RSS

Sucha skóra, czy wiesz, jak sobie z nią…

Sucha skóra to problem, z którym mierzy się wiele kobiet na całym świecie. To trudny…

Witamina C a zdrowe włosy i paznokcie -…

Witamina C, znana także jako kwas askorbinowy, jest jednym z kluczowych składników odżywczych, które mają…

Biogazownie: Źródło Zielonej Energii dla Świadomego Inwestora

Biogazownie to innowacyjne i ekologiczne rozwiązania, które umożliwiają wytwarzanie energii z odpadów organicznych. Zastanawiasz się,…

Hotel ze SPA w Świnoujściu. Wybieramy odpoczynek od…

Życie w większym mieście daje wiele możliwości, zarówno jeżeli chodzi o pracę, jak i atrakcje kulturalne. Do tego…

«
»

Ładowarka indukcyjna, czyli nowoczesna technologia ułatwiająca codzienność

Trudno sobie dzisiaj wyobrazić codzienne funkcjonowanie bez smartfona. To wielofunkcyjne urządzenie służy nam już nie tylko do komunikowania się, ale również umożliwia wygodne korzystanie z internetu, robienie zakupów czy wykonywanie przelewów bankowych. Aby zapewnić swojemu smartfonowi nieprzerwane działanie, niezbędne jest korzystanie z ładowarki. Co zrobić w przypadku, kiedy nie mamy możliwości podłączenia urządzenia do prądu? W takich sytuacjach nieocenione są nowoczesne ładowarki indukcyjne.

 

Innowacyjna technologia, która sprawdza się w praktyce

W jaki sposób działają bezprzewodowe ładowarki do telefonu? Cała ich tajemnica kryje się w zjawisku indukcji magnetycznej. Urządzenie posiada cewkę nadawczą, przez którą przechodzi prąd, generując pole elektromagnetyczne. Umieszczona w smartfonie cewka odbiorcza pod wpływem działania pola elektromagnetycznego generuje prąd, który następnie trafia do baterii. W ten sposób możliwe jest zasilanie telefonu bez użycia kłopotliwych przewodów.

Indukcyjne ładowarki magnetyczne to rozwiązanie na miarę przyszłości. Są niezawodne zwłaszcza wtedy gdy przebywamy poza domem, np. podczas podróży, na wycieczce lub na wyjeździe służbowym, ale ich zalety można docenić również w przestrzeni domowej. W przeciwieństwie do tradycyjnej ładowarki, bezprzewodowe ładowarki do telefonu nie ograniczają korzystania ze smartfona. Powszechnym problemem w przypadku ładowarek sieciowych jest również ryzyko uszkodzenia kabla np. przy naciągnięciu lub gwałtownym szarpnięciu. Korzystając z wygodnej ładowarki indukcyjnej, niwelujemy to ryzyko.

Samochodowe ładowarki indukcyjne

 

Nowoczesne ładowarki indukcyjne przyjmują różne formy. Do najbardziej popularnych należą designerskie ładowarki z podstawką, które można wygodnie umieścić w dowolnym miejscu. Inną propozycją, która zainteresuje zwłaszcza kierowców, są samochodowe ładowarki indukcyjne, np. w formie uchwytu na klatkę wentylacją. Taki produkt łączy w sobie funkcję tradycyjnego uchwytu samochodowego z wygodną w użyciu ładowarką, co czyni go wyjątkowo wszechstronnym i praktycznym urządzeniem.

Bezprzewodowe ładowarki do telefonu to nowoczesne akcesorium, które idealnie dopełnia wyposażenie do smartfona i zdaje egzamin w wielu awaryjnych sytuacjach. Warto mieć ją zawsze przy sobie na wypadek, gdyby bateria w naszym smartfonie była już na wyczerpaniu. Duży wybór wysokiej jakości ładowarek indukcyjnych o nowoczesnym designie i znakomitych parametrach oferuje sklep internetowy GSMOK. W ofercie znajdziesz sprawdzone ładowarki bezprzewodowe do domu, jak również do samochodu, dzięki którym wygodnie naładujesz swój telefon niezależnie od tego, gdzie przebywasz.

Artykuł zewnętrzny

https://www.mistrzu.com/proces-odzyskiwania-energii-z-baterii-sposob-na-oszczednosc-energetyczna-i-recykling/

https://www.mistrzu.com/producent-wiazek-kablowych-profitect/

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu