RSS

Podniebna przygoda ku nowym wyzwaniom

Wspinanie to fascynująca i dynamiczna aktywność, która nie tylko testuje nasze umiejętności fizyczne, ale także…

Koniec z koszmarnymi włosami! Kosmetyki Kemon pomogą Ci…

Marzysz o pięknych, lśniących i zdyscyplinowanych włosach, jak z okładki? Jak się okazuje, dobre geny…

Ewidencja podatku VAT — co trzeba wiedzieć

Ewidencja podatku VAT to rzecz, o której powinien pamiętać każdy czynny podatnik. Jest to wymagane…

Naturalny miód rzepakowy – słodki nektar z pól

Naturalny miód rzepakowy to jeden z najczęściej spotykanych miodów na sklepowych półkach. Co jednak kryje…

«
»

Zakup rolet okiennych w trzech prostych krokach

Planujesz remont salonu lub za chwilę wprowadzisz się do swojego własnego mieszkania? Ważnym elementem wyposażenia pomieszczeń są rolety, które coraz częściej wypierają tradycyjne firany i zasłony. Takie rozwiązanie często jest nie tylko praktyczniejsze, ale także znacznie tańsze. Sprawdź, nad jakimi kwestiami warto zastanowić się przed wizytą w sklepie z roletami.

Krok 1: Sprawdź wymiary rolety

Przygotowania do zakupu rolet warto rozpocząć od sięgnięcia po miarkę i zapisania odpowiednich wymiarów. Na stronie https://rollcenter.pl/ przy każdym typie rolet są podane zasady dotyczące mierzenia. Z krótkiego filmiku można dowiedzieć się, w jakim miejscu okna zacząć pomiar w przypadku np. modeli w kasecie przestrzennej lub popularnych mini rolet z montażem bezinwazyjnym na haczyki.

W przypadku okien o niestandardowych wymiarach lub kształtach można zdecydować się na zakup rolet na wymiar. Firma na podstawie podanych wymiarów okna przygotuje projekt, który będzie dopasowany do indywidualnych potrzeb klienta. Warto pamiętać, że niedopasowane rolety mogą przepuszczać zbyt dużo światła czy też odstawać od ramy okiennej. Obecnie można bez problemu znaleźć modele nawet na małe okienka łazienkowe lub duże drzwi balkonowe.

Krok 2: Zapoznaj się z montażem

Jedną z najważniejszych kwestii podczas wyboru rolet powinien być sposób montażu. W przypadku wynajmowanych mieszkań najlepiej sprawdzą się popularne rolety montowane w sposób nieinwazyjny. Modele ze strony https://rollcenter.pl/rolety-w-kasecie przykleja się do ramy okiennej – nie ma konieczności problematycznego wiercenia w ścianie lub oknie. W ten sposób zmiana rolety w przyszłości nie musi wiązać się z remontem.

Podczas zakupów należy także zwrócić uwagę na to, ile miejsca będzie potrzebne na montaż rolety. Modele zakładane na skrzydło okna nieznacznie od niego odstają, co może utrudniać otwieranie okna na oścież. Taki problem nie pojawia się w przypadku produktów montowanych na ścianie. Warto jednak pamiętać, że montaż inwazyjny pozostawia ślady i często nie jest dozwolony w wynajmowanym mieszkaniu.

Krok 3: Dopasuj rolety do stylu pomieszczenia

Ważnym etapem podejmowania decyzji o wyborze rolet do salonu, sypialni czy też kuchni jest dopasowanie osłon okiennych do pozostałych elementów wyposażenia. W pomieszczeniach z kilkoma kolorami dobrym wyborem mogą okazać się modele w stonowanych odcieniach. Z kolei ciekawym uzupełnieniem pokoju z przewagą spokojnego beżu może być pomarańczowa roleta, zwłaszcza jeśli dobierze się do niej np. ozdobne poduszki w tym samym odcieniu.

W sklepie Rollcenter nie brakuje również rolet, które przyciągają swoimi niebanalnymi projektami. Sporą popularnością cieszą się modele plisowane, których szeroki wybór czeka pod adresem https://rollcenter.pl/plisy. Do klasycznych wnętrz świetnie będzie pasować roleta z motywem roślinnym. Z kolei w mieszkaniu urządzonym w stylu industrialnym ciekawie mogą prezentować się jednokolorowe rolety w modnych odcieniach szarości.

Artykuł partnera

Fot. materiały prasowe

https://www.mistrzu.com/koce-welniane-z-tartanem/

https://www.mistrzu.com/szukasz-stylowej-ochrony-przed-sloncem-postaw-na-plisy-okienne/

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu