RSS

Rola naturalnych emulgatorów w poprawie jakości produktów spożywczych

Świadomość zdrowego odżywiania rośnie, społeczeństwo zaczyna przyglądać się składnikom, które znajdują się w produktach spożywczych…

Stal Nierdzewna Vs Aluminium

Porównanie stali nierdzewnej z aluminium to temat często poruszany przy wyborze materiałów w projektowaniu produktów,…

Czym jest krykiet?

Krykiet jest jedną z najstarszych i najbardziej złożonych gier zespołowych, których korzenie sięgają Anglii w…

Prop trading kontra inwestycje długoterminowe: zalety i wady…

Prop trading to strategia, w ramach której firmy inwestycyjne (lub indywidualni traderzy zawodowi) wykorzystują własny…

«
»

Firma budowlana Pod Klucz Euromed-Bud

  • Napisany przez:

Budowa obiektów mieszkalnych i przemysłowych jest odpowiedzialnym zadaniem, do którego należy podejść tak odpowiedzialnie, jak jest to tylko możliwe. Jego realizacja wymaga opracowania planu etapowego, doboru wysokiej jakości materiałów i zaangażowania specjalistów z dużym doświadczeniem w tej dziedzinie. Takie starannie przemyślane podejście do prac budowlanych na każdym poziomie oferuje firma Euromed-Bud w Polsce.

CO ZAWIERA POJĘCIE „BUDOWA POD KLUCZ”

Popularne w branży budowlanej jest świadczenie usług „pod klucz”. Jednak zwykli klienci mogą nie do końca rozumieć o co tak naprawdę chodzi. Termin jest bardzo popularny, ale jednocześnie nie jest zapisany w żadnych dokumentach prawnych. Zakłada on, że wykonawca budowlany po podpisaniu umowy z klientem zobowiązuje się do wykonania całego zakresu prac, który obejmuje następujące etapy:

1) sporządzenie projektu budynku z uwzględnieniem życzeń klienta, specyfiki terenu;

2) wyjazd na miejsce budowy i wykonanie niezbędnych pomiarów, pobranie próbki gleby do badania i wybór rodzaju fundamentu;

3) stworzenie przez architekta pełnego rysunku przyszłego obiektu;

4) sporządzenie kosztorysu, zatwierdzenie go z klientem i zakup wszystkich niezbędnych materiałów;

5) wyjazd na miejsce i rozpoczęcie budowy w ścisłej zgodności z zatwierdzonym planem.

W końcu klient sprawdza gotowy budynek, otrzymuje od niego klucze i może bezpiecznie się w nim osiedlić. Pozostaje mu tylko ustawić meble według własnego uznania. Po zakończeniu procesu nie ma potrzeby wykonywania tynkowania, malowania ścian i wykorzystywać okładziny wewnętrzne.

Budowa pod klucz obejmuje pełen zakres prac wewnętrznych i zewnętrznych. Budując prywatny dom, wykonawca przejmuje zadania, w tym poprawę podwórka. Budowa obiektów mieszkalnych i komercyjnych może być przeprowadzona zgodnie z gotowymi typowymi projektami lub zgodnie z indywidualnym planem. Ta ostatnia opcja będzie kosztować więcej, ale w tym przypadku Klient otrzyma dokładnie taki dom, jaki chciał, zgodnie ze wszystkimi jego zachciankami.

DLACZEGO BUDOWA POD „KLUCZ” JEST BARDZIEJ OPŁACALNA NIŻ ZWYKŁA OD DEWELOPERA

Wybierając standardową opcję budowy, klient otrzymuje tylko ograniczony zakres prac. Firma wykonuje budowę zgodnie z planem, jednak nie zobowiązuje się do wykonania wykończenia wnętrza budynku. Dlatego przy oddawaniu obiektu klient nie może od razu do niego wprowadzić się. Będzie musiał później wykonać niektóre prace wykończeniowe, wydać na to pieniądze i wysiłek.

Co więcej, standardowe usługi w ogóle nie określają, ile pracy należy w nich uwzględnić. W każdej indywidualnej sytuacji deweloper osiąga pewne porozumienia z klientem w sprawie wykonywanej pracy. Budowa „pod klucz” eliminuje te problemy. Jest to wyraźnie określone: po podpisaniu umowy deweloper zobowiązuje się dostarczyć klientowi dom w pełni gotowy do wygodnego życia (z wyjątkiem obecności mebli).

Z tego powodu każda szanująca się firma świadczy dziś usługi „pod klucz”. Wśród nich jest firma Euromed-Bud. Wszystkie wykonane prace są wcześniej negocjowane zgodnie z życzeniem klienta. Budowa w tym formacie odbywa się zarówno w domach prywatnych, jak i obiektach komercyjnych – centrach medycznych, biurach, galeriach handlowych i innych.

JAKA JEST CENA BUDOWY „POD KLUCZ”

Oczywiście, biorąc pod uwagę szeroką listę prac, koszt usługi „pod klucz” będzie droższy. Jednak takie inwestycje są dość rozsądne, ponieważ później nie trzeba kupować żadnych materiałów. Dodatkowe wydatki eliminują utratę dodatkowego czasu, minimalizują kłopoty.

Koszt robót budowlanych jest negocjowany z góry, biorąc pod uwagę cennik firmy. W przypadku standardowych projektów istnieją wyraźnie ustalone kwoty, a w przypadku indywidualnych cena jest obliczana z uwzględnieniem kilku wskaźników:

  • powierzchnia budynku i liczba pięter;
  • rodzaje i jakość użytych materiałów;
  • potrzeba zaangażowania projektanta;
  • wybór wykończeń wewnętrznych i zewnętrznych.

W tej sytuacji wszystko jest proste – im większy dom, tym trudniejsza będzie jego budowa i tym więcej pieniędzy będzie musiał zapłacić klient. Jedną rzeczą jest, gdy chcesz mieć mały, jednopiętrowy domek, a całkiem inną rzeczą jest budowa wielopiętrowego centrum medycznego z wieloma piętrami i przestrzeniami.

Biorąc pod uwagę powyższe, planując budowę, lepiej wybrać firmę, która świadczy usługi „pod klucz”. Nacisk należy położyć na firmy z wieloletnim doświadczeniem, które dokładnie wiedzą, jak zrealizować życzenia klienta. Firma Euromed-Bud jest odpowiedzialna firmą budowlaną i dokłada wszelkich starań, aby Klient otrzymał wymarzony budynek.

Artykuł partnera

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu