RSS

Podniebna przygoda ku nowym wyzwaniom

Wspinanie to fascynująca i dynamiczna aktywność, która nie tylko testuje nasze umiejętności fizyczne, ale także…

Koniec z koszmarnymi włosami! Kosmetyki Kemon pomogą Ci…

Marzysz o pięknych, lśniących i zdyscyplinowanych włosach, jak z okładki? Jak się okazuje, dobre geny…

Ewidencja podatku VAT — co trzeba wiedzieć

Ewidencja podatku VAT to rzecz, o której powinien pamiętać każdy czynny podatnik. Jest to wymagane…

Naturalny miód rzepakowy – słodki nektar z pól

Naturalny miód rzepakowy to jeden z najczęściej spotykanych miodów na sklepowych półkach. Co jednak kryje…

«
»

Najpopularniejsze serwisy i aplikacje do słuchania podcastów

  • Napisany przez:

Rozmowy o polityce, pogadanki, wywiady z ludźmi, informacje ze świata, kryminały – Polacy chętniej słuchają podcasty, które są na Spotify. Serwis ma ok. 300 milionów słuchaczy w prawie 100 krajach na całym świecie. Nie jest jednak najpopularniejszym miejscem, gdzie słucha się podcastów.

Każdy, kto ma przy sobie telefon z dostępem do sieci może w każdej chwili podłączyć słuchawki i posłuchać swoich ulubionych audycji np. w serwisach internetowych, takich jak YouTube. Sprawdź, jakie aplikacje i portale zdobyły największą popularność.

Aplikacje streamingowe z playlistą

Niektórzy zwolennicy audio uważają, że najwygodniej odtwarzać nagrania na dedykowanych aplikacjach streamingowych. Precyzyjne wyszukiwanie, własna playlista, subskrypcje i powiadomienia poprawiają komfort użytkowania. Za najbardziej dopasowane do obecnego stylu życia można uznać te apki, które pozwalają na swobodne przełączanie się pomiędzy smartfonem a laptopem. Nie musisz zastanawiać się, gdzie słuchać podcastów, kiedy z urządzenia stacjonarnego jest opcja przerzucenia się w każdym momencie na mobilne słuchanie.

Te nazwy znają fani podcastów

Wśród używanych aplikacji mamy do wyboru wiele opcji. Jedną z nich jest Pocket Casts – apka do słuchania podcastów dla użytkowników iOS i Android. Jest prosta, przejrzysta i zawiera bogatą bazę podcastów w języku polskim i z wielu innych krajów. Z wyglądu może nieco kojarzyć się ze Spotify. Inna propozycja to Podcast Addict na Androida z ponad 10 milionami pobrań i pół milionem recenzji.

Castbox przypadła do gustu wszystkim, którzy cenią szeroki wybór. To miejsce, gdzie można słuchać podcastów z całego świata. Znajduje się tu ponad 95 milionów nagrań audio, w tym część z Polski. Intuicyjny interface pozwala na dotarcie, odtworzenie lub pobranie treści do słuchania. Można także skorzystać z audiobooków i audycji radiowych.

Gdzie słuchać podcastów w sieci?

Portale z nagraniami audio takie jak Spotify posiadają ogromną rzeszę odbiorców ze względu na globalny zasięg. Prawie 300 milionów słuchaczy na całym świecie odtwarza swoje ulubione podcasty. Twórcy nagrań wybierają kategorię, język i kraj i dodają nagranie do swojego konta. W ten sposób powstaje jeden z najpopularniejszych serwisów do odtwarzania podcastów.

Google także oferuje dedykowany katalog nagrań audio na swoim Google Podcasty. Zarówno z poziomu przeglądarki internetowej, jak i aplikacji wyszukuje się i odtwarza materiały interesujące dla użytkowników.

Podcasty znajdziecie też na YouTube, gdzie są wrzucane w formie filmu bez obrazu. Niektórzy youtuberzy naprzemiennie umieszczają na swoich kanałach raz materiały video, a raz audio. Najwygodniej słuchać ich jednak poprzez dedykowane aplikacje streamingowe. Łatwo się szuka, dodaje własne playlisty, klika subskrypcję i daje oceny. Można komentować i zabrać głos w dyskusji. Jak umieścić nagranie w serwisie, z którego korzysta rzesza odbiorców? Zobacz, gdzie słuchać podcastów na socialpress.pl.

Materiał zewnętrzny

https://www.mistrzu.com/oferty-firm-w-internecie/

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu