RSS

Planujesz eksport do Chin? Na to musisz zwrócić…

Państwo Środka ze swoim gigantycznym potencjałem zakupowym okazuje się jednym z najnowocześniejszych i najbardziej nienasyconych…

Alkoholizm: czym jest i jak może wpłynąć na…

Alkoholizm jest poważnym problemem, który może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych i społecznych. Jeśli Ty…

Kosmetyki do włosów dla mężczyzn

Jakie kosmetyki do włosów dla mężczyzn? Włosy mężczyzn wymagają takiej samej pielęgnacji i troski, co włosy…

Dlaczego mężczyźni powinni uprawiać sport? Korzyści płynące z…

Różne formy aktywności fizycznej są częścią życia każdego człowieka. W wielu badaniach naukowcy potwierdzili, że…

«
»

Na czym polega backup w chmurze dla firm?

Niezbędnym elementem bezpieczeństwa w każdej prowadzonej działalności jest możliwość dostępu do zarchiwizowanych danych. Wraz z rosnącą potrzebą na tego typu usługę powstało wiele narzędzi backupowych dedykowanych właśnie do tego rodzaju procesów. Regularnie wykonywany backup w firmach jest jednym z bazowych filarów bezpieczeństwa, które eliminują prawdopodobieństwo ich utraty w przypadku wystąpienia awarii sprzętu czy też działania nieprawidłowego oprogramowania. Dlaczego zatem backup w biznesie jest tak istotny oraz czym jest kolokacja serwerów?

Backup w biznesie – dlaczego warto w niego inwestować?

Większość firm, które nie wykonują kopii zapasowych mogą przestać istnieć w sytuacji wystąpienia incydentu powiązanego ze stratą dostępu do danych. Inaczej jest wśród firm, które zadbały o tę kwestię i praktycznie wszystkie z nich przetrwały kryzys związany z utratą danych. Jedna piąta problemów wynikających ze skanowania danych w przedsiębiorstwach jest efektem błędu ludzkiego. Ważna jest świadomość tego, że wykonywanie backupu nie tylko powinno być zalecane, ale konieczne i być czołowym elementem każdego procesu zachodzącego w firmie.

Backup w chmurze a własna infrastruktura

Ogromną zaletą usługi backup w chmurze jest zewnętrzna infrastruktura, którą posiada dostawca tego rozwiązania. Nie wymaga to zakupu dodatkowego sprzętu np. serwerów czy pamięci przenośnych. W tym przypadku kopia danych jest szyfrowana oraz bezpiecznie przechowywana w centrum danych. Jeśli konieczne są bardziej zaawansowane rozwiązania to dane są rozproszone na dodatkowe serwery. Po stronie firmy stoi instalacja oprogramowania do tworzenia backupu oraz dokonanie konfiguracji kopii zapasowej. Każdy klient ustala sobie harmonogram wykonywania kopii na godzinny, dzienny, tygodniowy lub miesięczny.

Czym jest kolokacja?

To usługa najmu powierzchni i infrastruktury teletechnicznej w wybranym centrum danych. W ramach tej usługi jaką jest kolokacja zapewnia się optymalne warunki środowiskowe dla urządzenia. Obejmuje to niezależne źródła zasilania, system podtrzymania zasilania UPS, instalacje klimatyzacyjne oraz lokalizację centrum danych zapewniającą dodatkowe bezpieczeństwo. Usługa ta może być również powiązana z zabezpieczeniem fizycznym przechowywanych zasobów poprzez zapewnianie ochrony fizycznej budynku, system kontroli dostępu osób, systemy monitoringu wizyjnego, odseparowanych stref świadczenia usług oraz systemów gaszenia gazami neutralnymi.

By działania centrum danych działało nieprzerwanie ważne jest ich powiązanie z usługami telekomunikacyjnymi. Do centrów danych doprowadza się przyłącza światłowodowe z kilku niezależnych kierunków geograficznych, zapewniając niezbędną refundację łącz. Kolokacja odbywa się w konkretnym centrum danych, co pozwala na elastyczny dobór wielkości szaf czy też jej realizację w kioskach lub modułach. Klienci, którzy wymagają specjalistycznego bezpieczeństwa przechowywanych danych mają możliwość przeprowadzenie kolokacji serwerów w szczególnie kontrolowanym środowisku.

Artykuł partnera

 

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu