RSS

Dlaczego Europa Wschodnia jest popularnym miejscem outsourcingu tworzenia…

Outsourcing IT to dość powszechne rozwiÄ…zanie dla firm z różnych części Å›wiata, od startupów po…

Dlaczego Warto Wybrać Pawilon z PÅ‚yty Warstwowej? Kluczowe…

PÅ‚yta warstwowa to nowoczesny materiaÅ‚ budowlany, który zdobywa coraz wiÄ™kszÄ… popularność wÅ›ród inwestorów i architektów.…

Artykuły biurowe niezbędne w każdej firmie

Kompletujesz wyposażenie biura? W takim razie sprawdź ten artykuÅ‚ i zobacz, jakie akcesoria sÄ… niezbÄ™dne…

Z dala od ekranów: KorzyÅ›ci z aktywnego spÄ™dzania…

Wakacje to czas, kiedy dzieci spÄ™dzajÄ… wiÄ™cej czasu przed ekranem, co może prowadzić do wielu…

«
»

Technologie Chmury Krajowej

  • Napisany przez:

Chmura Krajowa to projekt, który ma kilka konkretnych zadań. Najważniejszym z nich jest zwiększenie innowacyjności polskiej gospodarki. W projekcie wprowadzono wiele nowoczesnych rozwiązań technologicznych dla dużych i małych firm. Założyciele chcieli osiągnąć sytuację, w której przedsiębiorca może lepiej i bezpieczniej zarządzać zasobami, a pracownik jest w stanie wykonywać pracę wygodniej.

Chmura Krajowa – dlaczego warto?

Chmura Krajowa to duży projekt, który jest w stanie zmienić oblicze firmy. Zmniejszenie kosztów w wielu aspektach, większa wygoda w zarządzaniu i nie tylko oraz nowoczesne rozwiązania związane z bezpieczeństwem i wykorzystywanymi technologiami to tylko początek zalet Chmury Krajowej. Więcej szczegółowych informacji na ten temat można znaleźć pod adresem https://chmurakrajowa.pl/. Projekt optymalizuje działanie firmy przez zmniejszenie kosztów środowiska pracy oraz utrzymania odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Uzyskano to dzięki wykorzystaniu innowacyjnych technologii informatycznych.

Chmura Krajowa niesie ze sobą korzyści zarówno dla pracodawcy, jak i pracownika, co skutkuje sytuacją, w której każdy coś zyskuje. Nieważne, czy chodzi o zaoszczędzony czas czy fundusze. Pracodawca ma także możliwość bardziej dynamicznego rozwoju firmy, dzięki zachowaniu wszystkich zasobów w różnych ośrodkach poza organizacją klienta. Wprowadzenie projektu nie jest trudne. Wymaga bardzo mało czasu i szybkiego przygotowania pracowników do korzystania z odpowiednich narzędzi. Jakie technologie wykorzystuje Chmura Krajowa?

  • Infrastruktura jako usÅ‚uga (IAAS)

Chmura Krajowa udostępnia system prosperujący w 100% na dysku online. Dzięki temu każdy, kto ma odpowiednie uprawnienia otrzymuje dostęp do wszystkich koniecznych danych, narzędzi czy aplikacji. Można z tego korzystać przy użyciu dowolnego urządzenia, z dowolnego miejsca. Projekt posiada także swój zintegrowany system zarządzania: interfejs tekstowy lub graficzny VMware vRealize Automation, możliwość automatycznego wykorzystania maszyn za pomocą Automated Lifecycle Management oraz specjalny kreator i repozytorium szablonów danej organizacji. To wszystko daje pełną funkcjonalność systemu przedsiębiorstwa przy zoptymalizowaniu kosztów środowiska pracy. Oczywistą technologią, którą Chmura Krajowa wykorzystuje, jest też standardowy dysk blokowy (Block Storage) do przechowywania wrażliwych danych.

  • BezpieczeÅ„stwo

Projekt skupiony jest nie tylko na zwiększeniu wygody i optymalizacji kosztów. Jego zadaniem jest także zapewnienie większego bezpieczeństwa danych firmy. Wykorzystano do tego celu kilka innowacyjnych technologii, które idealnie współgrają z całym systemem zlokalizowanym w chmurze. Zasoby przechowywane są w wielu ośrodkach poza organizacją klienta. Rozwiązania bezpieczeństwa Chmury Krajowej spełniają wymogi regulacyjne KNF, więc nawet firmy mocno oparte na finansach mogą wprowadzić ten system. Wspiera on również Multicloud, dzięki czemu dane są zabezpieczone na platformie Chmury Krajowej i w dowolnej liczbie chmur publicznych. Zasoby można szyfrować wybranym, własnym kluczem. Projekt zakłada kopię zapasową serwerów, stacji roboczych oraz baz danych. Dodatkowo system DRaaS umożliwia pełne odtworzenie systemów po awarii. Chmura Krajowa oferuje też system SECaaS. Gwarantuje on dostęp do gotowych procedur operacyjnych, które zapewniają pełne zabezpieczenie dla każdej instytucji. Rozwiązanie jest ponadto znacznie tańsze w utrzymaniu niż tradycyjne protokoły i zespół informatyków oraz daje dostęp do wiedzy ekspertów z tej dziedziny.

Wygoda i bezpieczeństwo

Chmura Krajowa oprócz najważniejszych technologii stosuje także mniejsze rozwiązania, które pozwalają korzystać z niej w wygodny i prosty sposób.

  • Skalowane centra danych

Korzystając z projektu, można być spokojnym podczas dynamicznego rozwoju firmy na wielu frontach. Centra danych mogą być bardzo szybko dowolnie skalowane. Dzięki temu zatrudnianie nowych pracowników czy przenoszenie siedziby nie będzie żadnym problemem. Lokalnymi i chmurowymi zasobami można zarządzać z poziomu jednej konsoli vSphere. Za pośrednictwem HCX można w pełni zintegrować system ze środowiskiem lokalnym, dzięki czemu przy wykorzystaniu vMotion możliwe są nawet migracje wirtualnych maszyn.

  • Rozwój aplikacji

Firmy deweloperskie zainteresuje możliwość korzystania z systemu zbliżonego do GitHuba, gdzie będzie można w prosty sposób wrzucać kolejne aktualizacje swoich aplikacji. To nieskomplikowane narzędzie, które umożliwia również korzystanie z tej samej wersji danego programu.

Czy to rzeczywiście tak skomplikowane?

Założenia Chmury Krajowej są dość proste, lecz mnogość wykorzystanych technologii może okazać się przytłaczająca. Obsługa całego systemu jest jednak prosta i nie wymaga od użytkownika zbyt wiele. Stały kontakt z ekspertami i możliwość zgłaszania problemów pozwala na wprowadzanie Chmury Krajowej do przedsiębiorstwa bez obaw o awarie czy długi czas wdrożenia takiego rozwiązania. Dane będą od tej pory bezpieczniejsze, a dostęp do nich prostszy i wygodniejszy. Tańsze środowisko pracy, łatwa obsługa, wiele przydatnych systemów, narzędzi oraz nowoczesnych zabezpieczeń – to wszystko jest zawarte w projekcie Chmury Krajowej.

Artykuł zewnętrzny

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu