RSS

Trudne sytuacje w czasie podróżowania samolotem? Wiemy, jak…

Podróżowanie samolotem ma same zalety – jest szybkie, komfortowe i bezpieczne. To statystycznie najbezpieczniejszy sposób…

Gra Karciana dla Par – Klucz do Głębszej…

W dzisiejszym szybkim świecie, gdzie tempo życia często nie pozwala na długie i szczere rozmowy,…

Kompletujemy garderobę sportową od zera - co warto…

Dobrze dobrana odzież sportowa to klucz do wygody i efektywności podczas treningu. Jeśli dopiero zaczynasz…

Rola windykacji w gospodarce

Windykacja odgrywa kluczową rolę w gospodarce, wpływając na jej stabilność i płynność finansową. Na co…

«
»

O czym warto pomyśleć, rozwijając start-up?

  • Napisany przez:

Start-up nie jest zwykłym przedsięwzięciem, ponieważ cechuje go znacznie większe ryzyko niepowodzenia. Trzeba pamiętać, że start-up nie ma odpowiednika na rynku, w związku z czym trudno oszacować, czy planowany biznes zyska przychylność odbiorców. Jakie kroki powinien podjąć przedsiębiorca?

Rozpoczynając przygodę z własnym biznesem, trzeba podjąć szereg decyzji – wybrać formę prawną, zdobyć konkretną wiedzę na temat prowadzenia firmy, a także środki na finansowanie przedsięwzięcia. Podstawą dobrze prosperującego przedsiębiorstwa jest ustalenie strategii, znalezienie grupy docelowej oraz budowanie sieci kontaktów. Warto uczestniczyć w spotkaniach branżowych, konferencjach start-upowych. Istotne jest poszukiwanie osób, które mogą wprowadzić w świat biznesu, pomóc rozwinąć skrzydła, a może wspomóc w procesie ekspansji zagranicznej.

Inkubacja, platformy startowe – czemu służą?

Narodziny start-upu są nierozerwalnie związane z pojawieniem się pomysłu na innowacyjny produkt lub usługę. Co jednak, jeśli pomysłodawcy brak wiedzy, jak rozpocząć działania, co zrobić, aby ów wymyślony produkt wprowadzić na rynek i wyprowadzić z poziomu idei? Sposobem na znalezienie odpowiedzi na te pytania jest udział w projektach tzw. Platform Startowych, które oferują pomoc w początkowej fazie rozwoju młodego przedsięwzięcia. Jak wygląda takie wsparcie, na co można liczyć? To szeroko pojęty mentoring, doradztwo, a także różnego rodzaju szkolenia, np. uczące samoprezentacji, czy wystąpień publicznych. Z drugiej strony platformy oferują niezbędną pomoc księgową, prawną, w zakresie podatków itp. To również bardziej przyziemne kwestie, jak zapewnienie przestrzeni biurowej do pracy, co czasem także bywa problematyczne. Pomoc obejmuje tworzenie modelu biznesowego przedsiębiorstwa, a także elementów identyfikacji marki. Co ważne, program inkubacji dostosowywany jest zawsze do indywidualnych potrzeb klienta. Na tym samym etapie można myśleć o zdobywaniu dofinansowania.

Pomoc obejmuje tworzenie modelu biznesowego przedsiębiorstwa, a także elementów identyfikacji marki

Jeśli szukasz więcej informacji na temat rozwijania start-upu, wejdź na https://www.startup.pfr.pl/pl/.

Networking

Nie tylko start-up, ale każde nowo powstające przedsięwzięcie powinno myśleć poważnie o rozwijaniu sieci kontaktów. Podczas spotkań branżowych można poznać przyszłych wspólników, kontrahentów, ale także inwestorów, osoby chcące inwestować w nowe, ciekawie zapowiadające się projekty. To doskonała okazja do dzielenia się doświadczeniami, pomysłami, zdobywania cennych wskazówek, a także korzystania z pomocy innych przedsiębiorców, dłużej funkcjonujących na rynku. Networking to wzajemne polecanie się, wspieranie – to jedno ze skuteczniejszych narzędzi budowania biznesu. Do spotkań tego rodzaju dobrze jest przygotować się wcześniej – dowiedzieć się kto będzie uczestniczył, starać się umówić na rozmowę, przygotować prezentację swojego pomysłu, biznesu. Trzeba pamiętać, że równie ważne jest utrzymanie kontaktu po spotkaniu, w końcu networking to budowanie długofalowych i trwałych relacji, które mogą zaowocować dopiero w przyszłości.

Artykuł partnera

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu