RSS

Zcash – anonimowa kryptowaluta, zbudowana na kodzie źródłowym…

Kryptowaluta Zcash to projekt, który działa od jesieni 2016 roku. Zcash jest określany mianem odpowiednika…

Kto może starać się o dotacje unijne?

W przeciągu kilkunastu lat bycia w Unii Europejskiej nasz kraj, otrzymał z dotacji nawet do…

Zakłady na piłkę nożną

O zakładach bukmacherskich słyszał chyba każdy z nas. Zainteresowanie nimi wzrasta przed eliminacjami do mistrzostw…

Co stosować w walce z hemoroidami?

Hemoroidy to dla wielu osób wstydliwy problem, choć tak naprawdę jest on bardzo częsty. Wskazuje…

«
»

Konto przez internet. Szybko, wygodnie, ale czy bezpiecznie? Wyjaśniamy

  • Napisany przez:
Dysponujesz kontem osobistym, ale coraz gorsze warunki skłaniają cię do przeniesienia rachunku do innego banku? Wcale nie musisz umawiać się na osobistą wizytę w placówce. Konto przez internet założysz szybko, wygodnie i … bezpiecznie. Dowiedz się, na czym polega ochrona zapewniania bez bank.

Jeszcze kilkanaście lat temu zakładanie konta osobistego wiązało się z bezpośrednią wizytą w banku. Obecnie można tego dokonać bez wychodzenia z domu – wystarczy tylko dostęp do Internetu.

Konto przez internet – jak je założyć?

Banki wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, dlatego proponują różne możliwości zakładania konta przez internet.

Wniosek online – kurier

Aby założyć konto online, należy wypełnić elektroniczny wniosek. Kolejnym krokiem jest podpisanie umowy, którą dostarczy ci kurier – pod wskazany adres. Dokument należy podpisać w obecności kuriera, który od razu odbierze go i przekaże do banku. Ostatnim krokiem jest zalogowanie się do bankowości internetowej – o tym, że konto zostało aktywowane, zostaniesz poinformowany za pośrednictwem e-maila oraz wiadomości SMS.

Wniosek online – selfie

Jeśli chcesz założyć konto przez internet, możesz skorzystać z tzw. metody SELFIE. Na czym to polega?

  • Wypełniasz wniosek online – warto mieć pod ręką dowód osobisty, ponieważ zachodzi konieczność nagrania dokumentu tożsamości w celu weryfikacji twoich danych.
  • Oczekujesz na aktywację rachunku – jeśli wszystkie dane będą się zgadzać, zostaniesz poinformowany o aktywacji konta. Na wskazany adres mailowy dotrze do ciebie umowa.
  • Logujesz się do systemu bankowości elektronicznej – wykorzystujesz login i hasło tymczasowe, które pozwolą na zalogowanie się. Po tej czynności musisz zmienić hasło na docelowe.

Pamiętaj! Jeśli wykonujesz nagranie video, musisz zadbać o odpowiednie oświetlenie. Twarz musi być dobrze widoczna, ponieważ pozwala to na sprawną i poprawną weryfikację tożsamości.

Konto przez internet – czy to bezpieczne?

Banki robią wszystko, aby uprościć i usprawnić procedury związane z zakładaniem rachunku osobistego. Dokładają także wszelkich starań pod kątem bezpieczeństwa. Dzięki temu nie musisz obawiać się, że twoje dane zostaną wykradzione i trafią w niepowołane ręce.

Warto jednak podkreślić, że bezpieczeństwo zakładania rachunku bankowego w dużej mierze zależą od wnioskodawcy. Jeśli nie zachowasz ostrożności, wówczas możesz stać się ofiarą oszustów.

Pamiętaj, aby wniosek o rachunek osobisty zakładać wyłącznie za pośrednictwem strony internetowej banku – najlepiej wyłącznie z poziomu swojego komputera. Warto przy tym upewnić się, że witryna banku jest zabezpieczona (symbol zamkniętej kłódki). Jeśli natomiast program antywirusowy ostrzega przed ewentualnym zagrożeniem lub informuje o niezabezpieczonej stronie, należy zrezygnować z wchodzenia na taką witrynę. Natomiast klikanie w „skrótowe” linki może skutkować przechwyceniem danych przez cyberprzestępców.

Konto otwierane przez internet jest w pełni bezpieczne. Należy jednak zachować ostrożność, by przez przypadek nie udostępnić tzw. wrażliwych danych na swój temat.

Artykuł partnera

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu