RSS

Libido - co to jest i jak je…

Libido - każdy choć raz w życiu usłyszał o nim w kontekście zbyt wysokiego lub…

Kto podlega zwolnieniu z podatku od nieruchomości?

Podatek od nieruchomości jest podatkiem lokalnym – zasila budżet gminy, na której znajduje się działka…

Pianka do mycia twarzy

Pianka do mycia twarzy to kosmetyk, którego głównym zadaniem jest oczyszczenie skóry twarzy z zanieczyszczeń,…

Zarabianie na promocjach bankowych jest teraz proste jak…

Banki organizują wiele atrakcyjnych promocji, aby zachęcić klientów do wybrania ich oferty. Zobacz, jak działają…

«
»

Elektrolity – co to? Jak szybko uzupełnić elektrolity?

  • Napisany przez:

Elektrolity pełnią w organizmie bardzo ważną funkcję. Odpowiadają między innymi za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego oraz pracę mięśni, w tym także serca. Ich niedobór występujący w przypadku odwodnienia może mieć bardzo przykre konsekwencje. Zapoznaj się z naszym artykułem, jeżeli chcesz dowiedzieć się na ten temat więcej i sprawdzić jak uzupełniać je w skuteczny i szybki sposób!

Elektrolity – podstawowe informacje

Najważniejsze elektrolity występujące w ludzkim organizmie to między innymi sód, wapń, magnez oraz potas. Sód pełni bardzo ważną funkcję w utrzymywaniu odpowiedniego nawodnienia, wapń bierze udział w procesie przewodzenia impulsów elektrycznych w neuronach, magnez usprawnia pracę układu nerwowego i mięśniowego, a także procesów metabolicznych, a potas wspiera pracę serca i mięśni oraz reguluje ciśnienie krwi.

Niedobór elektrolitów zazwyczaj jest związany z odwodnieniem organizmu występującego na przykład podczas upałów, chorób albo przy wzmożonym wysiłku fizycznym. Może mieć bardzo przykre konsekwencje w postaci skurczów mięśni, nudności i bólów głowy, senności, osłabienia i pogarszającego się samopoczucia.

Na szczęście uzupełnienie tych niedoborów jest bardzo łatwe. Pomogą w tym między innymi elektrolity do picia, czyli suplementy w postaci gotowych napojów lub koncentratów proszkowych do samodzielnego przygotowania. Warto jest zawsze mieć je przy sobie, by móc skorzystać z nich w razie potrzeby. Można traktować je także jako codzienny suplement, jednak należy pamiętać, że elektrolity dla dorosłych nie mogą zastąpić normalnej, zbilansowanej diety.

Jakie elektrolity są najlepsze?

Forma przygotowywania preparatu nie ma wielkiego znaczenia. W zależności od upodobań możesz zdecydować się na elektrolity w proszku lub w tabletkach. W niektórych sklepach dostępne są też zawierające je gotowe napoje, ale mogą mieć w swoim składzie wspomagacze smaku, barwniki i cukry, które niekoniecznie będą dla Ciebie zdrowe.

Dobrej jakości elektrolity mają tylko niezbędne składniki bez dodatkowych polepszaczy. Dlatego przed dokonaniem jakichkolwiek zakupów warto poświęcić chwilę na zapoznanie się z informacjami na temat poszczególnych produktów.

Jeżeli zależy Ci na dobrych, wypróbowanych preparatach, to koniecznie sprawdź elektrolity do picia, suplementy i izotonik activlab. Na pewno się na nich nie zawiedziesz.

 

Gdzie kupić elektrolity dla dorosłych?

Dobrej jakości elektrolity to suplement, który zdecydowanie warto mieć zawsze przy sobie. Obecnie można dostać je niemal w każdym sklepie spożywczym, a także w aptekach. Warto jednak zadbać o to, by były one wysokiej jakości. Dzięki temu będziesz mieć stuprocentową pewność, że dostarczą Twojemu organizmowi łatwowchłanialne, pełnowartościowe składniki i skutecznie ochronią go przed skutkami odwodnienia.

Gdzie zakupić takie preparaty? Sprawdź sklep dla sportowców Activlab. Znajdziesz tam elektrolity w proszku w różnych smakach, które z pewnością przypadną Ci do gustu. Cały asortyment jest dostępny w bardzo korzystnych cenach i zdecydowanie warto się nim zainteresować!

Materiał zewnętrzny

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu