RSS

Jak wybrać najlepszego dostawcę rozwiązań dla sieci trakcyjnych?

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że praktycznie nikt z nas na co dzień nie docenia istnienia…

Jak rozliczyć PIT-36 za 2022 rok?

Rozliczenie PIT-36 2022 warto zrobić za pomocą specjalnego programu do rozliczania PIT. Dzięki temu unikniemy…

Fachowe doradztwo energetyczne dla twojej firmy

Zmiana polityki energetycznej w firmie może przyczynić się do uzyskania sporych oszczędności w skali roku.…

Do jakich krajów wymagana jest Zielona Karta?

Planujesz wyjazd za granicę i będziesz poruszał się własnym samochodem? W niektórych krajach wystarczy, że…

«
»

Jakie będą najlepsze kurtki dla mężczyzn podczas zimy 2022/2023?

  • Napisany przez:
Zima w Polsce bywa surowa. Nic więc dziwnego, że każdy z nas pragnie dobrze przygotować się na tę porę roku. Jednym z niezbędnych elementów wyposażenia na najchłodniejsze miesiące jest odpowiednia odzież wierzchnia. W tym przypadku warto postawić na wygodne i jednocześnie ciepłe kurtki, które zapewnią nie tylko pełen komfort noszenia, ale co równie istotne solidną ochronę przed zimnem.

Kurtka puchowa, czyli hit ostatnich sezonów

Ubrania wierzchnie podczas najzimniejszych dni mają zapewnić nam przede wszystkim osłonę przed niekorzystnymi warunkami. Dlatego w tym roku, podobnie jak w poprzednich, dobrym wyborem dla każdego mężczyzny będzie wysokiej jakości kurtka puchowa. Ten rodzaj kurtek to z pewnością jeden z najlepszych typów odzieży zimowej. Jej cechą charakterystyczną jest bowiem wypełnienie, które stanowi przeważnie naturalny puch z gęsich bądź kaczych piór lub syntetyczny materiał jak np. Primaloft. Dzięki temu kurtka puchowa gwarantuje użytkownikowi pełną izolację termiczną, co ma ogromne znaczenie przy niskich temperaturach. Dodatkowo ten rodzaj odzieży cechuje się wysokim komfortem noszenia, ponieważ takie elementy garderoby są stosunkowo lekkie. Wybierając jednak idealny model kurtki dla siebie, w jednym ze sklepów jak np. e-horyzont.pl/mezczyzna/kurtki-meskie/kurtki-puchowe-meskie.html, warto zwrócić również uwagę, czy dany produkt zapewnia nam osłonę przed wilgocią oraz wiatrem. W ten sposób z pewnością będziemy dobrze przygotowani na nadchodzącą zimę.

Wybór pikowania odpowiadający naszej sylwetce

Chociaż komfort termiczny jest najważniejszym aspektem z punktu widzenia wyboru najlepszej kurtki na zimę, to jednak nie należy lekceważyć również kwestii wizualnych. W tym przypadku ogromną rolę odgrywa rodzaj pikowania, jaki został zastosowany w danym modelu. Przeważnie w sklepach dostępne są kurtki puchowe z szerokimi pasami oraz elementy z drobnym pikowaniem. Wybór konkretnego gatunku może pomóc właściwie wyeksponować naszą sylwetkę. Przykładowo dla mężczyzn posiadających szczupłą i wątłą posturę najlepszym rozwiązaniem są kurtki puchowe zaopatrzone w pikowanie w postaci szerokich pasów. W ten sposób mają oni szansę nieco poszerzyć swoją figurę, co z pewnością pozwoli prezentować się nienagannie. Z kolei panowie, którzy pragną wizualnie wyszczuplić sylwetkę, powinni zdecydować się na elementy z wąskimi pasami. Dopasowując fason kurtki do swoich potrzeb, możemy kupić sobie odzież wierzchnią, dzięki której zawsze będziemy wyglądać atrakcyjnie.

Nie tylko tradycyjna kurtka puchowa

Pomimo że kurtki zaopatrzone w warstwę puchową stanowią doskonały wybór na nadchodzącą zimę, warto zwrócić uwagę również na inne modele. Wśród bogatej oferty różnych sklepów jak np. e-horyzont.pl/kurtki-zimowe-meskie-jack-wolfskin ciekawie prezentują się elementy łączące w sobie funkcję tradycyjnej kurtki puchowej z odzieżą typowo miejską. Takie produkty idealnie nadadzą się, zarówno do codziennego użytku, jak i na leśne spacery czy wyjazdy za miasto. Dzięki temu, że przeważnie są one wykonywane ze specjalnych, syntetycznych materiałów, zapewniają nam pełną swobodę ruchów, wytrzymałość oraz odporność na trudne warunki atmosferyczne. Jak widać, wybierając odpowiednią dla siebie kurtkę na nadchodzącą zimę, warto kierować się jej funkcjonalnością i kwestiami wizualnymi. Wówczas mamy pewność, że kupiony model spełni nasze oczekiwania.

Artykuł partnera

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu