RSS

Jak wybrać najlepszego dostawcę rozwiązań dla sieci trakcyjnych?

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że praktycznie nikt z nas na co dzień nie docenia istnienia…

Jak rozliczyć PIT-36 za 2022 rok?

Rozliczenie PIT-36 2022 warto zrobić za pomocą specjalnego programu do rozliczania PIT. Dzięki temu unikniemy…

Fachowe doradztwo energetyczne dla twojej firmy

Zmiana polityki energetycznej w firmie może przyczynić się do uzyskania sporych oszczędności w skali roku.…

Do jakich krajów wymagana jest Zielona Karta?

Planujesz wyjazd za granicę i będziesz poruszał się własnym samochodem? W niektórych krajach wystarczy, że…

«
»

Welurowe fotele na nogach – doskonałe w każdym stylu

  • Napisany przez:

Welurowe meble wróciły do łask – w ciągu ostatnich kilku lat widać wyraźny wzrost zainteresowania nimi ze strony klientów. Szczególnie pożądane okazują się sofy oraz wygodne fotele na nogach z metalu lub drewna. Nietrudno zauważyć, że pojawiają się dzisiaj w wielu przestrzeniach: zarówno komercyjnych salonach kosmetycznych czy lekarskich, jak i prywatnych domach i mieszkaniach. Podpowiadamy, co warto wiedzieć o welurze i jakie fotele na nogach są najlepszym wyborem.

Welurowe fotele na nogach to hit aranżacyjny ostatnich kilku lat. Z impetem wróciły na rynek po długim czasie nieobecności. Niegdyś drogie i niedostępne dla większości, dzisiaj wciąż kojarzone z luksusem i elegancją. Co je wyróżnia i na które modele warto postawić?

Welurowe meble – co warto o nich wiedzieć?

Welur to materiał z grupy pluszy. Posiada miękki w dotyku krótki meszek o satynowym połysku i gładką, matową podszewkę. To tkanina pochodząca z Indii, która w Europie pojawiła się w XII wieku. Do Polski natomiast trafiła znacznie później, a przez większość uznana była za szlachetną, na co wpływ z pewnością miała jej cena. Pozwolić sobie na nią mogli wyłącznie przedstawiciele arystokracji i duchowni. W średniowieczu welur pojawiał się już nie tylko w strojach, ale także elementach wykończenia: szyto z niego zasłony i właśnie tapicerowane meble.

Nieustannie od lat welur kojarzony jest z elegancją i luksusem. Ozdobne sofy i fotele na nogach sprawiają, że w pomieszczeniu panuje przytulny klimat. Nie da się ukryć, że ich obecność zachęca do relaksu i na niego pozwala – są bowiem niezwykle wygodne. Jednocześnie warto wspomnieć, że to obicie bardzo trwałe, dzięki któremu dobry stan konkretnego mebla utrzymuje się przez długi czas.

 

Eleganckie sofy czy fotele na nogach obite welurem są niezwykle miękkie i przyjemne w dotyku. Dzięki nim wnętrze nabiera elegancji i odrobiny pożądanej ekstrawagancji, która wpływa na dynamikę przestrzeni. Co istotne, meble są raczej łatwe do utrzymania w czystości, co zawdzięczamy ich lekkim właściwościom hydrofobowym. W połączeniu z metalowymi lub drewnianymi nóżkami sprawdzają się idealnie – łączą funkcjonalność z niebywałą klasą.

Welurowy fotel na nogach – prawdziwy hit ostatnich lat

Nie da się ukryć, że współcześni producenci wykorzystali w pełni potencjał welurowych tkanin. Proponowane przez nich fotele na nogach są niepodważalnym hitem w trendach aranżacyjnych, co potwierdza ich obecność zarówno w pomieszczeniach prywatnych, jak i tych o przeznaczeniu komercyjnym. Łączą wygodę i elegancję, której poszukuje współczesny użytkownik.

Największym zainteresowaniem cieszą się fotele welurowe na nogach, które przyjmują intensywne kolory. Najczęściej wybierane są modele utrzymane w butelkowej zieleni czy ciemnym granacie, ale powodzeniem cieszą się także pudrowy róż, bordo, musztarda czy burgund. Doskonale uzupełniają je proste drewniane lub metalowe nóżki, które dla podbicia efektu występują również w wersji pozłacanej lub czarnej. Dzięki temu dopasujemy je do niemal każdego wnętrza, niezależnie od przeważającego w nim stylu aranżacyjnego.

Shell armchairs – modny fotel-muszelka

Jednym z największych hitów okazały się nietypowe fotele na nogach, których oparcie kształtem przypominają muszlę – tzw. shell armchairs. Ich cechy charakterystyczne to przede wszystkim głębokie siedzisko i delikatne nóżki wykonane z metalu lub drewna. Znajdziesz je w szerokiej ofercie sklepu HroveForm.

Tapicerowane obicie foteli-muszelek jest przeszywane w pionowe pasy zakończone półkolem. Już na pierwszy rzut oka można więc zauważyć, że przypomina kształt muszli małży. To bardzo dekoracyjny design, który może zdominować wnętrze – doskonale więc sprawdza się przede wszystkim w aranżacjach utrzymanych w stylu glamour lub wnętrzach minimalistycznych. Może stać się także mocniejszym akcentem w mieszkaniu skandynawskim, gdzie z pewnością wpłynie korzystnie na przytulność.

Materiał zewnętrzny

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu