RSS

Wypowiedzenie umowy najmu na czas określony - kiedy…

Umowy najmu są dzisiaj powszechne. Często podpisujemy je bez większych wahań, zakładając, że znajdujące się…

Wirtualne biuro - nowoczesna usługa w atrakcyjnej cenie

Wirtualne biura zdobywają coraz więcej zwolenników. Pomagają rozwijać działalność gospodarczą, zapewniają adres, a koszty ich…

Witaminy dla kota dorosłego, kociąt oraz kocich seniorów

Witaminy dla kota to podstawa zrównoważonego rozwoju i braku problemów zdrowotnych. Kot większość niezbędnych składników…

Kto płaci podatek od pożyczki?

Podatek od pożyczki to wyrażenie, które może wzbudzać niepokój. Większość osób jest świadoma takich opłat…

«
»

Podstawy zdrowego odżywiania – najważniejsze zasady

Zdrowe odżywianie to podstawa. Tylko dzięki dobrze zbilansowanym i pełnowartościowym posiłkom możliwe jest utrzymanie zdrowia i zadbanie o prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. Przekonaj się, jakie są podstawy zdrowego odżywiania i poznaj nasz blog dietetyczny, w którym dowiesz się, jak żyć w zgodzie ze swoim organizmem. Utrzymanie dobrej kondycji i witalności na wysokim poziomie wcale nie musi być trudne. Zapoznaj się z  najważniejszymi zasadami i wdróż je do swojego dziennego rytuału.

Regularne spożywanie posiłków

Dla utrzymania zdrowia i wsparcia prawidłowej pracy układu pokarmowego należy regularnie spożywać posiłki. Zalecane jest spożywanie około pięciu posiłków dziennie. Najlepiej robić trzy lub czterogodzinne przerwy między każdym posiłkiem. W tych przerwach nie można podjadać i sięgać po kaloryczne przekąski. Najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia jest śniadanie, które dostarcza niezbędne składniki odżywcze do działania i pracy. Czytając nasz blog dietetyczny dowiesz się, że śniadanie powinno być sycące i lekkostrawne. Najlepiej sięgać po produkty bogate w błonnik, który poprawia perystaltykę jelit. Drugie śniadanie, podwieczorek i kolacja powinny być mniejszymi posiłkami. Obiad musi być wartościowy i sycący. Te dwa większe posiłki w ciągu dnia mają zapobiec podjadaniu, co ma zmniejszyć ryzyko gromadzenia się nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Picie określonej ilości płynów

Organizm człowieka składa się w większości z wody. To właśnie dlatego jest ona niezbędna do prawidłowego funkcjonowania wszystkich układów. Jej niedobór, który prowadzi do odwodnienia organizmu jest bardzo niebezpieczny dla zdrowia. To fakty, które powie Ci nie tylko blog dietetyczny, ale również każdy specjalista. W ciągu dnia konieczne jest wypicie około 2l płynów dziennie. Najlepiej sięgać po wodę mineralną. Zalecane jest również picie naparów ziołowych. Lepiej unikać spożywania soków ze sklepów, ponieważ mają one w swoim składzie bardzo dużo cukru, przez co są wysokokaloryczne. Jeśli masz ochotę na sok – lepiej zrób go samodzielnie w domu.

Unikanie wysoko przetworzonych potraw

Na rynku dostępne są liczne podkuty przetworzone, w których składzie znajduje się wiele chemicznych dodatków. Wysoko przetworzone produkty bogate są w tłuszcze trans, które są niebezpieczne dla zdrowia, a spożywane w dużych ilościach mogą prowadzić do rozwoju nowotworów. Lepiej więc unikać ich spożywania.

Na blogu dietetycznym można dowiedzieć się naprawdę wiele na temat tego, jak zdrowo się odżywiać/ Wprowadzając te zasady do swojego życia możesz zauważyć wiele pozytywnych zmian.

Materiał zewnętrzny

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu