RSS

Nowoczesne technologie spawania - czy warto zainwestować w…

Nowoczesne technologie spawania, takie jak spawarki laserowe, stają się coraz popularniejsze w przemyśle. Dzięki ich…

Chłodnictwo Przemysłowe: Nowoczesne Rozwiązania

Chłodnictwo przemysłowe odgrywa kluczową rolę w różnych sektorach gospodarki, wpływając na komfort pracy, bezpieczeństwo i…

Olejki eteryczne i zapachowe do kąpieli i aromaterapii

Aromaterapia to dziedzina, która wykorzystuje naturalne olejki eteryczne pochodzące z roślin do poprawy zdrowia fizycznego…

Atrakcje w Sosnówce k. Jeleniej Góry - dlaczego…

Przygotowanie eventu firmowego to nie lada wyzwanie. Szczególnie, jeśli zależy Ci na tym, aby pracownicy…

«
»

Kamień klinkierowy, jako budulec (nie)oczywisty

  • Napisany przez:

Gdyby przeprowadzić sondę na temat postrzegania otaczającej rzeczywistości architektonicznej, to prawdopodobnie spotkalibyśmy się z odpowiedziami bardzo spolaryzowanymi. Dlaczego? Z jednej strony miejskie osiedla przesycone blokami z wielkiej płyty, a na drugim biegunie elewacje z cegły i klinkieru w przypadku zarówno dużych, leciwych budowli w centrum aglomeracji, jak i mniejszych posesji na obrzeżach miast. Często ich zastosowanie jest niezaprzeczalne i naturalne – niekiedy nowatorskie, odważne, acz piękne.

Klinkier i jego wszechstronne zastosowanie

Charakterystyczną cechą wyrobów klinkierowych jest różnoraki wachlarz możliwości wykorzystania, a umiejętnie dobrane sprawdzają się jako element niemalże każdej aranżacji. Dzięki swej uniwersalności doskonale wkomponowują się tak w drobną, ale i pokaźną architekturę, przez co mieszkańcy, turyści czy przechodnie, częstokroć nie zdają sobie sprawy z realnych walorów i szerokiej gamy zastosowania wszechobecnego materiału. Producenci nie zwalniają tempa, wychodząc do klientów z mnogością ofert kolejnych, nowych produktów, rozwiązań oraz pomysłów. Branża nie skrywa żadnych tajemnic przed jedną ze znanych firm krakowskich Mikulska. Co czyni markę spod Wawelu tak rozpoznawaną na rynku?

Wybór i jakość, jako duet nierozłączny

Materiały klinkierowe z powodzeniem są wykorzystywane przy tworzeniu elewacji, budowie ogrodzeń, wykańczaniu wnętrz, w tym kominków oraz słupów. Centrum Klinkieru i Kamienia Mikulska jest dogodnym miejscem, by zainspirować się i zgromadzić niezbędne komponenty według indywidualnych preferencji. Wybór dostępnych pozycji jest nadzwyczaj szeroki, a do sprzedaży oferowany jest asortyment wielu przodujących producentów, takich jak: Patoka, Roben, Wienerberger, Penter czy Lode, co daje gwarancję najwyższego gatunku, a także świadczy o renomie samego przedsiębiorstwa.

Płytki klinkierowe elewacyjne Roben / fot. mikulska.pl 

Płytki klinkierowe elewacyjne Wienerberger / fot. mikulska.pl

Każdy inwestor planujący rozbudowę z rozmachem lub na mniejszą skalę, zmianę aranżacji czy remont, może liczyć na szerokie spektrum płytek oraz kamienia elewacyjnego. Niezależnie od przeznaczenia materiału klinkierowego (wewnętrzne lub zewnętrzne), kolorystyka jest bardzo bogata. Ponadto entuzjaści urządzania przestrzeni ogrodowych nie będą rozczarowani, gdyż mogą wybierać spośród rozmaitych daszków, kształtek dedykowanych do słupków ogrodzeniowych. Nie słabnie zainteresowanie stosowaniem bruku klinkierowego, na którego szeroką gamę propozycji mogą liczyć klienci. Dla zainteresowanych są także do dyspozycji parapety, okapniki, wszelkiej maści płytki posadzkowe i z przeznaczeniem na schody, a uzupełnienie stanowią różności wśród akcesoriów do klinkieru w postaci zbrojeń czy kotew oraz jakże ważna chemia budowlana.

Niezaprzeczalnie rynek aktualnie utrzymuje dobry poziom w zakresie nasycenia w dziedzinie tworzyw klinkierowych. To efekt właściwej i konsekwentnie realizowanej strategii. Producenci mają odpowiedź asortymentową nawet w stosunku do najbardziej wyszukanych wymagań klientów, co więcej inspirują i proponują coraz nowsze i ciekawsze rozwiązania. W celu poznania szczegółów dotyczących specyfiki oraz niezbędnych informacji zapraszamy na stronie mikulska.pl.

Artykuł partnera

https://www.mistrzu.com/granit-i-nagrobki/

https://www.mistrzu.com/jak-zadbac-o-nagrobki-z-kamienia-naturalnego/

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu