RSS

Stal Nierdzewna Vs Aluminium

Porównanie stali nierdzewnej z aluminium to temat często poruszany przy wyborze materiałów w projektowaniu produktów,…

Czym jest krykiet?

Krykiet jest jedną z najstarszych i najbardziej złożonych gier zespołowych, których korzenie sięgają Anglii w…

Prop trading kontra inwestycje długoterminowe: zalety i wady…

Prop trading to strategia, w ramach której firmy inwestycyjne (lub indywidualni traderzy zawodowi) wykorzystują własny…

Dobroczynna moc kosmetyków naturalnych

Konsumenci mają coraz większą świadomość na temat kupowanych kosmetyków i ich składu. Interesują się również…

«
»

Ekskluzywne torby papierowe – wizytówka Twojej firmy

 • Napisany przez:
Prowadząc swoją firmę, czasami trzeba postawić na odpowiednią reklamę. Przecież wedle popularnego powiedzenia, jest ona dźwignią handlu. Reklama może być wykonana na wszelakie sposoby. Dzisiaj zajmiemy się jednak reklamami na torbach papierowych. Omówimy ogółem torby papierowe. Co więcej, poradnik będzie dotyczył ekskluzywnych i eleganckich toreb papierowych, jak również ekologicznych. Przeczytaj go już teraz!

Reklamowe torby papierowe – co warto wiedzieć

Każdy z nas zna torby papierowe. Jest to świetna alternatywa dla tradycyjnych reklamówek. W dodatku są one przyjazne środowisku. Torby papierowe coraz częściej można znaleźć w sklepach itp. Co więcej, może to być świetna wizytówka dla firmy. Np. prowadząc sklep, bądź restauracje, kiedy klient zamówi danie na wynos, papierowa torba może być świetnym dodatkiem do zamówienia.

Jednak, aby wyróżnić się spośród konkurencji, można spojrzeć w kierunku ekskluzywnych toreb papierowych. Produkty te, wykonane są z dbałością o szczegóły. Nie zawiodą nawet tych klientów, którzy stawiają na najwyższą jakość. Tym, co wyróżnia ekskluzywne torby papierowe, jest wzmocniona górna zakładka, jak i dno. Nadruk również wykonany jest w wysokiej jakości. Oczywiście wielu producentów oferuje możliwość personalizacji danych produktów. Głównie mowa o nadrukach, czy kolorze samej torby.

Papierowe torby, poza wyżej wymienionymi czynnościami można używać na targach, lub prezentacjach i po darowywać klientom upominki w nie spakowane.

torby papierowe

Eleganckie torby papierowe – z czego są wykonane

Warto wiedzieć, z czego tak właściwie produkuje się omawiany produkt. Otóż głównie wykorzystuje się materiały takie jak te, znajdujące się poniżej:

 • wyselekcjonowany papier lub karton, który przeznaczony jest do produkcji toreb o gramaturze 170-300 g/m2,
 • papier barwiony w masie, gdzie gramatura wynosi 210 g/m2,
 • do wykonania dna stosuje się wzmocniony karton o gramaturze minimum 450 g/m2,
 • zakładka górna wzmacniania jest tekturą o gramaturze minimum 900 g/m2,
 • produkt klejony jest za pomocą specjalistycznych taśm,

poza tym warto wiedzieć, że można wybrać indywidualny rodzaj papieru, wedle uznania. Wszystko najlepiej ustalić z producentem. Pamiętajmy, że jeżeli nie wiemy, co wybrać, dobrze jest zdać się na pomoc fachowców.

Skoro materiały, z jakich produkuje się torby reklamowe mamy za sobą, czas nieco wspomnieć na temat nadruków. Poniżej sprawdzisz jakie rodzaje druków jak i uszlachetnień można wybrać:

 • Druk offsetowy, który daje możliwość zadrukowania całej powierzchni produktu. Użyty system kolorów to CMYK, lub Pantone.
 • Istnieje możliwość zadrukowania wewnętrznej strony torby.
 • Folia błyszcząca, matowa, a także aksamitna w dotyku (soft touch), poza tym można wybrać także anti-scratch (jest odporna na ścieranie), folia strukturalna.
 • Hot-stamping, czyli wybrane elementy produktu mogą być wykonane przy użyciu złotej folii, którą wtłacza się na gorąco.
 • Lakier UV, czyli niektóre elementy mogą być błyszczące na matowej powierzchni torby. Dobrym przykładem może być logo, lub napis.
 • Istnieje możliwość wytłoczenia logotypu, nazwy itp.
 • Kalandrowanie, czyli nadanie torbie unikatowej struktury.

Podobnie jak wyżej, również i w tym punkcie istnieje możliwość zastosowania indywidualnych preferencji klienta, co za tym idzie, zastosowania indywidualnych uszlachetnień.

Dodatki

Oczywiście nie można zapomnieć o elementach wykończenia całego produktu, jakie oferuje każdy producent toreb papierowych. Do takich bez wątpienia zaliczają się uchwyty, zamknięcia itp. Można zatem wybrać spośród:

 • Bawełniany lub syntetyczny sznurek, służący jaki uchwyt. Długość może być wykonana wedle indywidualnych preferencji, lub dopasowana do rozmiaru produktu.
 • Atłasowa, bawełniana, lub rypsowa tasiemka, która wiązana jest na supeł, bądź podklejana.
 • Uchwyt sztancowany, który będzie w dowolnym kształcie.
 • Uchwyt sztancowany wraz z klapką, który będzie posiadał proste zamknięcie dzięki zastosowaniu taśmy dwustronnej.
 • Uchwyt sztancowany wraz z klapką i zamknięciem na rzep.
 • Uchwyt sztancowany wraz z klapką i tasiemką, dzięki której można zawiązać kokardę.
 • Zamknięcie szczelinowe.

Poza tym można zastosować metalowe oczka, przez które przewlekany będzie sznurek bądź tasiemka. Oczka mogą być w dowolnym kolorze.

Ekologiczne torby papierowe – dlaczego warto

Ekskluzywne torby papierowe oczywiście mogą być również ekologicznymi. Jest to niewątpliwie plus. W dzisiejszych czasach coraz bardziej stawia się na ekologiczne rozwiązania z uwagi troski o planetę. Eleganckie torby papierowe mogą wpisywać się w ten trend.

Można wręcz powiedzieć, że być może zastosowanie takiego zabiegu, przyciągnie dodatkowych klientów. Ludzie lubią, jeżeli firmy idą z duchem czasu i zarazem wraz z modą.

Gdzie zamawiać ekskluzywne torby papierowe

Aktualnie nie ma problemu z zamówieniem tego typu produktów. Wiele firm oferuje taką możliwość. Jedną z nich jest producent ekskluzywnych toreb papierowych Duet, która produkuje asortyment tego typu. Oczywiście istnieje możliwość, aby papierowe torby spersonalizować we własny sposób.

Jeżeli nie masz jednak pomysłu, odnośnie wzoru dla produktu, możesz skorzystać z pomocy specjalistów, bądź wybrać jakiś gotowy projekt.

Podsumowanie

Najczęściej ekskluzywne torby wykorzystują butiki, projektanci ubrań, ekskluzywne kliniki itp. Branża modowa nie jest jednak warunkiem. Torby papierowe są świetną opcją dla wielu innych branż.

Jeżeli chcesz, aby Twoja firma szła z duchem mody, postaw na torby papierowe. Jeśli wybierzesz ekskluzywne torby firmowe, zdecydowanie prestiż Twojej działalności się podniesie. Papierowe torby to przyszłość, zatem pomyśl o nich już teraz!

Artykuł partnera

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu