RSS

Prop trading kontra inwestycje długoterminowe: zalety i wady…

Prop trading to strategia, w ramach której firmy inwestycyjne (lub indywidualni traderzy zawodowi) wykorzystują własny…

Dobroczynna moc kosmetyków naturalnych

Konsumenci mają coraz większą świadomość na temat kupowanych kosmetyków i ich składu. Interesują się również…

Czy lokata długoterminowa to dobre narzędzie do oszczędzania…

Oszczędzanie na emeryturę jest bardzo dobrym pomysłem. Przyszli emeryci z pewnością nie będą mogli liczyć…

Modna spódniczka dla dziewczynki - jak znaleźć najlepszą?

Spódniczka tiulowa dla dziewczynki to wyjątkowa cześć garderoby. Ta dziewczęca tutu sprawia, że każda mała…

«
»

5 zalet telefonu na kartę

  • Napisany przez:
Wybierając nowy numer telefonu dla siebie lub bliskich, trzeba podjąć podstawową decyzję dotyczącą formy korzystania z usług komórkowych. Można zdecydować się na miesięczny abonament albo ofertę na kartę. To drugie rozwiązanie cieszy się sporą popularnością i jest chętnie wybierane zarówno w przypadku osób dorosłych, jak i poszukiwania usług dla dzieci. Przedstawiamy 5 najważniejszych zalet, dla których warto zdecydować się na telefon na kartę.

Po pierwsze: telefon na kartę nie związuje Cię umową

Podstawową zaletą, dla której telefony na kartę cieszą się tak dużą popularnością, jest całkowita swoboda korzystania. Nie korzystasz, to nie płacisz. Nie musisz co miesiąc płacić rachunków o stałej minimalnej wartości ustalonej w umowie. Doładowujesz swoje konto komórkowe tylko wtedy, gdy tego potrzebujesz i to kwotą, która Cię w danej chwili interesuje. Raz możesz zatem wydać 100 zł w ciągu miesiąca, a raz zaledwie 5 zł – albo zero, jeśli akurat nie będziesz potrzebować nigdzie dzwonić, SMS-ować czy korzystać z sieci poza Wi-Fi.

Po drugie: łatwa zmiana oferty na kartę

Telefon na kartę to również możliwość zmieniania wybranych usług bez żadnych ograniczeń. Operatorzy dają zwykle dostęp do co najmniej kilku różnych taryf, między którymi można się przełączać, a każda z nich oferuje różne ciekawe pakiety danych. Doskonałym przykładem jest oferta na kartę Orange, w której klienci mogą bezpłatnie zmienić taryfę przy pomocy jednego SMS-a. A wybór mają całkiem spory – operator oferuje obecnie 6 różnych opcji: Orange YES, Orange SMART na kartę, Nowe Orange GO, Orange Free na kartę oraz archiwalne, ale wciąż dostępne, Orange One i Orange POP.

Po trzecie: pełna kontrola wydatków

Telefon na kartę to też całkowite bezpieczeństwo finansów. Nie trzeba martwić się o to, że użytkownik numeru „nabije” bardzo wysoki rachunek, np. poprzez korzystanie z usług premium. To kłopot, który znają w szczególności opiekunowie dzieci. Po doładowaniu telefonu odpowiednią kwotą można wykupić od razu pakiet rozmów, SMS-ów i gigabajtów w ilości wystarczającej danej osobie na cały miesiąc. Jeżeli wykorzysta wszystkie dane pakietowe, to po prostu nie połączy się z siecią, dopóki nie doładuje konta – podobnie z próbą wysłania SMS-a premium.

Po czwarte: duży wybór pakietów i usług

W ramach każdej taryfy operatorzy oferują wiele różnych pakietów danych oraz ciekawych usług. Mając np. telefon na kartę w Orange, można korzystać z oferty bez limitu, w ramach której na 7 lub 31 dni otrzymuje się darmowe połączenia i SMS-y do wszystkich sieci oraz minimum 15 GB internetu. Wybór poszczególnych usług jest tak szeroki, że każdy bez problemu znajdzie coś dla siebie – czy to same rozmowy, wyłącznie SMS-y lub tani, niewielki pakiet internetu, czy opcję wszystko w jednym.

Po piąte: telefon na kartę to wygoda użytkowania

Oferta na kartę jest również bardzo wygodna. Niegdyś kojarzyła się przede wszystkim z koniecznością każdorazowego chodzenia do sklepu, gdy skończą się środki na koncie, by kupić kartę-zdrapkę z kodem doładowującym. Dziś można doładować konto bez wychodzenia z domu. Ponownie dobrym przykładem jest telefon na kartę w Orange – operator oferuje aż 10 różnych metod doładowywania komórki, w tym jedną automatyczną. Usługa Autodoładowanie Orange „wrzuca” pieniądze na konto klienta za niego, pobierając odpowiednią kwotę z jego karty płatniczej, gdy tylko stan jego konta spadnie poniżej poziomu, który ustalił jako minimalny.

Artykuł sponsorowany

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu