RSS

CARTER® - Rajskie wyspy i egzotyczne wyprawy „szyte…

Butikowe biuro podróży CARTER® już od 2003 roku specjalizuje się w turystyce luksusowej, miedzy innymi…

Witamina B1 – właściwości, zastosowanie, objawy niedoboru

Witamina B1, znana też jako tiamina, często nazywana jest witaminą „uspokajającą ducha”. Dzieje się tak…

Przeszczep włosów w Turcji - czy warto się…

Problem wypadających włosów dotyczy bardzo wielu z nas, a co gorsza zaczyna się często w…

Jak zorganizować szybkie wakacje z pożyczką długoterminową?

Ostatnie miesiące były szczególnie wyczerpujące z powodu panującej epidemii wirusa SARS-CoV-2. Jednak sytuacja powoli się…

«
»

Samsung Galaxy S10e – najtańsza wersja linii S10. Co go wyróżnia?

Telefony flagowe tworzone przez producentów, takich jak Samsung czy Apple, zawsze wzbudzają ogromne emocje. Mają one najlepsze wyświetlacze i aparaty, a podstawą ich pracy się topowe podzespoły. Niestety ceny takich telefonów są bardzo wysokie. Odpowiedzią na potrzeby klientów, dla których liczy się stosunek ceny do jakości, może być nowy Samsung S10e. W przeciwieństwie do „tanich” iPhone’ów, które zawsze pozostawały dwa kroki w tyle za modelem flagowym, S10e jest w stanie zaspokoić oczekiwania nawet bardzo wymagających klientów.

Samsung Galaxy S10 w trzech odsłonach

W czasie lutowej premiery koreański gigant zaprezentował trzy spokrewnione ze sobą telefony:

  • Samsung Galaxy S10 (ceny zaczynają się od 3949 zł),
  • Samsung Galaxy S10 Plus (od 4349 zł),
  • Samsung Galaxy S10e (od 3299 zł).

Pierwszy z nich to wersja standardowa, druga powiększona, a trzecia ekonomiczna, określana czasami również jako wersja light, lite lub po prostu budżetowa. Sprawdźmy, jak prezentuje się ona na tle droższych modeli z tej samej linii, a także innych telefonów dostępnych na rynku.

Układ i pamięć operacyjna

Pierwsza dobra wiadomość jest taka, że Samsung Galaxy S10e, w wersji europejskiej, pracuje na bazie układu Exynos 9820 Octa (8 nm) produkowanego przez Samsunga. Jest to dokładnie to samo rozwiązanie, które zastosowano w droższym Galaxy S10. W modelu budżetowym mniej jest jedynie pamięci RAM – 6 GB. W dalszym ciągu jest to jednak znacznie więcej niż oferują flagowce od Apple.

Aparat

Galaxy S10e ma bardzo dobry podwójny aparat tylny. Pierwszy obiektyw pozwala na robienie zdjęć szerokokątnych (12 MP AF, F1,5 / F2,4, OIS, 77°), a drugi – ultraszerokokątnych (16 MP FF, F2,2, 123°). Aparat przedni wyposażono zaś w matrycę 10 MP, identyczną jak w droższym modelu. Posiadając smartfona o takich parametrach, na pewno nie potrzebujemy już osobnego aparatu. Niewiele telefonów na rynku może pochwalić się parametrami zbliżonymi do modelu S10e. Jeżeli jesteśmy fanami fotografii, powinniśmy zwrócić uwagę na Samsunga Galaxy S10+, który ma nie tylko potrójny aparat tylny, lecz również podwójny aparat do selfie. Model ten to jednak zupełnie inna półka cenowa i pewna ekstrawagancja.

Wyświetlacz i gabaryty

Samsung Galaxy S10e jest najlżejszym telefonem w całej gamie. Waży tylko 150 gramów, nieznacznie mniej niż cięższy o 7 gramów S10. Samsung G10 Plus waży już zaś 175 gramów, a wersja ceramiczna tego telefonu aż 198 gramów. Telefon w wersji light ma wyświetlacz o przekątnej 5,8 cala, identycznej jak ekran iPhone’a XS. W przypadku S10e przekłada się to na 82.8 cm2 powierzchni. Samsung Galaxy S10 jest nieznacznie większy (6,1 cala), lecz naprawdę wielki ekran dostaniemy dopiero w przypadku modelu S10 Plus (6,4 cala).

Artykuł zewnętrzny

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu