RSS

Jak wybrać najlepszego dostawcę rozwiązań dla sieci trakcyjnych?

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że praktycznie nikt z nas na co dzień nie docenia istnienia…

Jak rozliczyć PIT-36 za 2022 rok?

Rozliczenie PIT-36 2022 warto zrobić za pomocą specjalnego programu do rozliczania PIT. Dzięki temu unikniemy…

Fachowe doradztwo energetyczne dla twojej firmy

Zmiana polityki energetycznej w firmie może przyczynić się do uzyskania sporych oszczędności w skali roku.…

Do jakich krajów wymagana jest Zielona Karta?

Planujesz wyjazd za granicę i będziesz poruszał się własnym samochodem? W niektórych krajach wystarczy, że…

«
»

W czym może pomóc Ci guma Power Band?

  • Napisany przez:

Guma Power Band jest specjalistyczną gumą, którą przede wszystkim spotyka się w sportach wyczynowych. Szczególnie często wykorzystuje się je w przygotowaniu motorycznym. To idealny sprzęt do treningu technicznego, przykładowo do nauki podciągania na drążku, trójboju siłowego czy podnoszenia ciężarów. Równie doskonale sprawdzi się podczas potreningowego rozciągania. Guma pomoże Ci poprawić swoje osiągnięcia, niezależnie od dziedziny sportu, jaką reprezentujesz.

Guma Power Band dla zawodowca i amatora

Produkt ten wykonany jest z lateksu najwyższej jakości, dzięki czemu jest niezwykle wytrzymały i nie traci swoich właściwości, ani nie rozrywa się tak szybko. Guma Power Band pozwala na wykonywanie kompleksowego treningu całego ciała. Świetnie sprawdza się w trakcie: treningu szybkościowego, treningu wydolnościowego, treningu siłowego. Sprzęt ten wykorzystuje się nie tylko do ćwiczeń rozciągających, ale również rehabilitacyjnych. Pełni on funkcję osobistego asystenta.

Najlepsza guma Power Band – jaką wybrać?

 

Guma Power Band ma najczęściej 208 cm długości, zamkniętej w okrąg. Będzie odpowiednia dla Ciebie, jeśli Twoim celem jest trening ogólnorozwojowy, poprawiający cechy motoryczne, a także, gdy wykonujesz ćwiczenia siłowe czy kalistenikę. Dostępne są też gumy Mini Band o znacznie mniejszych rozmiarach. Zwykle ich długość wynosi 61 cm i zamknięte są w okrąg. Wykorzystują je najczęściej osoby, chcące zapobiec kontuzjom, polepszyć mobilność, elastyczność mięśni, ścięgien, więzadeł i stawów. Równie istotny jest wybór odpowiedniego oporu gumy, dopasowanego do konkretnych ćwiczeń oraz możliwości trenującego.

Guma Power Band najczęściej dzieli się następująco:

  • Power Band 13 – trening wymagający niewielkiego obciążenia, np. aerobik, rehabilitacja,
  • Power Band 22 – trening wymagający średniego obciążenia, np. ćwiczenie dynamiki i wytrzymałości,
  • Power Band 32 – trening wymagający dużego obciążenia, np. trening siły i wytrzymałości,
  • Power Band 44, 64 i 83 – trening wymagający bardzo dużego obciążenia, np. martwy ciąg, wyciskanie sztangi, a także potrzebujący asysty w trakcie podciągania na drążku i ćwiczeń kalistenicznych.

Dobierając właściwą gumę, należy też uwzględnić swoją wagę oraz poziom zaawansowania. Dla początkujących sportowców zaleca się, aby opór gumy wynosił w przybliżeniu 20-30% wagi trenującego. Zapewni to poprawną technikę wykonywanych ćwiczeń.

Guma Power Band dla efektywnego treningu

 

W ofercie wielu sklepów znajdują się gumy do ćwiczeń, mające postać szerokich taśm, polecane szczególnie osobom przechodzącym rehabilitację, a także węższe gumy typu Power Band, które potrafią zastąpić obciążenie nawet kilkudziesięciu kilogramów. Właściwie dobrana guma Power Band sprawdzi się doskonale zarówno dla początkujących sportowców, potrzebujących mniejszego oporu, jak również dla bardziej zaawansowanych miłośników aktywności fizycznej, którzy chcą zwiększyć intensywność swoich codziennych treningów fitness. Guma Power Band z pewnością zachwycie także profesjonalistów, pomagając im dogłębnie się rozciągać.

Artykuł zewnętrzny

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu