RSS

Pożyczki za 0 złotych – czy to możliwe?

Pożyczki o wysokim oprocentowaniu niejednokrotnie budzą przerażenie i są powodem, dla którego potencjalni pożyczkobiorcy nie…

Żabka – opinie o franczyzie

Franczyza opinie w naszym kraju ma coraz lepsze. Ten model biznesowy – choć wydaje się…

Konto osobiste bez opłat - o czym pamiętać?

Konto osobiste, zwane inaczej rachunkiem oszczędnościowo-rozliczeniowym, posiada obecnie niemalże każdy Polak. Nie ma w tym…

Innowacyjne usługi z zakresu logistyki kontraktowej

Logistyka kontraktowa jest nowoczesną usługą, z której korzysta coraz więcej świadomych firm pragnących skupić się…

«
»

Jakie są alternatywy dla toreb plastikowych?

Ekologia to ważny temat od wielu lat, na który zwracamy coraz częściej uwagę. Jedną z głównych przyczyn negatywnych zmian środowiska jest nadprodukcja plastiku. Ten materiał nie tylko niszczy naturalne środowisko, ale także zanieczyszcza morza czy lasy. Warto zastanowić się, jakie alternatywy znajdziemy na rynku.

  1. Torby bawełniane – modne i ekologiczne
  2. Torby papierowe – wszechstronne i biodegradowalne

Torby bawełniane – modne i ekologiczne

Pierwszym wyborem są torby eko z bawełny. Wykonane są z naturalnego materiału, który cechuje się niezwykłą wytrzymałością. Są także odporne na rozdarcia i rozciągnięcia.  Co najważniejsze torby bawełniane są biodegradowalne. Kolejnym plusem toreb jest możliwość ich prania, co pozwala utrzymać je w czystości przez długi czas. Torby bawełniane są funkcjonalne, nadają się do każdego typu zakupów, takich jak ubrania, książki czy na wycieczkę. Warto pamiętać, że dzięki nim przyczyniamy się do redukcji plastiku, a także mamy wiele możliwości wzornictwa. Na takiej torbie można nadrukować dowolną grafikę, napisać coś czy całkowicie zmienić kolor. Mogą stać się one także mobilną reklamą. Na torbie może pojawić się logo firmy, hasło reklamowe lub jej nazwa, które przyciągną uwagę każdego przechodnia. Taką rolę spełnią także na targach czy festiwalach. Inną zaletą jest ich  użyteczność i dzięki możliwościom personalizacji stają się także modnym dodatkiem. Można wybrać spośród wielu wzorów i dostosować je do własnych potrzeb. Ostatnio modna torba eko z nadrukiem wykonywana jest za pomocą techniki sitodruk, flexodruk i druku cyfrowego.

Torby papierowe – wszechstronne i biodegradowalne

Inną dobrą alternatywą na zakupy są eko torby papierowe.  Papier jest łatwo biodegradowalny, ponieważ rozkłada się już po kilku tygodniach i można go łatwo przerobić na makulaturę. Torby papierowe można użyć jako element wizerunku firmy. Dzięki nim firma może zyskać w oczach klientów jako marka przyjazna środowisku. Jest to istotne, gdyż coraz więcej konsumentów zwraca na to uwagę. Na torbach papierowych można także wykonać dowolny nadruk. Wykonane są ona za pomocą fleksodruku czy metody offsetowej. Pierwsza z nich daje możliwość nadruku hurtowego. Metoda offsetowa umożliwia zadrukowanie całej powierzchni torby, także od środka. Pozwala także na zastosowanie uszlachetnień, takich jak laminowanie czy druk wypukły. Torby papierowe mają także nieskończenie wiele zastosowań. Służą do przenoszenia zakupów, do pakowania prezentów, przechowywania żywności oraz można z nich także wykonać dekoracje do mieszkania.

Materiał zewnętrzny

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu