RSS

Nieudane przeszczepy włosów . Jak ich uniknąć?

Zmagasz się z łysieniem plackowatym? A może natura nie obdarzyła cię bujną fryzurą? Jeśli w…

Podniebna przygoda ku nowym wyzwaniom

Wspinanie to fascynująca i dynamiczna aktywność, która nie tylko testuje nasze umiejętności fizyczne, ale także…

Koniec z koszmarnymi włosami! Kosmetyki Kemon pomogą Ci…

Marzysz o pięknych, lśniących i zdyscyplinowanych włosach, jak z okładki? Jak się okazuje, dobre geny…

Ewidencja podatku VAT — co trzeba wiedzieć

Ewidencja podatku VAT to rzecz, o której powinien pamiętać każdy czynny podatnik. Jest to wymagane…

«
»

Konto przez internet. Szybko, wygodnie, ale czy bezpiecznie? Wyjaśniamy

  • Napisany przez:
Dysponujesz kontem osobistym, ale coraz gorsze warunki skłaniają cię do przeniesienia rachunku do innego banku? Wcale nie musisz umawiać się na osobistą wizytę w placówce. Konto przez internet założysz szybko, wygodnie i … bezpiecznie. Dowiedz się, na czym polega ochrona zapewniania bez bank.

Jeszcze kilkanaście lat temu zakładanie konta osobistego wiązało się z bezpośrednią wizytą w banku. Obecnie można tego dokonać bez wychodzenia z domu – wystarczy tylko dostęp do Internetu.

Konto przez internet – jak je założyć?

Banki wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, dlatego proponują różne możliwości zakładania konta przez internet.

Wniosek online – kurier

Aby założyć konto online, należy wypełnić elektroniczny wniosek. Kolejnym krokiem jest podpisanie umowy, którą dostarczy ci kurier – pod wskazany adres. Dokument należy podpisać w obecności kuriera, który od razu odbierze go i przekaże do banku. Ostatnim krokiem jest zalogowanie się do bankowości internetowej – o tym, że konto zostało aktywowane, zostaniesz poinformowany za pośrednictwem e-maila oraz wiadomości SMS.

Wniosek online – selfie

Jeśli chcesz założyć konto przez internet, możesz skorzystać z tzw. metody SELFIE. Na czym to polega?

  • Wypełniasz wniosek online – warto mieć pod ręką dowód osobisty, ponieważ zachodzi konieczność nagrania dokumentu tożsamości w celu weryfikacji twoich danych.
  • Oczekujesz na aktywację rachunku – jeśli wszystkie dane będą się zgadzać, zostaniesz poinformowany o aktywacji konta. Na wskazany adres mailowy dotrze do ciebie umowa.
  • Logujesz się do systemu bankowości elektronicznej – wykorzystujesz login i hasło tymczasowe, które pozwolą na zalogowanie się. Po tej czynności musisz zmienić hasło na docelowe.

Pamiętaj! Jeśli wykonujesz nagranie video, musisz zadbać o odpowiednie oświetlenie. Twarz musi być dobrze widoczna, ponieważ pozwala to na sprawną i poprawną weryfikację tożsamości.

Konto przez internet – czy to bezpieczne?

Banki robią wszystko, aby uprościć i usprawnić procedury związane z zakładaniem rachunku osobistego. Dokładają także wszelkich starań pod kątem bezpieczeństwa. Dzięki temu nie musisz obawiać się, że twoje dane zostaną wykradzione i trafią w niepowołane ręce.

Warto jednak podkreślić, że bezpieczeństwo zakładania rachunku bankowego w dużej mierze zależą od wnioskodawcy. Jeśli nie zachowasz ostrożności, wówczas możesz stać się ofiarą oszustów.

Pamiętaj, aby wniosek o rachunek osobisty zakładać wyłącznie za pośrednictwem strony internetowej banku – najlepiej wyłącznie z poziomu swojego komputera. Warto przy tym upewnić się, że witryna banku jest zabezpieczona (symbol zamkniętej kłódki). Jeśli natomiast program antywirusowy ostrzega przed ewentualnym zagrożeniem lub informuje o niezabezpieczonej stronie, należy zrezygnować z wchodzenia na taką witrynę. Natomiast klikanie w „skrótowe” linki może skutkować przechwyceniem danych przez cyberprzestępców.

Konto otwierane przez internet jest w pełni bezpieczne. Należy jednak zachować ostrożność, by przez przypadek nie udostępnić tzw. wrażliwych danych na swój temat.

Artykuł partnera

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu