RSS

Jak wybrać najlepszego dostawcę rozwiązań dla sieci trakcyjnych?

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że praktycznie nikt z nas na co dzień nie docenia istnienia…

Jak rozliczyć PIT-36 za 2022 rok?

Rozliczenie PIT-36 2022 warto zrobić za pomocą specjalnego programu do rozliczania PIT. Dzięki temu unikniemy…

Fachowe doradztwo energetyczne dla twojej firmy

Zmiana polityki energetycznej w firmie może przyczynić się do uzyskania sporych oszczędności w skali roku.…

Do jakich krajów wymagana jest Zielona Karta?

Planujesz wyjazd za granicę i będziesz poruszał się własnym samochodem? W niektórych krajach wystarczy, że…

«
»

Jak znaleźć fachowca do remontu

 • Napisany przez:

Kluczem do udanego remontu jest właściwy i kompetentny wybór specjalisty. Możesz kupić wysokiej jakości materiały budowlane, opracować szczegółowy projekt, ale wszystkie wysiłki pójdą na marne z powodu braku odpowiedniej kompetencji. Firma budowlano-remontowa w Warszawie Euromed-Bud oferuje szeroki zakres prac budowlanych i spełnia kilka kryteriów, które omówimy w dalszej części tego artykułu.

Jakie są szczegóły wyboru specjalisty od budownictwa?

Na etapie poszukiwania fachowcy należy udzielić odpowiedzi na kilka pytań:

 1. jakie umiejętności kwalifikacyjne powinien posiadać pożądany specjalista;
 2. jaki jest koszt remontu jest dla ciebie do zaakceptowania;
 3. remont powinien przeprowadzić zespół specjalistów lub jedna osoba.

Na rynku można znaleźć dużą liczbę osób, które pozycjonują się jako wykwalifikowani budowlańcy. Ale nie zgadzaj się i nie akceptuj usług od pierwszej osoby, która wpadła ci w ręce. Konieczne jest przeprowadzenie analizy każdego kandydata, biorąc pod uwagę odpowiedzi na powyższe pytania.

Musisz sporządzić listę zadań, określić kwotę pieniędzy, którą chcesz przeznaczyć na remont, a następnie zacząć eliminować specjalistów, którzy nie pasują do tych kryteriów. Zwróć uwagę na średni koszt naprawy na rynku i zrezygnuj z usług specjalistów, którzy zawyżają ceny. Z innej strony nie warto też przekupywać się taniością – niski koszt usługi świadczy o równie niskiej jakości.

Gdzie znaleźć dobrego mistrza?

Istnieje kilka opcji znalezienia specjalisty budowlanego:

 • wpisz swoje zapytanie w wyszukiwarce internetowej i przejrzyj wyświetlane odpowiedzi – zgłoszenia;
 • szukaj ogłoszenia w gazetach;
 • zapytaj znajomych, przyjaciół, krewnych.

Trzecia opcja wydaje się najbardziej optymalna, jeśli Twoi znajomi już skorzystali z usług konkretnego specjalisty. Będą mogli szczegółowo opowiedzieć o swoich doświadczeniach związanych ze współpracą z nim, a ty już zdecydujesz, czy ta osoba spełnia Twoje oczekiwania, czy nie.

Znalezienie firmy budowlanej w Internecie jest trudniejsze i tutaj musisz zwrócić uwagę na kilka kryteriów:

 1. posiadanie przez firmę własnej strony internetowej, na której znajdują się przykłady wykonanych projektów;
 2. firma ma duże doświadczenie i działa na rynku od wielu lat;
 3. mają prawdziwe opinie od klientów;
 4. istnieje możliwość osobistego wyjazdu do jednego z obiektów budowlanych i zapoznania się z wynikami pracy.

Nie wierz we wszystko co mówią, lepiej sprawdź prawdziwe działania. Dlatego wyjazd na miejsca już zakończonej budowy będzie lepszy niż oglądanie zdjęć na stronie internetowej firmy. Komunikacja telefoniczna lub osobiście z osobą, która zleciła naprawę w konkretnej firmie, jest lepsza niż czytanie wątpliwych recenzji, które specjalista mógł sam napisać o sobie.

Dbałość o szczegóły

Przed zawarciem umowy ze specjalistą lub firmą budowlaną musisz ją szczegółowo przeczytać. Umów się na spotkanie z przedstawicielem firmy remontowej  i porozmawiaj z nim o szczegółach. Musisz się upewnić, że osoba rozumie, czego od niej chcesz i jest z tobą „na tej samej fali”.  Również w osobistym dialogu zwróć uwagę na:

 • punktualność i skupienie się na sprawie –  specjalista powinien przybyć na spotkanie w dokładnie wyznaczonym czasie, co świadczy o jego poważnym podejściu do sprawy i szacunku do klienta;
 • profesjonalizm – specjalista  dokładnie bada obiekt budowlany i zadaje klientowi nurtujące go pytania;
 • posiadanie własnego narzędzia;
 • przejrzysty system płatności za usługi.

Między innymi, opłata usług jest bardzo ważnym punktem przy wyborze fachowca budowlanego lub firmy. Nie ufaj osobom, które proszą cię o pełną lub częściową przedpłatę za usługi przed podpisaniem umowy. Najlepszym rozwiązaniem jest praca na podstawie legalnie zawartej umowy, w której zostaną określone wszystkie obowiązki stron. Następnie możesz dokonać płatności w wygodny dla obu stron sposób  -gotówką lub przelewem na konto bankowe.

Nie zapominaj, że wymieniony i obliczony na początku remontu koszt usług podczas samej pracy może wzrosnąć, ponieważ zawsze mogą wystąpić nieprzewidziane sytuacje. Należy pamiętać również o tym, aby zabrać kontakty wykonawcy prac remontowych i  móc się z nim skontaktować po zakończeniu remontu. Odpowiedzialne firmy budowlane udzielają gwarancji na swoje przeprowadzone prace. Oznacza to, że jeśli po sześciu miesiącach lub roku przyklejona tapeta zacznie spadać lub tynk się rozpadnie – firma zobowiązuje się usunąć te i inne błędy za darmo.

Sprawdź praktyczne porady i inspiracje w urządzaniu wnętrz na blogu – lazienkaplus.pl

Artykuł partnera

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu