RSS

Jak wybrać najlepszego dostawcę rozwiązań dla sieci trakcyjnych?

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że praktycznie nikt z nas na co dzień nie docenia istnienia…

Jak rozliczyć PIT-36 za 2022 rok?

Rozliczenie PIT-36 2022 warto zrobić za pomocą specjalnego programu do rozliczania PIT. Dzięki temu unikniemy…

Fachowe doradztwo energetyczne dla twojej firmy

Zmiana polityki energetycznej w firmie może przyczynić się do uzyskania sporych oszczędności w skali roku.…

Do jakich krajów wymagana jest Zielona Karta?

Planujesz wyjazd za granicę i będziesz poruszał się własnym samochodem? W niektórych krajach wystarczy, że…

«
»

Bootowalny pendrive – co to jest i jak go zrobić?

  • Napisany przez:

Bootowalny pendrive pozwala na wygodną instalację Windows z USB – to praktyczne i w wielu sytuacjach pomocne rozwiązanie. Jak go przygotować, by był pod ręką na wszelki wypadek? Mały gadżet jest znacznie bardziej poręczny niż płyta – w dodatku wiele nowoczesnych laptopów i ultrabooków nie posiada napędu optycznego. Jak go przygotować?

Pendrive vs płyta

Nieduży, lekki i mający raptem kilka centymetrów pendrive jest dużo poręczniejszy niż płyta. Można go schować do torby, plecaka czy nawet do kieszeni, gdyż wszędzie zmieści się bez problemu. Ważna jest też szybkość odczytu danych – dużo lepsza niż z tradycyjnego nośnika optycznego. Sprawdź, jak można go łatwo przygotować.

Czego potrzebujesz?

Aby przygotować bootowalny pendrive, potrzebny jest nośnik USB, komputer z systemem operacyjnym Windows oraz trochę czasu. Ważny jest też rodzaj Windowsa, gdyż w przypadku „dziesiątki”, potrzebny będzie pendrive o większej pojemności, co najmniej 8 GB.

Aby proces przebiegł legalnie i bez komplikacji, trzeba pobrać ze strony firmy Microsoft aplikację pozwalającą na stworzenie bootowalnego pendrive’a, a następnie uruchomić program.

Bootowalny pendrive krok po kroku

Teraz wybierz „Utwórz nośnik instalacyjny (dysk flash USB, dysk DVD lub plik ISO) dla innego komputera”, zaznaczyć ustawienia domyślne (ew. je wybrać samodzielnie), wybierz dysk USB jako nośnik do użycia, a następnie poczekaj, aż pendrive bootowalny będzie gotowy. Po kilku lub kilkunastu minutach można już rozpocząć instalację systemu Windows – umieść pendrive w slocie USB i uruchom.

Automatyczne tworzenie bootowalnego pendrive’a jest zdecydowanie najprostszą metodą, odpowiednią również dla osób mało zorientowanych w temacie. Cały ten proces możesz też zobaczyć krok po kroku na wideo na blogu LenovoZone: https://lenovozone.pl/blog/bootowalny-pendrive-jak-go-stworzyc-bezpiecznie-i-legalnie/

Artykuł partnera

Foto Shutterstock

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu