RSS

Nowoczesne technologie spawania - czy warto zainwestować w…

Nowoczesne technologie spawania, takie jak spawarki laserowe, stają się coraz popularniejsze w przemyśle. Dzięki ich…

Chłodnictwo Przemysłowe: Nowoczesne Rozwiązania

Chłodnictwo przemysłowe odgrywa kluczową rolę w różnych sektorach gospodarki, wpływając na komfort pracy, bezpieczeństwo i…

Olejki eteryczne i zapachowe do kąpieli i aromaterapii

Aromaterapia to dziedzina, która wykorzystuje naturalne olejki eteryczne pochodzące z roślin do poprawy zdrowia fizycznego…

Atrakcje w Sosnówce k. Jeleniej Góry - dlaczego…

Przygotowanie eventu firmowego to nie lada wyzwanie. Szczególnie, jeśli zależy Ci na tym, aby pracownicy…

«
»

Banki mają specjalną ofertę dla kierowców. Sprawdź, na co możesz liczyć

  • Napisany przez:

Wybierając bank, mało kto zwraca uwagę na oferty dla kierowców. Tymczasem – jako osoba zmotoryzowana – możesz liczyć na ciekawe produkty bankowe. Ciekawe w tym przypadku oznaczają jednocześnie atrakcyjne finansowo. Jeżeli więc szukasz konta osobistego, chcesz zaciągnąć kredyt na samochód czy zacząć oszczędzać, sprawdź co przygotował niejeden bank dla kierowców.

Banki wykorzystują różne sposoby, aby zachęcić klientów do skorzystania z ich oferty. Bezpłatne rachunki osobiste z darmowymi przelewami, karty kredytowe z długim okresem bezodsetkowym czy wysoko oprocentowane lokaty dla nowych klientów – to najczęstsze „wabiki”. Czasami jednak nie są one wystarczające – szczególnie, gdy zależy Ci na dodatkowych profitach. Dowiedz się zatem, na co możesz liczyć.

Konto osobiste z promocją na tankowanie
Statystyczny Polak na paliwo wydaje średnio 300 zł miesięcznie. A gdyby tak w ciągu roku odzyskać nawet 600 zł, czyli równowartość dwumiesięcznego tankowania? Okazuje się, że jest to możliwe – wystarczy znaleźć odpowiednie konto osobiste oferowane przez bank dla kierowców.

Konto Jedyne to propozycja od Toyota Banku. Jest to rachunek osobisty, który daje dostęp do szeregu korzyści dla osób zmotoryzowanych. Poza brakiem opłat za otwarcie konta i prowadzenie rachunku (po spełnieniu kilku warunków), pozwala uzyskać zwrot za paliwo. W ramach programu lojalnościowego Tankuj korzyści do pełna można otrzymać zwrot do nawet 10% – maksymalnie 50 zł miesięcznie, co daje kwotę 600 zł rocznie. Pieniądze wpływają bezpośrednio na konto – nie trzeba czekać do końca roku lub do momentu, w którym uzbiera się jakaś minimalna suma.

Serwisy assistance z kartą debetową
Niektóre banki nie ograniczają się do wydawania kart debetowych. Robiąc duży krok do przodu, dają dostęp do usług assistance w przystępnych cenach.

Serwis Moto
Jest to pakiet assistance, dzięki któremu można otrzymać szybką i profesjonalną pomoc w razie nieoczekiwanych zdarzeń na drodze. W ramach świadczonych usług można liczyć m.in. na: naprawę w miejscu zdarzenia, dostarczenie paliwa, otwarcie i uruchomienie pojazdu.

Taki pakiet może stanowić uzupełnienie usług assistance zawieranych wraz z ubezpieczeniami komunikacyjnymi.

Serwis Medyczny
Chociaż tego rodzaju pakiet nie jest bezpośrednio związany z motoryzacją, także się przydaje. Zapewnia dostęp do szybkiej organizacji pomocy medycznej, np. rehabilitacji, dostawy leków, wizyty lekarskiej.

Kredyt samochodowy z niską ratą miesięczną
Nawet jeśli już masz samochód, nic nie stoi na przeszkodzie wymiany auta na nowy. Chociaż może wydawać się to nierealne, marzenia o fabrycznie nowym pojeździe jest możliwe do zrealizowania. Szczególnie, że niektóre banki są w stanie zaoferować kredyt samochodowy z niską miesięczną ratą.

Przykładem może być (ponownie) oferta Toyota Banku. Proponowany Kredyt SMARTPLAN na nowe samochody to forma finansowania, w przypadku której miesięczne raty mogą być nawet o 40%* niższe w porównaniu ze standardowym kredytem. Warto przy tym podkreślić, że kredytobiorca ma możliwość wymiany pojazdu na nowy – co 3-4 lata.

Wysoko oprocentowane lokaty dla zmotoryzowanych
Niskie oprocentowanie standardowych lokat nie zachęca do oszczędzania. Jeżeli jednak jesteś kierowcą, możesz oczekiwać atrakcyjnych ofert na produkty oszczędnościowe.

Na tle wielu lokat krótko i długoterminowych wyróżnia się Lokata Sprint 180 dni. Oprocentowanie wynosi aż 2,5% w skali roku. Zachęca także niska minimalna kwota depozytu (od 3000 zł), dzięki czemu oszczędzać może każdy zmotoryzowany. Dodatkowym atutem jest możliwość założenia nawet 10 lokat, co pozwala na osiągnięcie jeszcze większych zysków – warto bowiem pamiętać, że standardowe wysokooprocentowane lokaty dostępne są wyłącznie dla nowych klientów.

Przykład. Załóżmy, że kwota depozytu wynosi 15 000 zł i podpisujesz umowę na 6 miesięcy. Jeśli wybierzesz lokatę dla zmotoryzowanych, zarobisz ok. 150 zł netto. Dla porównania – standardowa lokata z oprocentowaniem wynoszącym 1,50% przyniesie zysk w wysokości ok. 90 zł.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając bank dla kierowców?
Jeśli chcesz znaleźć przyjazny bank dla kierowców, szukaj przede wszystkim produktów ze specjalnymi profitami dla osób zmotoryzowanych. Czasami wystarczy, że zdecydujesz się założyć konto osobiste, a będziesz mógł skorzystać np. z wyższego oprocentowania lokat.

To jednak nie wszystko – warto wziąć pod uwagę m.in.:

wysoki poziom obsługi klienta
dostęp do bankowości elektronicznej
możliwość skorzystania z produktów bankowych online.

* Reprezentatywny przykład dla Kredytu SMARTPLAN: cena nowego samochodu 70 000,00 zł, wpłata własna 21 000,00 zł, czas obowiązywania umowy 36 miesięcy, miesięczna wartość raty kredytowej 1 210,00 zł, z Ostatnią Ratą 14 000,00 zł, oprocentowanie nominalne zmienne w skali rocznej 5,99%, rzeczywista roczna stopa oprocentowania 11,48%. Całkowita kwota kredytu 49 000,00 zł, całkowity koszt kredytu 10 339,09 zł (obejmuje prowizję bankową 1 470,00 zł, odsetki 5 879,05 zł, oraz szacunkowy koszt ubezpieczenia komunikacyjnego AC 2 990,04 zł), całkowita kwota do zapłaty przez kredytobiorcę 59 339,09 zł. Kalkulacja ważna na dzień: 23-01-2017 r.

Artykuł: ToyotaBank

https://www.mistrzu.com/filtry-a-poprawna-eksploatacja-samochodu/

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu