RSS

Polski przewodnik na Gran Canarii - którego wybrać?

Polski przewodnik na Gran Canarii - którego wybrać? Planując podróż na Gran Canarię, ważnym elementem wyprawy…

Zabezpiecz swoje interesy w tuczu kontraktowym — pomoc…

Tucz kontraktowy to forma współpracy między hodowcami a firmami przetwórczymi. Hodowla zwierząt rzeźnych powinna przebiegać…

Wycena działalności gospodarczej. Wpływ typu ewidencji.

Wycena jednoosobowej działalności gospodarczej (firmy jednoosobowej) jest dokonywana w dużej mierze na podstawie dokumentów finansowych…

Jak adaptogeny mogą wspierać odchudzanie?

W obliczu rosnącego problemu otyłości, wiele osób szuka skutecznych i bezpiecznych metod wspierających utratę wagi.…

«
»

Filtry a poprawna eksploatacja samochodu

  • Napisany przez:

Każdy właściciel marzy o posiadaniu niezawodnego samochodu. Tymczasem jest to możliwe tylko wówczas, gdy poszczególne części samochodowe będą zawsze wymieniane na czas. Niezwykle ważna jest wymiana poszczególnych filtrów, które to wpływają na poprawne działanie każdego pojazdu samochodowego.

Filtry – istotne części motoryzacyjne

Filtry to niezwykle ważne części w każdym samochodzie, które to posiadają okres eksploatacyjny. Co prawda ich wymiana nie stanowi dużego wydatku, niemniej zdarza się, że wielu kierowców ją bagatelizuje.Tymczasem ich wymiana na nowe we właściwym czasie sprawia, że samochód działa poprawnie.

Części te znajdują się w różnych miejscach w aucie, a ich wymiana na jest trudna. Wyróżnia się: oleju, powietrza, paliwa, kabinowy oraz gazu.
Warto zawsze zadbać to, aby części te regularnie wymieniać, najlepiej podczas wykonywania przeglądu samochodu.

Jaka jest rola filtra oleju?

Jak powszechnie wiadomo istotnym zadaniem oleju silnikowego jest wypłukiwanie i odprowadzanie zanieczyszczeń oraz poszczególnych produktów ubocznych spalania. Aby samochodów działał poprawnie wszystkie zanieczyszczenia muszą być zatrzymane, bowiem w przeciwnym razie przyspiesza się zużywanie się silnika. I właśnie to filtr oleju odpowiada za właściwe magazynowanie poszczególnych zanieczyszczeń.

Niezależnie od tego czy jest się posiadaczem samochodu z silnikiem Diesla czy też z silnikiem benzynowym to filtr ten wraz z olejem powinien być wymieniany co 15 tysięcy kilometrów. A jeśli samochód nie przejeżdża tylu kilometrów, to wówczas raz w roku. Zakup filtra to w zależności od modelu samochodu to koszt 20 – 60 zł.

Jaka jest rola filtra powietrza?

Filtr powietrza za istotna część każdego pojazdu samochodowego przez którą przepływa kilka tysięcy litrów powietrza na każdy litr spalonego paliwa. Jeśli filtr jest w pełni sprawny, to wówczas potrafi właściwie oczyścić powietrze ze wszystkich cząstek o średnicach nie mniejszych niż kilka mikrometrów.

Filtr to część którą należy wymieniać w każdym samochodzie co najmniej raz w roku lub po przejechaniu 20 tysięcy kilometrów.
Zaniedbania w tej kwestii mogą przyczynić się do zniszczenia się pierścieni tłokowych, cylindrów oraz turbosprężarki. Zakup filtra powietrza to wydatek rzędu około 100 zł.

Jaka jest rola filtru kabinowego?

Istotnym zadaniem filtru kabinowego jest oczyszczanie powietrza z pyłów smogowych oraz roztoczy. Obecnie dostępne są zarówno standardowe filtry kabinowe, które to mają przegrodę wykonaną z włókniny oraz nieco droższe które zawierają węgiel aktywny doskonale zatrzymujący wszystkie szkodliwe gazy.

Część ta powinna być wymieniana zawsze raz w roku, bowiem w przeciwnym razie szyby będą parowały a z nawiewów będą wydobywać się nieprzyjemny zapach. Cena standardowego filtra nie przekracza 100 zł, natomiast węglowe są zazwyczaj ponad dwa razy droższe.

Jaka jest rola filtra paliwa?

Zadaniem każdego filtra paliwa jest usuwanie zanieczyszczeń płynących z paliwem do silnika. W silnika benzynowych powinien on być wymieniany po przejechaniu około 100 tysięcy kilometrów, a w przypadku silników Diesla co 30 tysięcy kilometrów.

Wymiana pozwala na usunięcie z układu paliwowego wody zebranej w filtrze, a czynność tę jest najlepiej wykonać przed rozpoczęciem się zimy. Zakup tej części to koszt rzędu od 50 do 250 zł.

Auto części – wysoka jakość za atrakcyjną cenę

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom tych wszystkich kierowców dla których właściwa eksploatacja samochodu jest najważniejsza oferowane są wysokiej jakości, niezawodne podczas użytkowania części w przystępnej cenie.

W bogatej ofercie znajdują się różnorodne filtry począwszy od podstawowych filtrów powietrza, paliwa czy oleju aż po filtru do gazu oraz kabinowe.

Wszystkie oferowane produkty zostały wykonane przez doświadczonych na rynku motoryzacyjnym producentów, dzięki czemu służą niezawodnie w każdym pojeździe samochodowym.

Możesz znaleźć filtry do swojemu samochodu na Rexbo.pl

Artykuł Mistrzu

https://www.mistrzu.com/magazyn-czasowego-skladowania-na-co-pozwala-przedsiebiorcy/

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu