2021, s. 116
  4. Raport Gemius E-Commerce w Polsce 2021, s. 77
  5. VISA, Visa Mobile – jak działa i jak skorzystać? 10.09.2021, online: https://www.visa.pl/visa-everywhere/blog/bdp/2021/09/10/visa-mobile-coto-1631263092784.html, dostęp: 17.05.2022

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu