RSS

Nieudane przeszczepy włosów . Jak ich uniknąć?

Zmagasz się z łysieniem plackowatym? A może natura nie obdarzyła cię bujną fryzurą? Jeśli w…

Podniebna przygoda ku nowym wyzwaniom

Wspinanie to fascynująca i dynamiczna aktywność, która nie tylko testuje nasze umiejętności fizyczne, ale także…

Koniec z koszmarnymi włosami! Kosmetyki Kemon pomogą Ci…

Marzysz o pięknych, lśniących i zdyscyplinowanych włosach, jak z okładki? Jak się okazuje, dobre geny…

Ewidencja podatku VAT — co trzeba wiedzieć

Ewidencja podatku VAT to rzecz, o której powinien pamiętać każdy czynny podatnik. Jest to wymagane…

«
»

Zainwestuj w apartament i zarabiaj cały rok

  • Napisany przez:

Zastanawiasz się, gdzie najlepiej ulokować nadwyżkę kapitału? Obecnie najpopularniejszym sposobem jest inwestowanie w nieruchomości. Warto skierować swoje oczy zwłaszcza w stronę apartamentów inwestycyjnych. Dlaczego? Obecnie konkurencja na rynku jest niewielka, a popyt na tego typu miejsca stale rośnie. Co warto wiedzieć o inwestowaniu w apartamenty?

Szybki zwrot z inwestycji

Wynajem apartamentów inwestycyjnych polega na tym, że na krótki okres czasu za odpowiednią opłatą udostępniamy go gościom. Łączy on w sobie cechy hotelu z mieszkaniem. To znaczy, że my musimy zorganizować sprzątanie po gościach, naprawy i remonty itd. Z drugiej strony wynajmujemy apartament na doby, więc kwota jest odpowiednio wyższa. Przy odpowiednim obłożeniu jesteśmy w stanie zarobić dość wysoką kwotę, nawet po odliczeniu od niej podatku i innych kosztów utrzymania apartamentu. Zwrot z inwestycji następuje tu dużo szybciej niż w przypadku wynajmu długoterminowego. Pamiętajmy jednak, że nieraz musimy się napracować, aby obłożenie apartamentu inwestycyjnego było duże. Powinniśmy wrzucać i aktualizować ogłoszenia na popularnych portalach, a także ustalać konkurencyjne ceny w zależności od lokalizacji czy nawet pory roku. Musimy również dbać o gości, aby Ci wystawili nam pozytywną opinię, która zachęci więcej osób do korzystania z naszego apartamentu.

Nad morzem czy w Krakowie?

Na ten moment miejsca typowo turystyczne oraz duże miasta stanowią największy odsetek wśród lokalizacji, w których ludzie wynajmują apartamenty inwestycyjne. Nic dziwnego – nad morzem czy w górach jesteśmy w stanie zarobić spore kwoty zaledwie w ciągu jednego sezonu. Popularnością cieszą się zwłaszcza góry, w których obecne są stoki narciarskie, ponieważ to zapewnia obłożenie niemal przez cały rok. Równie popularnymi ośrodkami są duże miasta, takie jak Warszawa, Kraków, Gdańsk i Wrocław. W tym przypadku mamy do czynienia nie tylko z turystami, ale również biznesmenami. Lokalizacji do wyboru jest wiele, ale w kręgu największego zainteresowania nadal pozostają centrum i ośrodki przy parkach biznesowych.

Gdzie zatem warto zakupić apartament inwestycyjny – nad morzem, w górach czy w dużym mieście? Wszystko zależy od tego, ile czasu chcemy i możemy poświęcić na obsługę gości. Jeśli w grę wchodzi tylko sezon wakacyjny, wybierzmy miejsca turystyczne, takie jak Sopot czy Zakopane. W innym przypadku kierujmy się opłacalnością lub wygodą. Chodzi o to, by nie kupować apartamentu w niewielkiej miejscowości, która nie cieszy się zbytnią popularnością, bo inwestycja się nie zwróci. Jeśli mamy możliwość i mieszkamy w turystycznym miejscu, kupmy mieszkanie blisko naszego miejsca zamieszkania. To pozwoli nam stale mieć kontrolę nad apartamentem, a ponadto nie będzie generować dodatkowych kosztów w postaci dojazdu.

Czy to bezpieczna inwestycja?

Przed dokonaniem tego typu inwestycji warto najpierw zbadać rynek. Zwłaszcza jeśli chcemy taki apartament zakupić na kredyt, ponieważ wtedy musimy mieć pewność, że lokal co miesiąc wygeneruje minimalny zysk, który pozwoli na spłatę rat. Czy w danej okolicy turyści lub biznesmeni poszukują apartamentów na wynajem? Czy konkurencja w danym miejscu jest duża? Czy wreszcie uda się odpowiednim standardem i ceną przyciągnąć wielu turystów? Na ten moment apartamenty inwestycyjne w Warszawie czy Sopocie generują bardzo duże zyski, ale zawsze warto dokładnie zastanowić się choćby nad tym, czy taki sposób zarabiania pieniędzy nam odpowiada.

Ekspert Strefy Inwestora portalu RynekPierwotny.pl

Artykuł zewnętrzny

https://www.mistrzu.com/wynajem-apartamentow-w-gdansku-tylko-grano-apartments/

https://www.mistrzu.com/znajdz-apartament-z-widokiem-na-morze-w-miedzyzdrojach/

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu