RSS

Podniebna przygoda ku nowym wyzwaniom

Wspinanie to fascynująca i dynamiczna aktywność, która nie tylko testuje nasze umiejętności fizyczne, ale także…

Koniec z koszmarnymi włosami! Kosmetyki Kemon pomogą Ci…

Marzysz o pięknych, lśniących i zdyscyplinowanych włosach, jak z okładki? Jak się okazuje, dobre geny…

Ewidencja podatku VAT — co trzeba wiedzieć

Ewidencja podatku VAT to rzecz, o której powinien pamiętać każdy czynny podatnik. Jest to wymagane…

Naturalny miód rzepakowy – słodki nektar z pól

Naturalny miód rzepakowy to jeden z najczęściej spotykanych miodów na sklepowych półkach. Co jednak kryje…

«
»

Jak wybrać najlepszą kreatynę?

Kreatyna to suplement diety, po który bardzo chętnie sięgają stali bywalcy siłowni, gdy ich priorytetem jest przyspieszenie i spotęgowanie efektów aktywności fizycznej. Warto zauważyć, że na rynku dostępnych jest co najmniej kilka rodzajów kreatyny, które charakteryzują się odmiennym działaniem na ludzki organizm.

 

Najpopularniejszy jest monohydrat kreatyny

Łatwo zauważyć, iż największą popularnością cieszy się monohydrat kreatyny. To odmiana kreatyny, która wyróżnia się wysoką wchłanialnością, a jednocześnie bardzo konkurencyjną ceną. Wykorzystując monohydrat, satysfakcjonujące efekty mogą osiągnąć przede wszystkim osoby, które w przeszłości nie miały do czynienia z kreatyną. Dopiero po co najmniej kilku cyklach z wykorzystaniem monohydratu należałoby zastanowić się nad inną, bardziej skomplikowaną formą kreatyny.

Wyższej jakości masa mięśniowa – jabłczan kreatyny

Kreatyna w formie takiej jak jabłczan kreatyny również znajduje uznanie wśród kupujących, ponieważ pozwala na budowę wyższej jakości masy mięśniowej. Ma to związek z faktem, iż jabłczan nie skupia się na zatrzymaniu retencji wody, jak w wypadku monohydratu, dzięki czemu wypracowane efekty mogą mieć zdecydowanie bardziej długoterminowy charakter.

Jakie jeszcze formy kreatyny dostępne są na rynku?

Alternatywną propozycję dla powyższych rodzajów kreatyny stanowi choćby kreatyna HCL, miks różnych kreatyn (np. OstroVit Creatine Five Stars) bądź CGT (mieszanka kreatyny, glutaminy oraz tauryny).

Kreatyna HCL to chlorowodorek kreatyny stanowiący połączenie molekuł kreatyny i kwasu chlorowodorowego. Z kolei miks pięciu różnych form kreatyny to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą uzyskać korzyści zarówno anaboliczne, antykataboliczne, jak i ergogeniczne. Z pomocą miksu kilku form kreatyn możliwe jest przeprowadzanie dłuższych i bardziej wyczerpujących treningów. Stosując CGT możemy być pewni, iż suplementujemy substancje, które zostały przetestowane przez szerokie grono sportowców, bowiem monohydrat kreatyny, glutamina i tauryna od lat cieszą się dużym uznaniem.

Kreatyna nie jest gwarancją Twojego sukcesu

Warto zwrócić uwagę na fakt, że kreatyna powinna być zaledwie dodatkiem do odpowiednio zbilansowanej diety oraz dopasowanego do indywidualnych potrzeb planu treningowego. W sytuacji, gdy dwa powyższe aspekty nie zostaną dopracowane, to suplementacja nawet najlepszej pod względem jakościowym kreatyny nie zapewni nam pożądanego progresu.

Wbrew pozorom niewielki wpływ na efekty suplementacji kreatyną ma fakt czy jest ona przyjmowana w formie proszku, tabletek bądź kapsułek. To kwestia, którą powinniśmy dopasować do indywidualnych preferencji. Szeroki wybór kreatyn znajdziesz między innymi tutaj: ostrovit.

Materiał zewnętrzny

https://www.mistrzu.com/jak-dzialaja-tabletki-na-powiekszenie-penisa-jak-member-xxl/

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu