RSS

Jak wybrać najlepszego dostawcę rozwiązań dla sieci trakcyjnych?

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że praktycznie nikt z nas na co dzień nie docenia istnienia…

Jak rozliczyć PIT-36 za 2022 rok?

Rozliczenie PIT-36 2022 warto zrobić za pomocą specjalnego programu do rozliczania PIT. Dzięki temu unikniemy…

Fachowe doradztwo energetyczne dla twojej firmy

Zmiana polityki energetycznej w firmie może przyczynić się do uzyskania sporych oszczędności w skali roku.…

Do jakich krajów wymagana jest Zielona Karta?

Planujesz wyjazd za granicę i będziesz poruszał się własnym samochodem? W niektórych krajach wystarczy, że…

«
»

Jak zadbać o bezpieczeństwo na imprezie firmowej?

  • Napisany przez:

Imprezy firmowe to dobry pomysł zarówno, jeśli chcesz zintegrować zespół pracowników, jak również, gdy zamierzasz wzmocnić wizerunek swojej marki wśród klientów i kontrahentów. Gdy planujesz taki event – zwłaszcza o bardziej masowym charakterze – nie zapomnij zadbać o bezpieczeństwo uczestników. Zobacz, na co zwrócić uwagę.

Kiedy należy szczególnie zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom eventu firmowego? Czy zawsze są potrzebne zabezpieczenia, których wymaga ochrona imprez masowych? Oto kilka wskazówek.

To, jak zadbasz o bezpieczeństwo, zależy od charakteru imprezy

Zanim zaczniesz planować kwestie związane z bezpieczeństwem uczestników imprezy firmowej, zastanów się:

  • jak duży event planujesz – na kilkadziesiąt, a może na kilkaset czy kilka tysięcy osób (np. duży piknik korporacyjny),
  • gdzie odbędzie się impreza – w hotelu, sali bankietowej, a może na świeżym powietrzu,
  • jaki charakter będzie miał event – oficjalny i elegancki czy nieformalny, nastawiony na szaloną zabawę?

Odpowiedź na te kilka pytań da Ci dość jasny obraz tego, w jaki sposób zaplanować kwestie związane z bezpieczeństwem.

Kiedy jest niezbędna ochrona imprez masowych?

Planujesz duży event, którego minimalna liczba uczestników będzie się wahała w granicach od 300 do 1000? Taka impreza może zostać uznana za masową. Pamiętaj zatem, że może być wymagane pozwolenie na jej urządzenie od burmistrza, prezydenta lub wójta gminy, w której taki event się odbędzie. Istotnym wymogiem, który trzeba wówczas spełnić jest również zapewnienie przez organizatora służby porządkowej oraz informacyjnej, która zadba o bezpieczeństwo uczestników, jak i ogólny porządek na terenie, gdzie odbywa się impreza. Najlepszym rozwiązaniem jest wówczas skorzystanie ze wsparcia profesjonalnej firmy z branży security, takiej jak Konsalnet, której domeną jest ochrona imprez masowych. Współpraca z dobrą agencją ochrony obejmie również doradztwo przy organizacji eventu pod względem bezpieczeństwa. Zyskasz więc pewność, że żadna kwestia związana z zabezpieczeniem nie umknie Twojej uwadze.

A co w sytuacji, gdy event będzie kameralny? Kiedy na przykład planujesz wynajęcie klubu tanecznego dla kilkudziesięciu pracowników, dobrym rozwiązaniem będzie wynajęcie3-4 pracowników ochrony, którzy zareagują w sytuacjach, które będą stanowiły zagrożenie dla bezpieczeństwa uczestników wydarzenia. Niewielka inwestycja zwróci się z nawiązką – w postaci pełnego zadowolenia uczestników eventu z przebiegu imprezy.

Mała impreza firmowa a bezpieczeństwo

Imprezy firmowe to dobry pomysł zarówno, jeśli chcesz zintegrować zespół pracowników, jak również, gdy zamierzasz wzmocnić wizerunek swojej marki wśród klientów i kontrahentów. Gdy planujesz taki event – zwłaszcza o bardziej masowym charakterze – nie zapomnij zadbać o bezpieczeństwo uczestników. Zobacz, na co zwrócić uwagę.

Gdy event firmowy jest naprawdę kameralny – przykładowo jest to integracyjny wypad do SPA w grupie kilkunastu – kilkudziesięciu osób, o bezpieczeństwo możesz zadbać bez udziału specjalistów. Upewnij się przede wszystkim o to, aby dopiąć wszystkie kwestie organizacyjne – np. związane z transportem uczestników na miejsce czy też ich zakwaterowaniem. Dopilnuj także, aby przynajmniej dwie – trzy osoby bawiły się bez spożywania alkoholu – tak, aby w sytuacji awaryjnej mogły one świadomie podjąć odpowiednie działania, np. wezwać pogotowie czy zabrać kogoś do lekarza.

Artykuł Konsalnet

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu