RSS

Polski przewodnik na Gran Canarii - którego wybrać?

Polski przewodnik na Gran Canarii - którego wybrać? Planując podróż na Gran Canarię, ważnym elementem wyprawy…

Zabezpiecz swoje interesy w tuczu kontraktowym — pomoc…

Tucz kontraktowy to forma współpracy między hodowcami a firmami przetwórczymi. Hodowla zwierząt rzeźnych powinna przebiegać…

Wycena działalności gospodarczej. Wpływ typu ewidencji.

Wycena jednoosobowej działalności gospodarczej (firmy jednoosobowej) jest dokonywana w dużej mierze na podstawie dokumentów finansowych…

Jak adaptogeny mogą wspierać odchudzanie?

W obliczu rosnącego problemu otyłości, wiele osób szuka skutecznych i bezpiecznych metod wspierających utratę wagi.…

«
»

Mobilna gastronomia – pomysł na biznes w 2024 roku

 • Napisany przez:

Szukasz pomysłu na własny biznes, który mógłby przyciągnąć potencjalnych klientów? Możliwości jest wiele – własny sklep internetowy, usługi sprzątania, usługi księgowe, marketing internetowy, pisanie tekstów, catering dietetyczny. Wiele zależy od tego, jakie masz doświadczenie. Możesz również założyć własną firmę specjalizującą się w mobilnej gastronomii. Sprawdź, dlaczego to rozwiązanie jest doskonałym pomysłem.

Dobry pomysł na własny biznes w 2024 roku? Postaw na mobilną gastronomię!

Zastanawiasz się, czy mobilna gastronomia to dobry pomysł na biznes? Jak najbardziej! Co więcej, to propozycja, jeżeli szukasz głównego źródła dochodu, ale także, jeśli chcesz dorobić. Wszystko zależy od tego, jak bardzo dochodowy biznes zbudujesz – możliwości są ogromne.

W 2024 roku organizacja różnego typu imprez – pikników miejskich czy festiwali jedzenia – będzie jeszcze bardziej popularna niż dotychczas. To daje ogromne szanse na zarabianie pieniędzy poprzez uczestnictwo w tych wydarzeniach. Możesz oferować oryginalne dania lub przekąski, które z pewnością nie pozostaną niezauważone.

Plusem własnej działalności skupionej wokół mobilnej gastronomii jest także fakt, że uruchomienie sprzedaży jest zdecydowanie łatwiejsze niż w przypadku standardowej restauracji. Dlaczego? Głównie ze względu na brak konieczności wynajmowania czy zakupu lokalu na stałe. Zaletą jest także fakt, że własną działalność gospodarczą można prowadzić z dowolnego miejsca i w razie potrzeby dostosowywać ją do zmieniających się potrzeb rynku.

Mobilna gastronomia – ile można na niej zarobić?

Czy mobilna gastronomia to dochodowy interes? Zakładając własną firmę, musisz być świadomy tego, że na jej sukces i zarobki wpływa wiele czynników. Najważniejsze z nich to przede wszystkim:

 • oferowane potrawy i ich jakość,
 • sezonowość,
 • oferta konkurencji,
 • strategia marketingowa,
 • wybrana lokalizacja.

Szacuje się, że miesięczne zyski, jeżeli chodzi o własny biznes gastronomiczny, wynoszą od 6 do 11 tysięcy złotych. Jeżeli jednak masz doskonały pomysł, prowadzisz stronę internetową lub konta w mediach społecznościowych to szybko możesz zyskać większe grono zadowolonych klientów.

Możesz sprzedawać także produkty, których nie ma nikt w Twoim mieście i opracować na tej podstawie skuteczną strategię marketingową. Jest to doskonały pomysł, ponieważ wtedy zyski pomożesz pomnożyć nawet dwukrotnie. Pamiętaj także, że kluczem do sukcesu jest efektywne zarządzanie realizacją zamówień – nikt nie lubi czekać na swoje jedzenie zbyt długo.

Zakładanie własnego biznesu z mobilną gastronomią w 2024 roku – jakie warunki należy spełnić?

Pomysł na firmę zajmującą się mobilną gastronomią to pierwszy krok. Jeżeli myślisz poważnie o własnym biznesie, to musisz być świadomy tego, że wymaga to spełnienia pewnych warunków. Konieczne będzie:

 • zarejestrowanie działalności gospodarczej,
 • uzyskanie niezbędnych pozwoleń (sanepid, użytkowanie obszaru publicznego),
 • zakup pojazdu dostosowanego do potrzeb gastronomicznych.

Biznes gastronomiczny wymaga także tego, aby każda osoba, która będzie miała kontakt z żywnością uzyskała orzeczenie lekarskie dla celów sanitarno-epidemiologicznych. Wskazuje ono na brak przeciwwskazań do wykonywania tego typu pracy.

Poznaj Foodbike – producenta rowerów i wózków gastronomicznych

W zależności od tego, jakie są Twoje pomysły na biznes, będziesz potrzebować odpowiedniego zaplecza. Pojazdy do mobilnej gastronomii różnią się nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim wyposażeniem. Szeroką ofertą może pochwalić się Food Bike. W ofercie firmy znajdziesz:

 • zabudowy do Piaggio,
 • rowery gastronomiczne,
 • wózki gastronomiczne,
 • wózki użytkowe.

Proponuje ona także konserwatory do lodów czy różnego rodzaju akcesoria: kuwety cylindryczne, a nawet ekspresy do kawy. To wszystko, czego potrzebujesz, aby założyć własny biznes gastronomiczny.

Materiał zewnętrzny

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu