RSS

Nowoczesne technologie spawania - czy warto zainwestować w…

Nowoczesne technologie spawania, takie jak spawarki laserowe, stają się coraz popularniejsze w przemyśle. Dzięki ich…

Chłodnictwo Przemysłowe: Nowoczesne Rozwiązania

Chłodnictwo przemysłowe odgrywa kluczową rolę w różnych sektorach gospodarki, wpływając na komfort pracy, bezpieczeństwo i…

Olejki eteryczne i zapachowe do kąpieli i aromaterapii

Aromaterapia to dziedzina, która wykorzystuje naturalne olejki eteryczne pochodzące z roślin do poprawy zdrowia fizycznego…

Atrakcje w Sosnówce k. Jeleniej Góry - dlaczego…

Przygotowanie eventu firmowego to nie lada wyzwanie. Szczególnie, jeśli zależy Ci na tym, aby pracownicy…

«
»

G Suite – dlaczego 5 milionów firm zaufało Google?

  • Napisany przez:

5 lutego Google ogłosił na swoim blogu, że z pakietu G Suite korzysta już ponad 5 milionów firm. Osiągnięcie takiej liczby klientów nie byłoby możliwe bez dobrego produktu. Co było powodem tego sukcesu? Odpowiedź znajdziecie w dzisiejszym wpisie.

Czym tak naprawdę jest G Suite?

Na początek odrobina historii. 10 lutego 2006 roku Google uruchomił usługę Gmail for Your Domain na jednej z amerykańskich uczelni. Pozwoliło to na hosting poczty w usłudze Google bez konieczności przekierowywania maili, a zachowanie domeny w adresie. Od tego dnia Google rozwijał pakiet poprzez zmianę nazwy i dodawanie nowych funkcji. Tym co warto podkreślić było m.in zwiększenie dostępnej przestrzeni dyskowej dla użytkowników, możliwość migracji wiadomości z kont u innych dostawców poczty internetowej, oraz filtrowanie spamu i wykrywanie wirusów w otrzymywanych mailach.

29 września 2016 roku Google postanowił po raz kolejny zmienić nazwę w wyniku czego pakiet otrzymał nazwę G Suite. Na dzień dzisiejszy firmy znajdą tam 14 najważniejszych aplikacji plus kilkadziesiąt w Marketplace.

Dlaczego firmy wybrały Google?

Można śmiało stwierdzić, że większość firm wybrała G Suite ze względu na dokonane w nim zmiany przez Google. Analiza potrzeb przedsiębiorstw i organizacji pozwoliła na stworzenie kompleksowego pakietu dla firm w korzystnej cenie. Wszystkie funkcje i dodatki były spełnieniem oczekiwań użytkowników.

Dzisiaj przedsiębiorcy nie muszą martwić się o to, w jaki sposób ich pracownicy będą się komunikować. Nie ma znaczenia jakim językiem się posługują, gdzie obecnie przebywają oraz jakich technologii używają. G Suite daje swobodę pracy, elastyczność w zakresie wykonywanych zadań oraz wygoda.

Miliony osób korzysta na co dzień z darmowych wersji aplikacji Google. Dlatego przeprowadzanie szkoleń z zakresu obsługi pakietu G Suite nie jest konieczne, chociaż pozwala wykorzystać ten pakiet w 100%.

Aplikacje G Suite w praktyce

Jak już zostało wspomniane,użytkownicy pakietu G Suite znajdą tam kilkaset aplikacji. Dla tych najbardziej wymagających mamy dobrą informację. Usługa integruje się z wieloma zewnętrznymi aplikacjami, co pozwala na jeszcze większą “rozbudowę” naszego pakietu i rozszerzenie możliwości.

Dostępny Gmail, którego zna prawie 2 miliardy ludzi na całym świecie umożliwia wysyłanie maili, oraz załączników przekraczających nawet 1GB. Możliwe jest to dzięki zastosowaniu aplikacji Google Drive. Wszystkie pliki powyżej 25 mb zostają automatycznie dodawane na Dysk Google. Jeśli chcemy otworzyć dany plik wystarczy kliknąć w otrzymany link lub nazwę pliku, by ten załadował nam się w oknie przeglądarki bez konieczności pobierania go na dysk komputera. W przypadku, gdy zechcemy rozdzielić pliki na zespoły z pomocą przychodzi Dysk Zespołu. Takie rozwiązanie idealnie sprawdza się w firmach, gdzie znajduje się kilka zespołów np. marketingu, księgowości, sprzedaży czy wsparcia technicznego.

Oprócz opcji komunikowania się za pomocą maili, użytkownicy mają możliwość wysyłania wiadomości na czacie lub prowadzenia wideorozmów. Do takich zadań zostały stworzone dwie aplikacje: Hangouts Chat oraz Hangouts Meet. Pracownicy mogą czatować między sobą wykorzystując Hangouts Chat. Wyślemy tam zarówno wiadomości tekstowe jak również filmy czy obrazy. Natomiast jeśli chcemy umówić się z klientem na spotkanie wystarczy, że utworzymy wydarzenie w Kalendarzu Google oraz zaznaczymy funkcję “Dodaj konferencję”.

Kalendarz Google pozwala na tworzenie spotkań online i offline, zarządzanie czasem pracowników, integrację z systemami jak np. Calamari, które udostępniają informacje o urlopie pracowników oraz wiele innych przydatnych każdego dnia.

Często komunikujemy się ze współpracownikami np. w celu otrzymania informacji na temat zmian w dokumencie lub prezentacji. Google wyszedł naprzeciw firmom i stworzył kilka aplikacji, które ułatwiają pracę zespołową. Dokumenty, Arkusze kalkulacyjne, Formularze oraz Prezentacje. Wszystkie z nich zawierają najważniejsze funkcje, by m.in stworzyć ofertę dla klienta, zrobić kalkulację wydatków i przychodów czy też przeprowadzić ankietę. Praca 20 osób nad jednym dokumentem w czasie rzeczywistym? Żaden problem.

Jak widać pakiet G Suite na każdej płaszczyźnie jest dostosowany do wymagań przedsiębiorców oraz pracowników. Firmy zdecydowały się na pracę w oparciu o G Suite ze względu na wygodę i funkcje all in one. Jeśli powyższe informacje okazały się dla Ciebie niewystarczające skontaktuj się z Partnerem Google. Możesz dodatkowo przetestować usługę przez 30 dni (bezpośrednio w Google test trwa jedynie 14 dni) rejestrując się na stronie https://flyonthecloud.com/pl/g-suite/

Artykuł partnera

https://www.mistrzu.com/najpopularniejsze-serwisy-i-aplikacje-do-sluchania-podcastow/

https://www.mistrzu.com/usuwanie-negatywnych-opinii/

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu