RSS

Podniebna przygoda ku nowym wyzwaniom

Wspinanie to fascynująca i dynamiczna aktywność, która nie tylko testuje nasze umiejętności fizyczne, ale także…

Koniec z koszmarnymi włosami! Kosmetyki Kemon pomogą Ci…

Marzysz o pięknych, lśniących i zdyscyplinowanych włosach, jak z okładki? Jak się okazuje, dobre geny…

Ewidencja podatku VAT — co trzeba wiedzieć

Ewidencja podatku VAT to rzecz, o której powinien pamiętać każdy czynny podatnik. Jest to wymagane…

Naturalny miód rzepakowy – słodki nektar z pól

Naturalny miód rzepakowy to jeden z najczęściej spotykanych miodów na sklepowych półkach. Co jednak kryje…

«
»

Metody na zdobycie nowych fanów na Facebook

  • Napisany przez:

Z badania przeprowadzonego w 2019 roku przez Social Media Examiner wynika, że aż 87% marketerów jest zdania, że media społecznościowe zwiększają ilość wejść na stronę, a najczęściej wykorzystywaną w tym celu platformą jest Facebook. Jeżeli jeszcze zatem nie prowadzisz firmowego fanpage’a lub zastanawiasz się jak pozyskać na nim nowych fanów – Twoich potencjalnych klientów, poniżej zamieszczamy kilka praktycznych wskazówek w tym temacie.

Najskuteczniejsze sposoby pozyskania fanów na Facebook

  1. Promocje i zniżki.

Wszelkie promocje i zniżki to sprawdzony sposób na rozkręcenie ruchu na Twoim fanpage’u. Za każdym razem jest to doskonała okazja, by przypomnieć o sobie i o swoich produktach lub usługach użytkownikom Facebooka. Oferując na nie promocje i zniżki za polubienie fanpage’a możesz wzbudzić całkiem spore zainteresowanie odbiorców, więc nie wahaj się co pewien czas korzystać z tej metody.

  1. Konkursy.

Podobnie jak w punkcie 1, perspektywa wygranej w konkursie ma zachęcić użytkowników, aby polubili Twój fanpage. Postaraj się zorganizować atrakcyjne nagrody, a możliwe, że od chwili ogłoszenia konkursu przybędzie Ci sporo fanów! Zanim przystąpisz do działania, upewnij się, że spełniasz wszystkie wymogi prawne – znajdziesz je w Regulaminie Facebooka.

  1. Aktywny fanpage.

Zdecydowanie więcej fanów ma szansę pozyskać aktywny fanpage, na którym stale się coś dzieje. To mogą być promocje, konkursy, o których mowa powyżej, ale też wiele innych aktywności, a przede wszystkim częste, regularne publikacje. Fanpage, który jest bogaty w treści i ciągle zaciekawia swoimi wpisami na pewno zdecydowanie bardziej przyciąga odbiorców. Twoje posty powinny być angażujące, nawiązuj z użytkownikami relacje i zadawaj im pytania.

  1. Wsparcie znajomych i rodziny.

Nawet jeżeli Twoi znajomi i rodzina nie są Twoją grupą docelową i nie będą Twoimi stałymi klientami i tak warto poprosić ich o zaangażowanie na Twoim fanpage’u. Jako Twoi fani mogą lajkować, komentować i tym samym wzbudzać ruch na stronie. Ponadto możesz pozyskać fanów i klientów wśród znajomych swoich znajomych, więc nie należy lekceważyć skuteczności tej metody.

  1. Kupno fanów na Facebook

Niezawodną i popularną ostatnio metodą na zdobycie nowych fanów na Facebook jest też ich kupowanie. Usługi Facebook Polska, takie jak między innymi Polskie lajki Facebook to obecnie dla wielu firm jedno z podstawowych działań marketingowych, które przynosi wymierne korzyści w postaci nowych fanów, a tym samym rozbudowanego fanpage’a i zwiększonej sprzedaży.

Facebook dla firm

Facebook to doskonałe medium, za pomocą którego możesz pozyskać wielu nowych fanów, a tym samym klientów. Ci, jak wiadomo, są niezbędni do rozwoju każdej firmy. Nie zwlekaj więc i jeszcze dzisiaj zacznij wykorzystywać całe spektrum możliwości, jakie oferuje firmowy fanpage!

Artykuł partnera

https://www.mistrzu.com/czym-sie-zajmuje-agencja-ux/

https://www.mistrzu.com/zapowiedz-telefoniczna-w-mojej-firmie-czy-to-sie-przeklada-na-sprzedaz/

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu