RSS

Nowoczesne technologie spawania - czy warto zainwestować w…

Nowoczesne technologie spawania, takie jak spawarki laserowe, stają się coraz popularniejsze w przemyśle. Dzięki ich…

Chłodnictwo Przemysłowe: Nowoczesne Rozwiązania

Chłodnictwo przemysłowe odgrywa kluczową rolę w różnych sektorach gospodarki, wpływając na komfort pracy, bezpieczeństwo i…

Olejki eteryczne i zapachowe do kąpieli i aromaterapii

Aromaterapia to dziedzina, która wykorzystuje naturalne olejki eteryczne pochodzące z roślin do poprawy zdrowia fizycznego…

Atrakcje w Sosnówce k. Jeleniej Góry - dlaczego…

Przygotowanie eventu firmowego to nie lada wyzwanie. Szczególnie, jeśli zależy Ci na tym, aby pracownicy…

«
»

Limit na karcie ratalnej — to powinieneś wiedzieć

  • Napisany przez:
Karta kredytowa to bezpieczny i wygodny sposób finansowania wydatków — zarówno co-dziennych, jak i większych, dokładnie zaplanowanych. W artykule wyjaśnimy, dlaczego warto sięgnąć po kartę kredytową z równą spłatą. Podpowiemy także, co warto wiedzieć o przyzna-nym przez bank limicie środków.

Karta kredytowa z równą spłatą jest szczególnym rodzajem kredytu bankowego. W przeciwieństwie do kredytów gotówkowych, wypłacanych jednorazowo na konto kredytobiorcy przyjmuje bowiem formę określonego przez kredytodawcę odnawialnego limitu środków. Co warto o nim wiedzieć?

5 rzeczy, które warto wiedzieć o limicie na karcie kredytowej

 

  1. Limit na karcie kredytowej jest określoną kwotą środków, którą kredytodawca przyznaje wnioskującemu o kartę kredytową. Można określić go także jako kwota pieniędzy na karcie do Twojej dyspozycji. Wartość limitu zależy przede wszystkim od zdolności kredytowej użytkownika. Im więcej zarabiasz i mniej wydajesz, tym więcej środków pożyczy Ci bank. Jeśli sięgniesz po kartę kredytową z równą ratą, kwota limitu będzie zależna również od tego, ile pieniędzy będziesz co miesiąc zwracał bankowi. Taki mechanizm pozwala nie tylko zabezpieczyć interesy banku, ale również ochronić użytkownika karty przed nadmiernym zadłużeniem.
  2. Karta kredytowa jest rodzajem kredytu. Przed podjęciem decyzji o zawarciu umowy i udzieleniu konkretnej kwoty limitu, bank dokładnie zweryfikuje Twoją zdolność kredytową. Wpływają na nią przede wszystkim: wysokość i źródło dochodu, miesięczny koszt utrzymania gospodarstwa domowego, aktualne obciążenia kredytowe i pożyczkowe czy historia kredytowa w Biurze Informacji Kredytowej. Im wyższa zdolność kredytowa, tym większa szansa na wyższy limit środków.
  3. Limit kredytowy ma charakter odnawialny. W praktyce oznacza to, że każda sfinansowana przy pomocy karty transakcja obniża limit, a każda spłata go odbudowuje. Przykład. Jeśli Twój limit na karcie kredytowej wynosi 6000 zł, a 3 dni temu wydałeś na zakupy 970, wciąż możesz wykorzystać 5030 zł. Jeśli celem spłaty zadłużenia przelejesz na rachunek techniczny karty 400 zł, limit odnowi się, osiągając wartość 5430 zł.
  4. Dostępne w ramach limitu na karcie środki są dla Ciebie dostępne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Z kartą kredytową zachowasz więc finansowe bezpieczeństwo w każdej sytuacji. Nawet jeśli na Twojej drodze staną nieprzewidziane wydatki, których nie będziesz w stanie sfinansować z bieżących środków.
  5. Jeśli wybierzesz kartę kredytową z równą spłatą, co miesiąc będziesz zwracał bankowi stałą, ustaloną wcześniej kwotę. Musisz wiedzieć jednak, że jeśli spłacisz całość zadłużenia na karcie w terminie podanym na zestawieniu, czyli w tzw. okresie bezodsetkowym, nie zapłacisz żadnych odsetek od kwoty zakupów opłaconych kartą. Kredyt będzie więc zdecydowanie tańszy niż dostępne na rynku kredyty gotówkowe.

Dlaczego warto sięgnąć po kartę kredytową z równą spłatą?

Karta kredytowa pozwala szybko, bezpiecznie i wygodnie sfinansować wydatki — nieprzewidziane, bieżące i te dokładnie zaplanowane. Ta z równą spłatą umożliwia przy tym dokładne planowanie wydatków i zachowanie jeszcze lepszej kontroli nad własnym budżetem. Z kartą ratalną zrobisz wygodnie zakupy, gdzie chcesz i kiedy chcesz. Bez względu na to, jaką kwotę wykorzystasz w ramach limitu, masz pewność, że wymagana kwota do spłaty nigdy nie ulegnie zmianie. Aby uczynić spłatę karty jeszcze wygodniejszą, możesz ustawić na koncie osobistym zlecenie stałe. W ramach Twojej dyspozycji bank będzie co miesiąc przekazywał określoną kwotę na rachunek techniczny karty kredytowej. A Ty nie będziesz musiał o tym pamiętać. Dzięki możliwości skorzystania z atrakcyjnych programów moneyback możesz także zyskać zniżki u partnerów banku lub gotówkę na zakupy.

Źródło:
https://direct.money.pl/artykuly/porady/co-to-jest-splata-minimalna

 

Opracowano na zlecenie partnera Santander Consumer Bank

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu