RSS

Nowoczesne technologie spawania - czy warto zainwestować w…

Nowoczesne technologie spawania, takie jak spawarki laserowe, stają się coraz popularniejsze w przemyśle. Dzięki ich…

Chłodnictwo Przemysłowe: Nowoczesne Rozwiązania

Chłodnictwo przemysłowe odgrywa kluczową rolę w różnych sektorach gospodarki, wpływając na komfort pracy, bezpieczeństwo i…

Olejki eteryczne i zapachowe do kąpieli i aromaterapii

Aromaterapia to dziedzina, która wykorzystuje naturalne olejki eteryczne pochodzące z roślin do poprawy zdrowia fizycznego…

Atrakcje w Sosnówce k. Jeleniej Góry - dlaczego…

Przygotowanie eventu firmowego to nie lada wyzwanie. Szczególnie, jeśli zależy Ci na tym, aby pracownicy…

«
»

Czym jest Tron?

Tron jest systemem operacyjnym opartym na blockchain, w którym można tworzyć aplikacje i udostępniać treści multimedialne. Sam token TRX przeznaczony jest do uzyskania dostępu do niektórych funkcji oprogramowania operacyjnego. Głównym celem tokena jest użycie go w sieci Tron. Jednak nadal jest to magazyn wartości i można nim handlować na giełdach, dlatego można go określić jako walutę wirtualną.

Czym jest Tron?

Tron jest systemem operacyjnym opartym na blockchain, w którym można tworzyć aplikacje i udostępniać treści multimedialne. Sam token TRX przeznaczony jest do uzyskania dostępu do niektórych funkcji oprogramowania operacyjnego. Głównym celem tokena jest użycie go w sieci Tron. Jednak nadal jest to magazyn wartości i można nim handlować na giełdach, dlatego można go określić jako walutę wirtualną.

Jak powstał Tron?

Justin Sun stworzył Tron w 2017 roku. Pierwotnie TRX były tokenami opartymi na ERC-20 (protokuł blockchainy Ethereum), wspieranymi przez Ethereum. Jednak w 2018 roku TRX odłączył się od Ethereum, aby stać się samodzielnym tokenem. W tym samym roku Tron nabył Bit Torrent, największą internetową witrynę do udostępniania plików. Był to niezbędny krok do stworzenia równych warunków medialnych w internecie. W 2018 roku również została osiągnięta najwyższa wartość TRX, moneta osiągnęła wartość 0,30 USD.

Dlaczego powstał Tron?

Wynalezieniu Tronu przyświecał jasny cel: aby pomóc twórcom treści nagradzać ich wysiłki. W tym momencie sposób organizacji branży medialnej wygląda w następujący sposób: kilka dużych firm, takich jak Facebook, Youtube i Apple, ma wpływ na to, jakie media są umieszczane i oglądane na stronach internetowych. Platformy te nie kontrolują tylko tego, co widać, ale także otrzymują zdecydowaną większość pieniędzy generowanych przez media. Twórcy zaś dostają tylko niewielką część zysków. Tron powstał po to, by naprawić ten problem.

Odcinając się od poprzednich pośredników, można pozwolić widzom na bezpośrednie nagradzanie twórcy poprzez Tron, za pomocą tokenów TRX. W ten sposób media są w całości własnością twórcy.

Jak działa Tron?

Sieć ta działa według kilku zasad. Pierwszą z nich jest to, że wszystkie dane w sieci są bezpłatne i nie są kontrolowane przez organ centralny. Twórcy mogą pozyskać zasoby cyfrowe, w tym przypadku token TRX jako nagrodę za ich treść.

Ostatnie etapy planu rozwoju sieci obejmują obsługę gier w sieci. Byłyby one całkowicie zdecentralizowane, a użytkownicy mogliby bezpośrednio nagradzać twórców.

Czy Tron to ,,prawdziwe pieniądze”?

TRX może być używany jako magazyn wartości, jako inwestycja, lub możesz wymienić go na inne kryptowaluty. W związku z tym, tak, Tron to ,,prawdziwe pieniądze”.

Możliwe jest również zablokowanie żetonów, aby zdobyć nagrodę zwaną ,,Moc Trona” (‘Tron Power’). Daje to posiadaczowi tokenów prawo głosu nad decyzjami w sieci, nadaje im także wyższy status. Im dłużej posiadacz TRX blokuj swoje tokeny, tym więcej otrzymuje TP.

Opłaty i wydatki

Nie ma żadnych opłat związanych z transakcjami TRX, co jest niezwykłym wyczynem. Sieć zaś jest w stanie obsłużyć 2000 transakcji na sekundę.

Zakup TRX na giełdzie Tron będzie oczywiście wiązał się z pewną opłatą (rekompensatą) za wymianę łączącą Cię ze sprzedawcą. Zwłaszcza, że TRX można kupić tylko jako wymianę na inne monety, takie jak Bitcoin czy Ethereum. W związku z tym poniesiesz opłatę za bezpośredni zakup tych monet, a następnie za handel z TRX.

Zalety Trona

Szybkie transakcje- transakcje są bardzo szybkie, ponieważ sieć może obsługiwać ich nawet 2000 na sekundę. Taka zdolność do dokonywania transakcji dobrze wróży przyszłości i potencjałowi w sieci do zrewolucjonizowania mediów internetowych. Porównując z innymi walutami: Ethereum- 25 transakcji na sekundę, Bitcoin- 3 do 6 transakcji na sekundę.

Możliwość tworzenia dApps- możesz tworzyć dApps w sieci (zdecentralizowane aplikacje). Tworząc dApp i oferując w niej treści, możesz otrzymać w zamian zasoby cyfrowe. W związku z tym, możesz otrzymać wynagrodzenie za stworzenie aplikacji i zawarte w niej treści.

Możliwość bezpośredniego wspierania twórców treści- założyciele Trona uważają, że jest to bardziej adekwatny sposób wynagradzania twórców treści. Jeśli korzystasz z internetu teraz, w 2021 roku, bardzo możliwym jest, że lubisz oglądać media online. Wrażenia, jakie te Ci dostarczają są możliwe właśnie dzięki twórcy. Logiczne, prawda? Dlatego sprawiedliwe jest, aby twórcy byli odpowiednio wspierani.

Portfel Tron

Kiedy już dowiemy się jak kupić tron i go nabędziemy przyda nam się portfel, by go przechowywać.

Portfel jest oprogramowaniem, którego celem jest przechowywanie tokenów. Występują one w różnych formach. Istnieje wiele portfeli stworzonych przez samą społeczność. Oto kilka przykładów:

  • Trezor- portfel sprzętowy
  • Portfel Guarda- portfel programowy
  • Tronscan- portfel internetowy

Artykuł zewnętrzny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu