RSS

Badania NDT - metody, zastosowanie, specyfikacja

Badania NDT - co to takiego? Gdzie znajdują zastosowanie? Dlaczego są tak istotne? O tym…

Planujesz eksport do Chin? Na to musisz zwrócić…

Państwo Środka ze swoim gigantycznym potencjałem zakupowym okazuje się jednym z najnowocześniejszych i najbardziej nienasyconych…

Alkoholizm: czym jest i jak może wpłynąć na…

Alkoholizm jest poważnym problemem, który może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych i społecznych. Jeśli Ty…

Kosmetyki do włosów dla mężczyzn

Jakie kosmetyki do włosów dla mężczyzn? Włosy mężczyzn wymagają takiej samej pielęgnacji i troski, co włosy…

«
»

Narciarstwo inaczej – jak wybrać najlepsze narty skiturowe, freeride czy freestyle?

  • Napisany przez:

Narciarstwo jest chętnie wybieranym sportem, gdy mamy możliwość wyjechania na urlop w sezonie zimowym. Czy jesteśmy jednak ograniczeni tylko do wyznaczonych tras i zjazdówek? Jakie inne możliwości daje nam ta dyscyplina i jaki sprzęt jest potrzebny, aby je odkryć?

  1. Niszowe odmiany narciarstwa – dlaczego warto się nimi zainteresować?
  2. Jak wybrać narty skiturowe?
  3. Narty do jazdy w głębokim śniegu i nie tylko – które sprawdzą się w freeride?
  4. Narty zjazdowe i freestyle – jak wybrać najlepszy model?

 

Niszowe odmiany narciarstwa – dlaczego warto się nimi zainteresować?

Narciarstwo to dość powszechnie uprawiany przez nas sport, szczególnie w sezonie ferii zimowych. Wiele osób jeździ nie tylko w nasze polskie góry, ale również za granicę, gdzie ma możliwość korzystać z bardziej wymagających czy rozległych tras. W zależności od tego, jaką technikę jazdy, teren oraz podłoże wybierzemy, będzie interesował nas inny rodzaj nart. Niszowe odmiany narciarstwa to opcja warta rozwagi szczególnie dla osób, które mają w sobie żyłkę sportowca, a także chcą spróbować czegoś nowego i nie boją się wyzwań. Jeżeli więc korci nas, żeby wyjechać poza wytyczoną ścieżkę, wspiąć się z nartami na górę, a następnie z niej zjechać lub szusować po świeżo spadłym śniegu, będziemy potrzebować do tego odpowiedniego sprzętu.

 

Jak wybrać narty skiturowe?

Skitouring to dość popularna na świecie forma spędzania czasu na nartach. Najczęściej polega ona na dotarciu w interesujący nas punkt – na przykład na szczyt wybranej góry – a następnie zjechanie z niego na nartach. Ponieważ jest to dyscyplina wymagająca fizycznie, powinniśmy zwrócić uwagę na dobór możliwie jak najlżejszego sprzętu. Klasyczne narty skitourowe mają szerokość około 80 mm oraz są krótsze, niż wynosi wzrost ich użytkownika – zazwyczaj o około 5-10 centymetrów. Ich konstrukcja powinna być możliwie lekka. Z kolei w przypadku freetouringu narty skiturowe powinny mieć szerokość zamykającą się w przedziale 90-105 mm oraz długość zgodną ze wzrostem użytkownika. Ponieważ w butach nie będziemy jedynie zjeżdżać, a również chodzić, warto zadbać o to aby były wygodne, posiadały od 1 do 3 klamer, oraz były wyposażone w lekkie wiązania techniczne.

 

Narty do jazdy w głębokim śniegu i nie tylko – które sprawdzą się w freeride?

Jeżeli interesuje nas jazda po świeżym puchu, poza wyznaczonymi trasami i nierzadko również w czasie opadów śniegu, freeride jest odpowiedzią na nasze pragnienia. Narty freeride charakteryzują się największą szerokością pośród wszystkich dostępnych rodzajów. Są zaprojektowane w taki sposób, aby umożliwić nam ślizganie się po wciąż świeżym i nie ubitym śniegu. Im szerszy model, tym bardziej wszechstronny – będziemy mogli zjeżdżać w praktycznie każdych warunkach i po każdym terenie. Narty oznaczone jako Fat Skis są dedykowane dla osób chcących jeździć po bardzo głębokim śniegu.

 

Narty zjazdowe i freestyle – jak wybrać najlepszy model?

Styl wolny jest według wielu jednym z najpiękniejszych, jakie istnieją w narciarstwie. Posiada nawet swoją dyscyplinę na igrzyskach olimpijskich. W przeciwieństwie do nart zjazdowych modele zarezerwowane dla freestyle są bardzo elastyczne i dają narciarzowi dużo swobody. Cechuje je również lekkość, szczególnie w porównaniu właśnie ze zjazdówkami. Jeżeli więc pragniemy oderwać się od udeptanych ścieżek na stoku, powinniśmy zaopatrzyć się w podobną parę i dać ponieść adrenalinie przy okazji następnego zjazdu. Wiele wysokiej jakości modeli nart do stylu wolnego znajdziesz na stronie sklep Majesty.

Materiał zewnętrzny

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu