RSS

Podniebna przygoda ku nowym wyzwaniom

Wspinanie to fascynująca i dynamiczna aktywność, która nie tylko testuje nasze umiejętności fizyczne, ale także…

Koniec z koszmarnymi włosami! Kosmetyki Kemon pomogą Ci…

Marzysz o pięknych, lśniących i zdyscyplinowanych włosach, jak z okładki? Jak się okazuje, dobre geny…

Ewidencja podatku VAT — co trzeba wiedzieć

Ewidencja podatku VAT to rzecz, o której powinien pamiętać każdy czynny podatnik. Jest to wymagane…

Naturalny miód rzepakowy – słodki nektar z pól

Naturalny miód rzepakowy to jeden z najczęściej spotykanych miodów na sklepowych półkach. Co jednak kryje…

«
»

Jak bezpiecznie płacić kartą kredytową przez Internet? Tych zasad musisz przestrzegać!

  • Napisany przez:

Transakcje internetowe cieszą się coraz większą popularnością. Bez wychodzenia z domu możemy szybko i sprawnie finalizować zakupy lub opłacać interesujące nas usługi. Płatności przez Internet to jednak nie tylko wygoda, ale także – wbrew obiegowej opinii – bezpieczny sposób dokonywania transakcji. Musimy tylko pamiętać o tym, aby podczas realizowania płatności przestrzegać określonych zasad.

Karta kredytowa a zakupy przez Internet

Płatność kartą kredytową w przestrzeni wirtualnej staje się coraz bardziej popularna. Klienci cenią sobie ten sposób płatności m.in. za szybkość autoryzacji, która następuje niezwłocznie po podaniu danych karty. Pamiętajmy, że używając karty kredytowej nie korzystamy z własnych środków, zgromadzonych na rachunku, lecz z pieniędzy banku, który użycza nam ich w formie kredytu. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujemy dodatkowe środki finansowe – i to bez zbędnych formalności, a nawet odsetek, o ile kredyt spłacimy w odpowiednim terminie.

Bezpieczne transakcje internetowe

Aby karta kredytowa służyła jako instrument płatniczy, musimy znać jej numer, datę ważności oraz kod weryfikacyjny, znajdujący się na odwrocie karty (CVV2, CVC2). Standardowym zabezpieczeniem płatności w Internecie jest również 3D-Secure, który wymaga od nas potwierdzenia transakcji w systemie banku.

Warto mieć na uwadze, że witryny, na których podajemy dane naszej karty, powinny być odpowiednio zabezpieczone i posiadać certyfikat SSL. Niezależnie do tego, dobrze jest zapoznać się z regulaminem sklepu, w którym chcemy zrealizować transakcję. Pamiętajmy o tym, aby nie przekazywać karty osobom trzecim i w miarę możliwości przeprowadzać płatności na własnym komputerze, z zainstalowanym programem antywirusowym. Jeśli natomiast przytrafią nam się transakcje, które z jakichś powodów nie zostaną zrealizowane pomyślnie, możemy je reklamować dzięki usłudze chargeback.

Artykuł zewnętrzny

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu