RSS

Rola naturalnych emulgatorów w poprawie jakości produktów spożywczych

Świadomość zdrowego odżywiania rośnie, społeczeństwo zaczyna przyglądać się składnikom, które znajdują się w produktach spożywczych…

Stal Nierdzewna Vs Aluminium

Porównanie stali nierdzewnej z aluminium to temat często poruszany przy wyborze materiałów w projektowaniu produktów,…

Czym jest krykiet?

Krykiet jest jedną z najstarszych i najbardziej złożonych gier zespołowych, których korzenie sięgają Anglii w…

Prop trading kontra inwestycje długoterminowe: zalety i wady…

Prop trading to strategia, w ramach której firmy inwestycyjne (lub indywidualni traderzy zawodowi) wykorzystują własny…

«
»

Zalety i wady iPhone 6

  • Napisany przez:

Mimo że od premiery iPhone 6 minęły już ponad 3 lata, co w erze współczesnych smartfonów często oznacza całą wieczność, telefon od Apple niezmiennie cieszy się sporą popularnością. Wyposażony w 4,7 – calowy wyświetlacz i system operacyjny iOS 8.0 telefon także dziś imponuje niezawodnym i szybkim działaniem, gwarantując dostęp do szerokiej gamy multimediów i aplikacji. Dla wielu użytkowników szósta generacja flagowych smartfonów od Apple to najlepsze iPhony w historii. Jednak nawet nie podzielając tej opinii, trudno odmówić „szóstce” wielu zalet, choć po kilku latach użytkowania znane są także słabe strony urządzenia. O wszystkim przeczytacie poniżej.

Zalety iPhone 6

Wielu użytkowników zwraca uwagę na płynne działanie systemu operacyjnego. Apple wyposażyło iPhone 6 w system operacyjny iOS 8 z możliwością migracji do iOS 11. Nawet przy intensywnym i długotrwałym użytkowaniu, telefon działa sprawnie, bez większych poważniejszych zacięć i błędów systemowych, jest więc doceniany przez wszystkich tych, którzy potrzebują niezawodnego i szybkiego telefonu do wielowymiarowego użytkowania.

Ekran o przekątnej 4,7 cala być może nie robi wrażenia w czasach, kiedy na rynku znajdziemy znacznie większe smartfony, jednak należy zwrócić uwagę na jakość wyświetlanego obrazu, a ta w telefonie Apple jest naprawdę dobra. Przede wszystkim, wyświetlacz Retina gwarantuje doskonałe, żywe barwy oraz niezwykle wyraźny sposób wyświetlania grafiki na ekranie. Jego wielką zaletą jest także doskonała czułość na dotyk, co czyni korzystanie z telefonu jeszcze bardziej komfortowym.

Mówiąc o zaletach iPhone 6, nie sposób nie wspomnieć o jakości wykonywanych zdjęć. Teoretycznie aparat o rozdzielczości 8 megapikseli nie wywołuje przysłowiowych ciarek na plecach, kiedy standardem są aparaty 16, a nawet 20 Mpix. Jednak trzeba przyznać, że iPhone 6 robi naprawdę dobre zdjęcia.

W iPhone 6 istnieje możliwość odblokowania telefonu za pomocą Touch ID. Wyposażenie telefonu w czytnik linii papilarnych przez wielu może być traktowane jako dodatkowy „bajer”, jednak fakt jest taki, że możliwość odblokowywania telefonu bez konieczności podawania haseł czy rysowania wzorów na ekranie, znacznie ułatwia korzystanie z niego.

Wady iPhone 6

Niestety, nawet najdoskonalsze urządzenie nie jest pozbawione słabych stron, choć trzeba uczciwie przyznać, że w Ajfonie szóstej generacji nie ma ich zbyt wiele. Kluczową i wciąż najpoważniejszą dla wielu użytkowników pozostaje cena – Apple przyzwyczaił nas do tego, że produkowane przez firmę smartfony są po prostu bardzo drogie. Raczej nie mamy co liczyć na rychłą zmianę takiego stanu rzeczy.

Niektórzy użytkownicy narzekają, że iPhone 6 jest zbyt delikatny, przez co może wyginać się w kieszeni. Mimo wielu testów na wytrzymałość konstrukcji, wielu użytkowników szóstki nie wyobraża sobie korzystania z telefonu bez specjalnego etui.

Marka Apple słynie z niestandardowych rozwiązań, a za jedno z nich można uznać brak wejścia micro USB, przez co do ładowania baterii nie możemy użyć dowolnej ładowarki – jeśli nasza ładowarka ulegnie uszkodzeniu lub zaginie, musimy zakupić dedykowane urządzenie Apple.

Niestety, telefon nie jest także wolny od typowych usterek wynikających z bieżącego użytkowania. Do najczęstszych problemów z pewnością zaliczyć trzeba uszkodzenia ekranu. Na szczęście, większość awarii możemy usunąć w dobrych serwisach, zlecając takie usługi jak naprawa digitizera czy wymiana przedniej szybki. Dowiedz się więcej: wymiana szybki iPhone 6 – Wrocław: https://icure.pl

Artykuł przygotowany we współpracy z partnerem zewnętrznym

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu