RSS

Kredyt gotówkowy na wakacje? Tak, ale warto pamiętać…

Marzy ci się egzotyczny urlop, ale brak oszczędności zawsze „sprowadza cię na ziemię”? Wcale nie…

Pożyczki za 0 złotych – czy to możliwe?

Pożyczki o wysokim oprocentowaniu niejednokrotnie budzą przerażenie i są powodem, dla którego potencjalni pożyczkobiorcy nie…

Żabka – opinie o franczyzie

Franczyza opinie w naszym kraju ma coraz lepsze. Ten model biznesowy – choć wydaje się…

Konto osobiste bez opłat - o czym pamiętać?

Konto osobiste, zwane inaczej rachunkiem oszczędnościowo-rozliczeniowym, posiada obecnie niemalże każdy Polak. Nie ma w tym…

«
»

Odśwież otoczenie wokół swojego domu

Od czasu do czasu trzeba przeprowadzić remont. Domu, garażu czy przestrzeni wokół. Warto czasem odświeżyć okolicę – wymienić chodniki czy podjazd. Są to bardzo ważne rzeczy, gdyż pozwalają komfortowo przemieszczać się po działce. Najczęściej wykończone są kostką brukową, którą w niektórych miejscach należy dociąć. Najlepiej wtedy skorzystać z piły do betonu.

Od czego zacząć remont podjazdu?

Zarówno w przypadku remontu, jak i robienia podjazdu od początku, należy zacząć od projektu. Pozwoli on na dużo szybszą i łatwiejszą pracę, gdyż doskonale będziemy wiedzieć gdzie, co i jak zrobić. Dobry projekt to także gwarancja wygody i trwałości przez długi czas.

Jednak długowieczność jest uzależniona od podłoża, które trzeba odpowiednio przygotować, aby podjazd i chodniki były proste, a nie odkształcały się pod wpływem warunków atmosferycznych czy ciężaru. Warto tutaj zasięgnąć wiedzy specjalistów, którzy dobiorą wszystko odpowiednio pod kątem rodzaju gleby. Inaczej przygotowuje się podłoże przy glebie przepuszczalnej, a inaczej kiedy mamy do czynienia z glinianą.

Należy także pamiętać o odpowiedniej wysokości podbudowy, która pozwoli utrzymać wszystko na jednym poziomie. Kiedy będzie ona za niska lub za wysoka, utworzą się brzydko wyglądające uskoki, które także będą miały wpływ na trwałość podjazdu czy chodników. Innym czynnikiem, o którym nie można zapomnieć jest także nachylenie podłoża w jedną stroną, tak aby woda mogła spływać, a nie tworzyć kałuże wypłukujące wypełnienie pomiędzy elementami, z których stworzone zostały ścieżki.

Wybierz materiały i narzędzie niezbędne do pracy

Podjazd i chodniki muszą być trwałe – jeździ się po nich autem, często przy nim coś robi, a po chodnikach cały czas się chodzi. Trzeba zatem postawić na materiały, które będą trwałe zarówno kiedy się po nich przemieszczamy oraz takie, które są odporne na długotrwały nacisk wielu kilogramów. Dobrze też, aby łatwo je było utrzymać w czystości.

Warto zatem postawić na większe kostki, które lepiej będą znosić ciężar z materiału jak klinkier czy beton. Są nie tylko wytrzymałe, ale i łatwe w utrzymaniu. Często nawet najgorsze zabrudzenia z chemii samochodowej schodzą przy zastosowaniu myjki ciśnieniowej.

Jednak zanim to wszystko, najpierw należy chodniki i podjazd położyć. Ale nawet podczas remontów, kiedy wymienia się np. tylko części podłoża, może się okazać, że coś trzeba przyciąć. Warto wtedy sięgnąć po piły do betonu marki Husqvarna. Pomogą one szybko i bezpiecznie wykonać potrzebne prace. Modele jak  TS 400 F, TS 350 E czy TS 100 R są wygodne, proste w obsłudze, ale też kompaktowe, dzięki czemu można je schować niemal w dowolnym miejscu w domu lub garażu. Charakteryzują się wysoką wydajnością i są niezwykle trwałe. Co ważne, są tak skonstruowane, że nawet podczas pracy w pomieszczeniu można zachować czystość, dzięki czemu można z nich korzystać bez względu na porę roku.

Artykuł partnera

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu