RSS

Podniebna przygoda ku nowym wyzwaniom

Wspinanie to fascynująca i dynamiczna aktywność, która nie tylko testuje nasze umiejętności fizyczne, ale także…

Koniec z koszmarnymi włosami! Kosmetyki Kemon pomogą Ci…

Marzysz o pięknych, lśniących i zdyscyplinowanych włosach, jak z okładki? Jak się okazuje, dobre geny…

Ewidencja podatku VAT — co trzeba wiedzieć

Ewidencja podatku VAT to rzecz, o której powinien pamiętać każdy czynny podatnik. Jest to wymagane…

Naturalny miód rzepakowy – słodki nektar z pól

Naturalny miód rzepakowy to jeden z najczęściej spotykanych miodów na sklepowych półkach. Co jednak kryje…

«
»

Czy karta kredytowa jest potrzebna?

  • Napisany przez:

Większość ludzi korzysta z kart kredytowych dla wygody – faktycznie, szybki dostęp do pieniędzy jest niewątpliwie dużą zaletą. Istnieje jednak szereg innych korzyści z posiadania karty, z których nie każdy zdaje sobie sprawę. Jakie? Oto kilka najważniejszych zalet płynących z używania karty:

Organizacja

Jeśli starasz się trzymać budżetu, ale masz trudności ze śledzeniem wydatków, karty kredytowe oferują konkretne korzyści. Niektóre karty oferują możliwość wybrania kategorii grupujących podobne opłaty, takie jak gaz, artykuły spożywcze czy opłaty za media. Posiadanie większości wydatków określonych w miesięcznym zestawieniu może zaoszczędzić sporo czasu i nerwów.

Bezpieczeństwo

Jeśli chodzi o ochronę twoich pieniędzy, korzystanie z kart kredytowych zdecydowanie wygrywa w  porównaniu z gotówką. Jeśli ktoś użyje twojej karty w nieuczciwy sposób, natychmiast zadzwoń pod numer znajdujący się na wyciągu lub na odwrocie karty. W większości przypadków nie ponosisz odpowiedzialności za jakiekolwiek obciążenia, jeśli karta lub numer konta zostały skradzione. Wydawca karty kredytowej prawdopodobnie oferuje także opcjonalne alerty bezpieczeństwa; zarejestruj się, aby otrzymywać automatycznie powiadomienia o każdej nietypowej aktywności na twoim koncie. Utraconej gotówki nie można wymienić. Natomiast większość kart kredytowych może zostać ponownie wydana w krótkim czasie bez żadnych strat. W przeciwieństwie do gotówki, niektóre karty kredy mają wiele wbudowanych zabezpieczeń, w tym technologię kart chipowych i identyfikację zdjęć.

Ochrona

Niektórzy wystawcy kart kredytowych oferują szereg funkcji zabezpieczających, takich jak ochrona zakupów wadliwych towarów, ubezpieczenie wynajmu samochodu, ubezpieczenie podróżne i inne korzyści. Sprawdź u wystawców, co jest dostępne, by wybrać odpowiednie opcje dla siebie. Dla osób, które dużo podróżują, idealnym rozwiązaniem będą karty dedykowane, które oferują wiele korzyści związanych z płatnościami zagranicznymi i ochronę zagranicznych transakcji. Niektóre karty mają także bogatą ofertę bonusów, takich jak wymiana punktów na bilety lotnicze.

Historia kredytowa

Jedną z głównych zalet korzystania z karty jest to, że może ona pozytywnie wpłynąć na ocenę twojej zdolności kredytowej, gdy używasz jej w sposób odpowiedzialny. Regularne używanie i szybkie spłacanie salda to jeden z lepszych sposobów na zbudowanie solidnej historii kredytowej. Dzięki temu pożyczkodawcy wiedzą, że można ci zaufać i przychylniej patrzą na twoje wnioski o kredyt. Dobra historia kredytowa przekłada się także na lepsze warunki kredytu.

Potencjalne oszczędności

Chociaż może się to wydawać sprzeczne z intuicją, karty kredytowe mogą zaoszczędzić sporo pieniędzy. Im lepsza jest twoja historia kredytowa, tym taniej jest pożyczać pieniądze. Kiedy spłacasz  kredyt hipoteczny, pożyczkę studencką lub samochodową przez długi okres czasu, oszczędności te mogą dochodzić nawet do tysięcy złotych. W zależności od karty w grę wchodzą także nagrody, takie jak na przykład zwrot gotówki czy różnego rodzaju zniżki.

Nagłe sytuacje

Karty kredytowe mogą być pomocne w nagłych wypadkach. Nie tylko w sytuacji, gdy potrzebujesz szybkiej gotówki. Wiele kart oferuje przydatne funkcje, takie jak na przykład pomoc drogowa czy ubezpieczenie podróżne. Kara z pewnością przyda się także wtedy, gdy w grę wchodzi konieczność  zakupu produktu o wysokiej wartości. Nie zawsze na naszym koncie bieżącym znajdą się środki na sfinansowanie kupna nowej pralki czy telewizora. Dzięki karcie możemy zapłacić nawet za duże zakupy bez żadnych przeszkód.  Warto sprawdzić, jakie możliwości oferuje twoja karta i jeśli nie spełnia wszystkich twoich potrzeb, warto wymienić ją na inną, która będzie idealnie dopasowana do ciebie.

Artykuł zewnętrzny

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu